Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlant vennék (nem hitelből...

Ingatlant vennék (nem hitelből) jelenleg még csak nézelődünk, de nem vagyok tisztába, hogy mi a menete? azt tudom megnézzük, kiválasztjuk megegyezünk tudom, hogy nekem kell ügyvédet fogadnom!

Figyelt kérdés
de mit kell, és honnan kikérnem, kiváncsi lennék minden részletre

2018. nov. 20. 17:05
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Semmit nem kell kikérned. Majd az ügyvéd intéz mindent.
2018. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

akkor nem kell se tulajdon, lap se térképmásolat?

a földhivatalnál, hogy működik az átírás?

2018. nov. 20. 17:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvédet azért fizeted mert mindent elintéz.

Amikor kifizettem és megvan az adásvételi utánna már minden a te dolgod, pl közművek átírása.

2018. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha te szaladgálnál ezekért minek kellene ügyvéd?
2018. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy a szerződés hiteles legyen! Nem értek hozzá első ingatlanvásárlás lesz :)
2018. nov. 20. 18:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elballagsz egy ügyvédhez, elmondod hogy ez van, megegyeztetek, megvennéd az ingatlant. Ő mindent el fog mondani mit kér. A pontos cím ismeretében már intézi ő a hiteles tulajdoni lapot. Meghallgatja az igényeket és megírja a szerződés tervezetet. Elküldi véleményezésre, majd ha mindkét fél egyetért vele, akkor behív titeket és aláírjátok. Elviszi érkeztetni a szerződést a földhivatalba, széljegyre kerültök és onnantól kezdve kezdődhet a feltételek teljesítése.

Ha a teljes vételárat megfizettétek, akkor az erről szóló hiteles igazolásokat be kell mutatni az ügyvédnek, majd ő intézi a földhivatalnál, hogy széljegyről átkerüljetek tulajdonosnak.

Ezt követően a szerződésben foglalt időpontban az ingatlant birtokba adja az eladó neked. Felvesztek egy birtokba adási jegyzőkönyvet mérő állásokkal, két tanúval aláíratva. Ennek birtokában már tudod egyedül is intézni a közmű átírásokat.

Pár hónap múlva majd még érkezik egy határozat a NAV-tól, hogy fizesd meg az illetéket és kb. ennyi.

Arra kell figyelni, hogy ingatlanos ügyvédet keress, náluk gyorsabb az ügymenet és kevesebb a probléma általában, illetve kérdezz rá, hogy a tiszteletdíja tartalmazza-e a mindenféle ügyintézést is, tulajdoni lap lekérést?


Egy tulajdoni lap másolattal azért jó ha rendelkezel, avagy legalább engedik, hogy belenézz. Annak a tartalma azért akadályt képezhet. Ezt a tulajdonos általában probléma nélkül be szokta mutatni a a komoly vevő jelölteknek.

2018. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt megkerdezhetem hogy eladás esetében az szja megfizetese kérhető részletekben vagy csaj vetelnel az illeteknel?
2018. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jav. Csak
2018. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéd megegyezés kérdése....

A húzós a lakcímkártya/tulajdoni lap ;/

2018. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!ment a zöld kezecske mindenkinek :)
2018. nov. 21. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!