Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az alábbiak közül melyiket...

Az alábbiak közül melyiket választanátok inkább?

Figyelt kérdés

Két fő + 1 gyerek.


- Újabb építésű, modern, de kicsi lakás nappali + szoba (35-40m2), "zöldövezetben"

- külterület, zártkerti kicsi viszonylag modern téglaház, de van kert és csend, ellenben földúton közelíthető csak meg és 8-10km-re van a belváros (buszmegálló is néhány 100 méter...)

- régi fajta, vályog, közepes méretű városi ház(rész), kéne költeni rá, ráadásul 4 sávos mellett van

- 30km-es körzetben beton-blokk vagy vályog kádárkocka, nagyon nem modern állapotban, lakás, és a többi ár 3/4-ért, feléért


Melyik alternatíva értelmes választás? Lakásban nem nagyon lehet elférni gondolom... Cserébe lenne minden a közelben.



2018. nov. 30. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
keresnék egy 5. lehetőséget, egyik se jó
2018. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy az ötödik verzió a jó, csak ugye a pénzügyi keretek...
2018. nov. 30. 18:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1) Nem, mert 35 m2 nem elég egy növekvő gyerekkel és 2 évente nem lehet cuccolni

2) Külterületi zártkert csak akkor, ha palota van rajta (valamit valamiért) nem egy földutas kicsi téglaház.

Ez talán a legrosszabb lehetőség

3) Házrész szóba sem jöhet, Közös lónak túrós a háta! A 4 sáv a kisebbik baj, de az is éppen elég

4) A 30 km-el nem lenne baj, ez az agglomeráció, hamarabb bent vagy a centrumban (pl.Budapesten) mintha egyik végéből a másikba utaznál. Mit jelent nálad a beton-blokk?

Mert van itt egy fórum, ahol ezt jól kitárgyalják:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__8634-..

2018. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ún. Keresztúri-blokk


Egy formába betont öntöttek és ebből van a falazóanyag.


[link]

2018. nov. 30. 18:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok és közben elszállt, folytatom:


Egy normális kockaház téglából, rendezett kerttel 20-30 km-es körzetben, ami vagy már szigetelve van, vagy olyan áron megkapod, hogy szigetelni, vagy szigeteltetni tudjad.

Csak és kizárólag ebben gondolkodj, a többit ahogy van felejtsd el! A lakosság összetétele és a szomszédság legalább ennyire fontos.

Nem szabad elkapkodni!

2018. nov. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A vályog hazájában elég nehéz téglaházat kapni kádárkocka árban... De köszi a tippet
2018. nov. 30. 18:20
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Ja, mégy annyit, hogy a kockaház azért jobb és azért írtam, mert abban lehet a leggazdaságosabban fűteni.

A hosszúkás, vagy L alakú sokkal energia pazarlóbb.

2018. nov. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

Én Budapest közigazgatási határától 35 km-re, a Keleti pu-tól 50 km-re lakom, 40 perc a zónázó és körbe vagyok véve Kádárkockákkal, amik téglából épültek. Vályogról nem is nagyon tudok.

Mondhatnám, hogy az enyém is az (Kádárkocka és tégla), de 1970-ben messze környékben egyedülálló módon emeletesre és erkélyesre épült.

Gyakorlatilag 2 Kk. van egymáson.:)

Nagyjából 15 millióért lehetne eladni. Ami szemben van velem és nem szintes, viszont nagyon rendben van, az 10millió, de inkább benne lakunk, mert ennyiért nem kapunk semmit.

2018. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket azért látni kéne, hogy mégis hol lesz a 3 ember élettere... Egy nappali és egy szoba 3 emberre, ez nekem sehogyan se lenne jó.


A külterület engem annyira nem zavarna (én 4 km-re lakom a legközelebbi buszmegállóktól és településektől :D s eleget öltünk bele a házba, hogy ide fogunk vállalni gyermeket, ha lesz... Bár 80 nm-t keveslek hozzá, ha úgy van beosztva, mint a mienk, nincs elég szoba, bár a nappali beáldozható), de itt kevés az infó. S nem mindegy, hogy mekkora gyerek, óvodás vagy nagy, egy picit el kell vinni a távoli oviba, iskolába... Az is fontos, hogy hol dolgoztok, ugye. S mi nektek a fontos. Én viszonylag kevés pénzzel is tudtam, hogy nekem ház kell, jó levegő és csend, viszont nem érdekel, hogy közel legyen minden. Mérlegelni kell, mi a fontos. Sok házat néztem és némelyikben nem tudtam volna lakni, mert átépítéssel se lett volna megfelelő méretű szoba vagy konyha, ilyenkor nem számított, hogy amúgy milyen remek fekvésileg s más szempontból. Sok fontos dolgot fel kellett adnom végül, de a lehetőségek közül jól választottam.


Egy rokonom 2 gyereket nevelt fel egy kb. 50 nm-es lakásban (a nagyobbacska szobát megfelezték a gyerekeknek). Irigylem a pakolóhelyeit, nekem 80 nm-es házban közel sincs annyi helyem... Attól még nekem 50 nm nagyon kicsi lenne, alatta pedig totálisan egyszemélyes, maximum 2. De meglepően sokat jelent a jó beosztás és megfelelő beszekrényezés, polcozás...


A 4 sávos nekem esélytelen, ahogy a vályog sem szimpatikus, bár nálunk kicsit több pénz volt komoly szigetelési igénnyel. Szegényebben én se válogathattam volna annyira. De 4 sávost nem, semmiképp.

2018. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Helyesbítek, nem volt több pénz, csak nem Pest megyében válogattam, hanem Észak-Fejérben, ami szintén nem olcsó, de mégis más szint...
2018. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!