Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Telekvásárlásnál hogyan...

Telekvásárlásnál hogyan kerülhetem el a buktatókat?

Figyelt kérdés
Telekvásárlás előtt állok, amennyire lehet beleástam magam a témába az elmúlt hetekben, mégis maradtak nyitott kérdéseim. Ha van egy pár kiszemelt telkem (méretek, fekvés, szomszédok, területi besorolás, helyi építési szabályzat alapján alkalmas, közművek megléte, stb.) kit tudnék felkérni arra, hogy nézzen utána nem-e kerülte el valami a figyelmemet. Az ingatlanosok általában csak üzletkötők, az építészek ilyenre nem vevők, az ügyvéd csak a szerződéskötésnél tud segíteni, értékbecslőt én nem küldhetek más telkére, az eladókban pedig nem bízok.:)

2018. nov. 25. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ügyvéd nem csak szerződés-kötésben segít, hanem természetesen az is a dolga, hogy bármely jogi akadály, ami a te figyelmedet elkerülte, az az övét ne kerülje el. :-)

Értékbecslő hogy kerül az asztalra? Alkupozícióba szeretnél kerülni a vételnél? A vevő nem köteles elfogadni egy (nem)független értékbecslő becslését, joggal ragaszkodhat az általa megszabott árhoz, te pedig eldöntheted, hogy annyiért megéri-e neked, vagy sem.

2018. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mondok két példát.

-Egy kiszemelt telek rendezési tervén szúrtam ki véletlenül,hogy a telek előtti utcát szélesíteni fogják, az eladó pedig a teljes területet hirdeti. Vagy 200nm-t le kellene adni a rendezéshez. Az áron ez nem látszik.

-A településtérképen az adott telek 2 hrsz-on található, a hirdetésben ez nincs benne. (Lesz ebből nekem hátrányom, ha egy családi házat szeretnék rajta építeni? Össze lehet vonatni korlátozás nélkül? Vagy majd kiderül?)


Nincs olyan cég, amelyik - nyilván jópénzért - az én érdekeimet képviselve utánanézne mindennek, ami szóba jöhet és esetleg még kérdezni is tudnék tőlük?

2018. nov. 25. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó példák, tényleg!


A második eset az egyszerűbb, erre a kérdésre az ügyvéd választ tud neked adni, illetve az önkormányzat építésügyi osztályán lehet érdeklődni.

Az első eset: nem biztos, hogy csökken a telek értéke, vagy hogy emiatt kevesebbet érne, mert 200nm-t kisajátítanak majd belőle. Véleményem szerint, ha ott majd utca, közművek stb. lesz (márpedig emiatt történhet majd meg a kisajátítás), az mindenképp értéknövelő tényező.

Szóval ebben az esetben sok dolgot kell mérlegelni, hogy reális-e az ár, vagy sem.

2018. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!