Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kerülhetem el, hogy...

Hogy kerülhetem el, hogy izomból fogyjak?

Figyelt kérdés
Nem fogyókúrázom, nincs is rá szükségem, viszont nagyon hajlamos vagyok a fogyásra. Napi 2500 kcal átlagban, amit beviszek, persze ez változó, 2000 a minimum, 3-4000 a max kb. Viszont így is van mikor elindul a súlyom lefelé, akkor ügyelek a többletre, fehérjére is, de tippre mégis a zsír rajtam több sajnos. Eszek cukrot sokat, mivel e nélkül fogyok. A kérdésem az lenne hogy a cukros szarok helyett érdemes lenne e fehérjeport vennem. Nem sportolok, “csak” fizikai munkát végzek. Épül az izmom, látszik is, azzal nincs akkora baj. És ha a fehérjeporra érdemes rátérnem akkor hogy számoljam ki, hogy mennyi kell? 168 cm vagyok és 49 kg. 29/N
2018. jún. 6. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Úgy kerúlheted el ha fehérje bevitelt magasan tartod 2g/tskg és ez mellé pedig terheled súlyzós edzéssel.Irod hogy nem sportolsz.Ha nem sportolsz akkor hiába a magas fehérje bevitel le fog épulni az izom mivel nincs terhelésnek kitéve.
2018. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az izmaim elég nagy terhelésnke vannak kitéve. :) sport nélkül is. 12-16 órában végzek erős fizikai munkàt. A baj ott kezdődik, hogy nem fogom tudni napi szinten kiszámolgatni a fehérjét. És nem akarok túlzásba esni sem. Lehet egyáltalán ezzel túlzásba esni? Úgy értem, hogy túl sokat hízzak hirtelen?
2018. jún. 6. 17:56
 3/16 anonim ***** válasza:

Cukor = szénhidrát

Fehérje por= fehérje.

Szerinted a szénhidrát fehérjével hogy cserélhető fel?

Fehérje testsúly *2 gramm, és a zsírra kell nagyon rámenni, egyszerűbb mint szénhidrátra és jóféle zsírok egészségesebbek mint a sok cukros hulladék amit megeszel.

2018. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem, mivel ehhez nem értek. :) Segítséget kértem. :)
2018. jún. 6. 18:15
 5/16 A kérdező kommentje:
A másik, amit kihagytam, bár szerintme egyértelmű, hogy nem testépítőnek készülök, vagyis nem akarom a testzsíromat minimálisra csökkenteni, gyereket is szeretnék még egyet. :) a testtsírom most jó, több is lehetne, viszont főleg izom formájában szeretném. Arányos kb, de most nagyon szeretnék még hízni. A fehérjebevitel túlzásbavitele nem ugyanúgy zsír formájában fog raktározódni?
2018. jún. 6. 18:18
 6/16 anonim ***** válasza:
Fizikai munka nem egyenlő a súlyzós edzéssel.Míg a súlyzós edzés-től izmosodsz,fizikai munkától nem.
2018. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%
Hát te nagyon buta ember vagy :D Mi az hogy gyerket is szeretnék meg egyet?Szerinted a testépitőknek nem lehet gyereke?Vam naturál is nem csak a kox.De ha ennyire nem értesz hozzá hiába magyarázom.
2018. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, nagyon magas inteligenciaszinted lehet, és biztosan nagyon kedves ember vagy, de egy kicsit vegyél vissza az arcodból és fondolkozz el. Nő vagyok, és egy nőnek kell bizonyos testzsírszázalék, hogy gyereke legyen, természetes úton. Nekem az első nem jött össze könnyen, pont ezért. Most is a határon vagyok. Pajzsmirigytúlműködésem van. Olvass utána, ha nem értesz hozzá, de ne sértegess kérlek, ismeretlenül. Kérdezni jöttem ide, pont azért mert valamihez nem értek. De amit írtam , ahhoz sajnos igen. :)
2018. jún. 6. 18:25
 9/16 A kérdező kommentje:
És a fizikai munkától jobban is izmosodhatsz, mint az edzéseidtől. :D ehhez meg te nem értesz. ;)
2018. jún. 6. 18:26
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést nem olvasstam hogy nő vagy.Viszont ha fizikai munkától ha olyan kidolgozott izmos tested lesz mint egy olyan embernek aki súlyzós edzést csinál akkor megyek oda dolgozni en is.És ez nem beszólás.
2018. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!