Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van ennyire felfújva Buda?

Miért van ennyire felfújva Buda?

Figyelt kérdés

Mikor Budára érkeztem, a magyar Beverly Hillsre és Malibura számítottam, hatalmas fényűző villákkal, menő autókkal, ellenben mikor a hétvégén szétnéztem a 2. és a 12. kerületben, jórészt lerobbant, omladozó vakolatú szocreál házakat, üres, gazos és elhanyagolt telkeket valamint olcsó, 10+ éves import autókat láttam magam körül.


Akkor miért mondják azt, hogy Budán az elit lakik, mikor az egész környék olyan elhanyagoltnak tűnt?



2018. okt. 30. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A budai kerületeknek is vannak lerobbantabb részei.
2018. okt. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz környéken voltál. Nagyon rossz környéken.
2018. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az autó dolog amúgy érdekes.


Látok hatalmas Budai házakat, 2-3 autóbeállóval, érnek vagy 60-80 milliót. És előtte meg sima Swiftek, Corsák, meg régi olcsó autók állnak. Meg látok panelek előtt BMW X6-ost, meg V10 motorral szerelt Audit, és hasonló 15+ milliós autókat. Kinek mi.


Illetve a Budán az elit lakik sem feltétlenül igaz. Azért nem mindegy, hogy Rózsadomb, vagy Gazdagréti, Kelenföldi lakótelepekről van szó.


Illetve sokan öröklik, kapják a házakat generációról generációra. Esetleg vették régen, mikor bagóért lehetett. Átlag fizetésből rendbe tenni, felújítani nem tudja, viszont alap szinten működtetni igen.


A vicc, hogy a felettesem 60+ milliós házának a rezsije ugyanannyi, mint egy szakadt távhős panel rezsije. Ha választhatnék én is inkább laknék egy nagyobb épületben, mint egy panelban.

2018. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Buda szellősebb, zöldebb mint Pest, kevésbé zsúfolt,kevésbé szmogos.


Bár hozzáteszem:mára már ez is változott, ott is vannak zsúfoltabb részek, és pl. a XI. kerületi útfelújítások miatt most hatalmasak a dugók.


Kevesebb a hajléktalan (bár az utcán elvileg már máshol se lehetnek), több a jobb állapotú lakás/ház/villa.


Szó sincs arról,hogy élesen jobb mint a pesti rész, de a fentiek miatt élhetőbb mint Pest belső része.


A 4-es metró, buszok, villamos miatt a közlekedés is jó.

2018. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

"szétnéztem a 2. és a 12. kerületben, jórészt lerobbant, omladozó vakolatú szocreál házakat, üres, gazos és elhanyagolt telkeket"


Az utcaszintről nézted.

Bentről viszont gyönyörű panoráma van az ablakaikból Pestre. ;)


[link]

2018. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két kerületből/utcából nem lehet megítélni egy várost.

Nézz körül a Rózsadombon, Pasaréten, menj fel a várba, a Normafához, vagy a budai hegyek bármelyikére.

És ha az ember városnézőben van, nem a kocsikat meg a villákat keresi, hanem azokat a helyeket, amelyek híresek és szépek.

Buda pedig tele van ilyenekkel, régi műemlékekkel, templomokkal stb.

Maga a királyi vár vagy a Mátyás templom is megér egy-egy délutánt.

Budán van a Széll Kálmán (régen Moszkva) tér is, ami egy borzalom, de nem ebből ítélek meg egy különben gazdag építészeti kincsekkel rendelkező várost.

2018. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Budán élni életérzés.


De ezt csak mi érthetjük.

2018. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Más a közönség. Ez bizonyos részekre már nem igaz (pl. XI. III. egyes része) de az I-II-XII. kerületek nagy részére igen. Soha nem költöznék át a pesti oldalra én sem.
2018. okt. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát azért vitatkoznék. Nagyon sok a szegény budán is, akik a szocializmus során kerültek oda.
2018. nov. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!