Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 10 millió forintos önerővel...

10 millió forintos önerővel 10 millió Ft hitelre számíthatunk-e?

Figyelt kérdés

Jelenleg áruljuk a lakásunkat, ennek az ára lenne az önerőnk hitel felvételéhez, 10.400.000 Ft, a fővárosba, peremkerületbe, kisebb lakásba szeretnénk költözni vidékről. Kettőnk keresete 320.000 Ft körülbelül, eltartottunk egy pici baba. CSOK-ot is egy gyermekre igényelnénk. Kb. 18-19 millió forint értékben nézegetünk lakásokat. Ezzel a jövedelemmel, 20-25 éves törlesztéssel, 10 millió forint hitel felvétele lehetséges lenne-e? Semmi egyéb hitelünk,tartozásunk nincs.

Válaszát előre is köszönöm!



2018. okt. 22. 08:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én budapesti vagyok, ismerem az ottani viszonyokat, egy rossz döntés következtében kerültem vidékre, és mint fővárosi, borzalmasan szenvedek vidéken. Én jelenleg Csed-en vagyok, párom dolgozik, tisztes polgári életet élünk. Itt vidéken magasabb am a rezsi, meg az egyéb költségek, mint mikor orrhon laktam Bp en...
2018. okt. 22. 11:45
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Budapesten alacsonyabb a rezsi? akkor ti valamit nagyon rosszul csináltok
2018. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

Jöttem begyűjteni a negatív értékeléseket :D Imádom, hogy a gyakorin az emberek 80-a funkcionális analfabéta és nem tud a kérdésre válaszolni, kötözködik, visszakérdez mindenre ami nem lett érintve a kérdésben. Agyvérzést kapok...

A kérdésedre válaszolva igen, simán kaphattok hitelt.

A CSOK viszont nem biztos, hogy megéri. Mármint ha siettek. Mi is vettünk fel 1 gyerekre, használt lakásra (600.000Ft) és majdnem másfél hónapot elhúzódott a hitelfelvétel emiatt, mert extra papírokat kellett beszerezni (OEP igazolás, erkölcsi már szerencsére nem kell) plusz az értékbecslőnek is ki kellett jönnie ami nem lett volna muszáj, mivel fogyasztóbarát lakáshitelt vettünk fel és ott utólagos értékbecslés van, ha a lakás forgalmi értéke piaci ár környékén vagy az alatt van. A CSOK miatt viszont muszáj volt előzetesen értékbecslést végeztetni. Plusz ugye az államkincstár is rádob 10 év zálogjogot a lakásra, ezzel számoljatok. Összességében mi menet közben nagyon utáltuk az extra macerát a CSOK-kal, mert albérletből siettünk a sajátba, de ha van időtök és kibírjátok az extra köröket, akkor persze jó az "ingyen" pénz.

2018. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%
1# manapság aztán k... a könnyű hitel nélkül lakást venni... De okoskodni azt nagyon tud mindenki.
2018. okt. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%
Én meg imádom amikor leanalfabétáz valaki mindenkit, aztán válasz helyett elmeséli az élete történetét. Semmivel se vagy különb a többieknél.
2018. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
72%
Én válaszoltam a kérdésre és hozzáfűztem a véleményem a CSOK-ról amit ők is terveznek felvenni, Te nyomorult. Azt hiszem, hogy nem kellene ahhoz túl nagy intelligencia, hogy az ember tudjon disztingválni aközött, hogy én elmeséltem a CSOK-kal való tapasztalataim és aközött, hogy nekiállnak vitatkozni, hogy mi van a rezsivel, mennyi a rezsi, meg mi lesz 20-25 év múlva...de ha neked ez egy kalapba esik akkor nem szóltam. :)
2018. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
61%

Igen, ha min. 30-40% önerőtök van, az jó.

CSOKot azért nem érdemes rá kérni, mert nem egy hatalmas összeg, de annál több a baj vele.

Illetve a bank amire még húzhatja a száját az az, hogy te CSEDen vagy, és ugye annál csak kevesebb lesz a bevételetek.


Ne feledjétek hogy az új rendelet értelmében jövedelmetek függvényében van maximalizálva a törlesztőrészlet.

Ha 5 év alatt fixáltok, 25%, 5-10 év között 35%, 10 év min fixre 50% törlesztő. Ez nektek 80-160e Ft közötti törlesztőt jelent - persze a másik faktor hogy milyen hitelt, milyen kamattal vesztek fel. Amit írtak, a bankmonitor erre jó összehasonlító!

Mivel kisgyereket most vállaltok és nincs magas bevételetek, én minél tovább való fixálást javasolnék. Minden jel arra mutat hogy 1-3 éven belül lesz itthon egy válság. Jobb bebiztosítani magatokat.

Illetve vegyetek fel min 1 millióval több hitelt, váratlan iadásokra. Mondjuk gondolom bútoraitok vannak, de akkor is, kis felújítás, költözés... illeték is érint majd titeket, bár arra lehet részletfizetést kérni.

2018. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!