Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennék egy vh. + hitel+közmű...

Vennék egy vh. + hitel+közmű tartozásos lakást, mi a menete, hogy ne verjenek át? Kinek kell a vételárat megfizetnem?

Figyelt kérdés
A bank nem törölte a hitelt, a vh.jog be van jegyezve, de időközben kiderült, hogy a bank engedményezte a követelését egy faktoring cégnek.

2016. ápr. 27. 09:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nehidd, hogy a bank fogja a terheket kifizetni.
2016. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az ügyvédedet, nagy valószinűséggel le fog beszélni az egészről.
2016. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Eladóval elmész a bankba, és kifizeti a tatozását. Utána lehet szó az adásvételi szerződés aláírásáról.
2016. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Már elmentem a bankba, ott nem foglalkoznak vele, mert tovább engedményezték a követelést egy faktoring cégnek, de ettől függetlenül a bank van feltüntetve jelzálog jogosultként(nem törölték a hitel tartozást), és végrehajtási jog is be van jegyezve.
2016. ápr. 28. 12:23
 5/19 anonim ***** válasza:

A vételárat a tulajdonosnak kell megfizetned. A hitelt a faktoring cégnek, a közműtartozásokat pedig a kérdéses szolgáltatóknak.


#3 A bankba meg mégis minek mennének? 1) Elég világosan leírta, hogy a bank engedményezte a követelést 2) Nyilván a vevő a piac árnál lényegesen alacsonyabban áron veszi meg az ingatlant, innentől kezdve az ő dolga a terhek törlesztése.

2016. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Elidegenítési és terhelési tilalom, több végrehajtási jog, jelzálogjog volt az ingatlanon.


Mindenhonnan bekérte az eladó az éppen aktuális tartozás összegét, valamint az összes szolgáltatótól a tartozásokat. Megnéztem, hogy a vételár fedezi-e az egészet. Miután meggyőződtem róla, hogy igen, megkötöttük az adás-vételi szerződést úgy, hogy abban rangsorcserét kértünk a földhivataltól. Vagyis ne dobja vissza az adásvételi szerződést, amíg az ingatlant ki nem tisztázzuk. Erre kértünk 6 hónap haladékot.

És elkezdtem kifizetni a hitelezőket, amely összeg a vételár részét képezte. Banktartozást, végrehajtók költségét, szolgáltatóknál az elmaradást. Miután rendezve lett, kiadták vagy ők benyújtották a földhivatalhoz a jogok törlésére a kérelmet. Miután az összes jog törölve lett, a maradék vételárat a birtokba adáskor kifizettem az eladónak. Ő aláírta a hozzájáruló nyilatkozatát a tulajdonjog átjegyzéshez.


Ez kb. 1,5 hónap alatt futott le.


Ennyi, csak Neked már nem a banknak kell megfizetned, hanem a faktoring cégnek.

2016. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm így elég világos, csak egy a baj a bankot mégis ki fogja töröltetni? tehát oda nem fizetek ez logikus, hisz már nem rájuk tartozik, de a faktoring cég meg nincs bejegyezve( a tul.lapon nem szerepel) most én a rabló és Tsa. Zrt-nek fizetek x millió forintot, akkor mi a garancia, hogy a bank törli a jelzálogot?
2016. ápr. 28. 22:06
 8/19 anonim ***** válasza:

#6


A követelést megvásárló cégnek nem is kell szerepelnie lennie a tulajdoni lapon, nekik csak engedményezve lett a követelés, s ha nem sikerül behajtaniok, visszaengedményezik a banknak.

Amint megfizetted a tartozást, az adásvételit szerkesztő ügyvéd intézkedik a jelzálog törlése érdekében.

2016. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
(előzőt a 7-nek címeztem)
2016. ápr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Így már végképp nem értem. A bank engedményezi a követelést, szerintem automatikusan törölnie kellett volna a jelzálogjogot nem?
2016. ápr. 28. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!