Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elővásárlási jog?

Elővásárlási jog?

Figyelt kérdés
Elővásárlási joggal mekkora földeket szoktak megvenni? Esetleg megnézik hogy mekkora, vagy van e rajta valami építmény, vagy csak megveszik? Milyen gyakori hogy valaki él ezzel a joggal? Kik tudnak ezzel élni?
2018. nov. 7. 23:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem a kérdést. Hogyhogy mekkora földeket? Hát amekkorákat el akarnak adni. Tehát van például egy szomszédod, és mondjuk közös szolgalmi utat használtok, valamint kölcsönösen elővásárlási joggal rendelkeztek egymás ingatlanjaira. A szomszédod el akarra adni az övét, nyugodtan hirdetheti, előbb-utóbb jön egy érdeklődő és azt mondja, ad érte 10 millió forintot. Ekkor szépen megkérdeznek téged, hogy érdekel e az ingatlan ennyiért, mert hogy elővásárlási jogod van. Kevesebbet nem adhatsz a már beérkező ajánlattól, viszont ha ugyanazt megadod ugyanazokkal a feltételekkel, akkor téged illet az elsőbbség. Ha pedig nem érdekel téged, akkor le kell mondanod az elővásárlási jogodról. Társasházi lakásoknál gyakori még ez, de lehet, hogy földeknél is jellemző.
2018. nov. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Lakásnál hogy?

Ha az Alapító Okirat nem tartalmazza a lakásokat, mint elővásárlási joggal terhelt ingatlant, akkor is van elővásárlási jog? Végülis a lakás árában benne van a telek egy része is, a telek pedig osztatlan közös tulajdon.

2018. nov. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
X
2018. nov. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Föld eladásnál nem kell a szomszédot külön értesíteni az eladás tényéről (sajnos). Ki kell függeszteni az önkorinál 2 hónapra és jónapot. Ha a szomszéd szemfüles és mondjuk havonta nézegeti a kifüggesztéseket akkor van esélye elcsípni, egyébként nincs.
2018. nov. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Inkább az érdekelt volna hogy pontosan kiket is illet ez. Szomszédokat valószínűleg nem nagyon fogja érdekelni, szerintem nem is tudják hogy nekik ott van valamijük, eléggé elhanyagoltak. Ezen kívül kiket illet ez meg? Honnan fognak tudomást szerezni hogy eladó? A "mekkora" szót úgy értettem hogy ugye ez valami földnek van csak jelölve. De közben van rajta építmény, de nincs lekerítve a terület. Hallottam ilyenről hogy földműveseket illet az elővásárlási jog.
2018. nov. 8. 15:06
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha termőföldről van szó, akkor a Termőföld védelméről szóló törvény rendelkezik az eladásáról, ezáltal az elővásárlási jogról is. Ugye a szomszédon túl bármely termelőnek is elővásárlási joga van, de eladóként teljesen mindegy igazából, hogy ki csengeti ki a kialkudott összeget. Külön értesíteni viszont senkit nem kell, csak ki kell függeszteni két hónapra. Ha viszont külterület, de nem termőföld, mondjuk kivett tanya, udvar alrészlet van csak a tulajdoni lapon, akkor olyan, mintha belterületen lenne, nem érvényes rá a földtörvény, így csak a közvetlen szomszédoknak van elővásárlási joguk.
2018. nov. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most ott tartunk hogy meg van írva a szerződés, de 60 napig nem veheti meg az aki már adott nekem foglalót. A szomszédok biztos nem fogják megvenni, őket nem érdekli. Ezen túl még nem tudom ki tudja vagy akarja megvenni. Úgy emlékszem termőföldnek van jelölve, külterületi rész, viszon nem tudom milyen termőföld akar lenni mikor egy dombba vájt pince meg előtte lévő kb 10 négyzetméteres kis rész van. Hallottam ilyenről hogy földműves, de nem tudom nekik kellene ez. Azért fontos mindez, mert nekem mostanában kellene a pénz, és ha biztosra tudom hogy másnak nem kellhet elkérném a pénzt. A szomszédok kizárva, földművesnek kelhet a leírt földrészem?
2018. nov. 8. 16:35
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy meg nem akarom elkérni hogy lehet más él az elővásárlási jogával.
2018. nov. 8. 16:37
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja vagy úgy... Akkor tök mindegy, hogy van-e vagy nincs elővásárlási joga. Készülj fel, hogy ez az adásvétel 6-8 hónapot fog igénybe venni, mire végigmegy a kifüggesztési eljáráson. Azaz megjár a szerződés a kifüggesztés után még toronyát boronyát és mikor mindenki rámondta az áment, utána lesz csak pénz.
2018. nov. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt halkan megjegyezném, hogy ezt az ügyvédednek mind el kellett volna mondania.
2018. nov. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!