Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Inglatlanhányadot szeretném...

Inglatlanhányadot szeretném megvásárolni családtagtól, de most csak előleget adnék át, papíron. Hogyan csináljam? Kell jegyző, vagy elég 2 tanu?

Figyelt kérdés

Szóval a testvérem részét szeretném megvásárolni egy ingatlanból, de most csak az összeg egy részét adnám át, előleget. A hivatalos átírásra még nem kerülne sor, csak szeretnék róla egy dokumentumot, amin az szerepel, hogy a hányadrész összegének egy részét már kifizettem, és ezt ne követelje rajtam, ha az ő teljes résztulajdonát kifizetem. Hogyan csináljam? Elég hozzá 2 tanu, vagy hitelesíteni hogyan kell?

Gondolom, egy közjegyző előtti hitelesítés is tízezres nagyságrendű összegbe kerül.



2018. dec. 16. 17:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez egy kis összeg, 250.000 Ft-ról van szó.
2018. dec. 16. 17:56
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha feltételezed, hogy követelné rajtad, akkor nem bízol meg benne. Ilyen esetekre kell a közjegyző, vagy ügyvéd és amit készít, azt úgy hívják, hogy előszerződés.
2018. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ügyvédnél, pénz esetén a legnormálisabb ember is képes meghülyülni. A szerződésbe meg beleírjátok, mennyi idő alatt, milyen részletekben fizeted ki. Ha ez megvan, akkor ad egy nyilatkozatot, a vételár kifizetve és hozzájárul a földhivatali bejegyzésbe, lemond minden jogról. Ezt is előre megcsinálja az ügyvéd.
2018. dec. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző mondja: ügyvéd,fizetési ütemezéssrl és ingatlannyilvántartásba bejegyzett széljeggyel. Nem fogja másnak eladni,de biztos ami biztos.
2018. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként is csak ügyvéden keresztül tudjátok intézni a földhivatali bejegyzéseket.
2018. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!