Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vidékről visszaköltözni...

Vidékről visszaköltözni Pestre? Ki az aki már megbánta hogy vidékre ment? Pest megyében lakunk.

Figyelt kérdés
Pestről költöztünk le 25 km-re vidékre, két éve. Két gyerekkel lakunk itt, a kisebbik 3 hónapos, a nagy óvodás. Iszonyúan honvágyam van Pestre, pedig nem rossz itt. De nem is jó. Én szeretnék visszamenni, rengeteg okból, tős pesti panellakó vagyok. Hianyzik az élet, a boltok, a nyüzsgés, az ismerősök. A gyerekekkel ovi után csak itthon ülünk, nincs egy jó játszótér, néha egy-két kisbarát átjön játszani 2 hétben 1x. De jó a levegő, nagy a kert, nincs pampogás, szomszédtól szivárgó olajszag és ajtócsapkodás. Illetve a gyerekek sem zavarnak senkit. Mit csináljunk? Olyan írjon aki hasonló cipőben jár (t), Pestről vidékre költözött.
2018. okt. 27. 12:47
1 2
 1/14 anonim válasza:
67%
Bp-en éltem életem nagy részét, kb. 10 éve költöztünk "vidékre", a lehető legjobb dolog volt a világon, ami csak történhetett. Gyönyörű hely, jó levegő. Nem igazán értem, hogy lehet unatkozni, húszmillió dolog van, amit lehet csinálni, pont, hogy a panel lét, ami unalmas. Nézheted a tévét, szuper.
2018. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken nagyon kevés ember unatkozik, mert egy kertes háznál annyi a munka, hogy nem is lehet győzni.

Mi Pestről költöztünk falura 15 éve, mindketten hetedízinglen Budapestiek vagyunk. Először furcsa volt a totális életmódváltás, fiatalok voltunk, (30 környékén) "honvágyunk" is volt a megszokott után, de ma már nincs az a pénz, amiért visszamennénk. Kizárt!

Egyébként Budapesttől 25 km-re laksz, miért nem mész be legalább heti 1-2x? 25 km-ről 20 perc alatt a centrumban vagy a vonattal, kielégíted a "pestvágyadat" és örömmel fogsz hazamenekülni a házadba, a nyugalmadba.

Mi legalábbis így csináltuk annak idején és bevált.

2018. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
38 éve - születésem óta - élek Budapesten. Ennyi elég volt, sőt, még sok is az állandó zajból, tömegből és abból a temérdek idióta emberből, akit el kell viselni, így most tervezem a vidéki házunkba való költözést. 20 éve megvan a házunk, azóta apránként felújítgattuk, és néhány apróságtól eltekintve lakható állapotban van. Sok időt töltöttem ott nyaranta és sosem volt bennem az a gyomorideg, ami itt Budapesten. Rendes szomszédaink vannak - az egyikük ráadásul rokon -, a közelben van két nagyobb város, ahol van munkalehetőség, de a legnagyobb előny a nyugalom. Persze, mindenkinek más a prioritás... Mondjuk, azt meg nehéz elhinni, hogy nincs mit csinálni! Én sose unatkoztam, mikor ott voltam, ha épp nem kertészkedtem, vagy a házon nem volt mit csinálni, akkor elmentem kirándulni, bementem a közeli városba, nyáron strandra stb. Dehát, nem vagyunk egyformák, valakinek a városi élet jön be, valakinek a vidéki! Ettől még nem vagyunk jobbak vagy rosszabbak a másiknál!
2018. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán sehol nem írtam hogy unatkozom. A ház körül rendben van minen, pár muskátlim van és levenduláim. A kerítés cseréje az férfimunka, inkább nem állnék neki téglát flexelni meg hegeszteni.

40 perc amúgy a Keti innen. Jarok fel Pestre, mert dokihoz is megyünk, de azért heti 2x oda-vissza a belváros nem túl kifizetődő. Most megyünk egy gyerekelőadásra ami így oda- vissza 100km.

Meg a 3 hónapos babámmal most nem állnék neki csavarogni.

Akinek pici gyereke van, az hogy élte meg?

Sok helyen olvastam hogy visszaköltöztek, ezért érett meg bennem a gondolat.

Iskolas korukra sehová nem tudom őket beíratni például, mert egyesület csak 25 km-re vagy 30km- re van tőlünk.

2018. okt. 28. 07:52
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

#4

Ne haragudj, de ha 25 km-re laksz Pesttől, akkor hogy sikerül oda-vissza a 100 km-es utazás?

De mindegy is, ha neked ott ahol vagy nem jó, akkor vissza kell menni a panelbe! És ezt most komolyan mondom, mert jelenlegi tudásunk szerint csak egy életünk van, azt meg nem mindegy, hogy hogyan töltjük el.

Hiába írjuk, hogy nekünk milyen frankó vidéken, ha te nem így éled meg, mert minden ember más.

2018. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Nem teljesen tudom elképzelni hova költöztél. Mi is agglomerációban élünk a gyerekekkel és nagyon szeretjük. Mivel sok fiatal gyerekes pár van a környéken, rengeteg a gyerek program. Nekem sokat segített a baba-mama klub, amin keresztül sok olyan programról szereztem tudomást, amiről amúgy lehet nem tudtam volna. Ezen felül társaságot kaptam, amíg a férjem dolgozott. Heti két alkalommal felnőtt nők körében cserélhettünk tapasztalatot míg a gyerekeink játszottak, de jártunk babatornára és babaúszásra is. Nem volt ciki, ha a kellős közepén felsírt a gyerek, pelenkázni, etetni kellett. Számomra ez olyan természetes, jó és normális közeg volt, amilyennel nem gondoltam hogy valaha is találkozni fogok. Persze biztos társaság függő is. Nekünk jó kis csapatunk volt, néhány anyukával a mai napig összejárunk, együtt csinálunk programokat.


Van játszótér a közelben, naponta legalább egyszer kimegyünk, de ha pörögnek a gyerekek, akkor kétszer is. Ott is megvan már a megszokott társaság, akikkel közel egy időben járunk. Nagyokat sétálunk, "motorozunk" a közelben a FRISS levegőn és az udvaron is lehet hancúrozni, nyáron medencézni.


Engem nem lehetne visszavonszolni a belvárosba! Nem tudom elképzelni, hogy a gyerekeim ott nőjenek fel, ne merjem őket szinte egyedül elengedni majd az iskolába, ne engedhessem jó hosszan végigmotorozni őket a helyi sétányon, megfulladjunk a panelek közötti kis játszótéren, ne tudjam kiengedni őket játszani majd az udvarra, az egyetlen kapcsolatuk a külvilággal egy erkély legyen...

Én alapvetően vidéken nőttem fel, biztosan azért látom máshogy a dolgokat. Hosszú évekig éltem Pesten, de számomra semmi olyan pluszt nem ad, ami miatt úgy gondolom, hogy érdemes lenne visszaköltözni gyerekestől. Itt van pár km-re. Karnyújtásnyira a lehetőségek tárháza. Ha úgy van kedvünk, akkor hétvégén felkerekedünk és bemegyünk a városba sétálni, játszani, programozni. Ha meg úgy, akkor a férjem vigyáz rájuk, amíg én barátnőzök mondjuk, avagy fordítva. A barátainkkal is sok időt töltünk együtt és ami számomra a leghitelesebb visszaigazolás, az az, hogy a budapesti gyerekes pár barátaink mindig hozzánk jönnek legszívesebben, hisz itt grillezés közben a gyerekek eltudnak ökörködni az udvaron, míg a panelekben ennyien csak "törnek-zúznak", nem férünk el kényelmesen. Régen meg mi voltunk a ciki páros, akik ilyen "messzire" költöztek az élettől... :D

2018. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Édesanyám budapesti kertvárosban élte le élete javát, több évtizedet, de bent dolgozott Pesten. Nyugdij után eladta a rossz állapotú házat, kisebbet vett 20 km-re Budapesttől az agglomerációban és jól érzi magát. Persze kertes házból kertes házba nem is akkora váltás. De mi is itt vagyunk a közelében. Hetente egyszer-kétszer bemegy és ügyeket intéz. Ezt te is megteheted.
2018. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát, ha 40 perc a Keleti tőletek, akkor nagyon vidéken vagytok ...


Mi kiköltöztünk, de agglomerációba, nem vidékre.

2018. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sülysápra költöztünk.
2018. okt. 28. 19:00
 10/14 A kérdező kommentje:
Úgy 100, hogy Pest határától vagyunk 25 km-re..onnan még be kell autókázni akár a MOM-ba, akár a belvarosba. Oda vissza alapból 50 km.+amit a belvarosig mész. Matek alapfok.
2018. okt. 28. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!