Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi házat szeretnék...

Családi házat szeretnék ennyiből, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk Debrecenben családi házhoz jutni párommal. A keretünk egy max 15M Ft-os összeg, amelyből felújítandó kockaházat szeretnénk találni egy csendesebb környéken. Sajnos ebben a kategóriában szinte csak C telepen találni, vagy felázott, salétromos házakat, esetleg vályogházat.

Szerintetek hogy juthatnék hozzá ennyiből egy relatív jó állapotú, de nyilván felújítandó, tégla kockaházhoz? Érdekelne minden tipp, trükk, tapasztalat a témával kapcsolatban.

Köszönöm!



2018. dec. 18. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Bocs hogy nem releváns a válaszom, de mi is ebben a helyzetben vagyunk, hogy értelmes áron nincs eladó ház az országban ahol ne lenne cigány... és emelett lenne munka, élhető lenne. Ezek a nyomoroncok mindenhol ott vannak, és miattuk adják csak normál emberi áron a házakat. Amúgy meg túlárazott összedőlni készülő házakat árulnak mindenütt ilyen áron.
2018. dec. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%

Nézzetek Győr módon Sopronba !

Ne közvetlenül a határnál, egy kicsit beljebb, munka is van ennyiért ház is!

2018. dec. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisabb környéken akarsz venni házat, annak az ára is magasabb. Én biztos hogy nem áldoznám be az egész kp. keretemet egy felújítandó kádárkockába, hanem vennék egy jó helyen levő, kevés felújítást (max. festés) igénylő házat hitelre, a kp-m meg az önrészbe menne. Nem kötelező neked 20% önrészt fizetned, fizethetsz többet is, akkor kevesebb lesz a hitel.
2018. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Győr környékén csak egy üres 1000 m2-es kisebb telek kerül 15 millióba, ha van rajta egy szerkezetileg jó állapotban lévő kockaház az 20 millió.

A teljes felújítás is 10-15 millió, ha mindenből a legolcsóbbat veszitek.

Az egész 30-35 millióba kerülne (de inkább 40-50-be).

2018. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a képlet elég egyszerű. Nekünk is 16 milliós keretünk volt (1-2 éve) hitellel együtt, bár Pest megyében. Elég gyorsan rájöttünk, hogy ennyiért vagy olyat veszünk, amit kb. alapjaitól kell újjá építeni és erre még nem lenne pénzünk, vagy vacak helyen van.

Végül inkább úgy döntöttünk, hogy lakást vásárolunk, mihamarabb visszafizetjük a hitelünket, és 5-6-7 év múlva egy tehermentes lakásból tudunk újabb, kisebb hitellel házba költözni. Abszolút átmenetinek tekintjük az itteni életünket, közben folyamatosan követjük a helyi ingatlanárakat, mennyit ér a lakásunk most, mennyivel tudnánk tovább menni házba, stb.

2018. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tipp, trükk? Ilyen lakásárak vannak most. Ennyi.
2018. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az volt a trükköm, hogy volt x összegem, de a lakás y összegbe került. Vártam, spóroltam annyit, hogy azzal kiegészítve x-et meg tudtam venni y-ért a kiszemelt ingatlant. Biztos vannak egyéb trükkök is, nekem ez jött be a legjobban. :-)
2018. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Annyi a trükk, hogy apránként kell haladni.

Hiába szeretnék én egy kétszintes családi házat a Hegyvidéken, ha nincs rá píz... venni kell egy kisebb lakást és ha úgy alakul, tovább lehet menni onnan.

2018. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy már bocs

Magasan vannak az árak én azt mondom várj vele

Amúgy pl én felújítotam a hazámat az alapoktól vízrendszerében pl 3millio kevés volt rá igaz teljesen új fürdő szobát csináltattam

2018. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%
#9 ne mondd már hogy 3 millió volt csak a fürdő az új vízvezetékekkel...?
2018. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!