Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 2014-ben vettünk egy lakást,...

2014-ben vettünk egy lakást, idén,2018-ban eladtuk, mennyi adót kell fizetni?

Figyelt kérdés

10 millió forint a különbözet? Mennyi adót, szja-t, illetéket kell fizetni és mikor, kinek? Kinek, hova kell bejelenteni?

Én eddig úgy számoltam, hogy jövedelem = 10 millió * 0,3 (4 év miatt) = 3 millió

Annak a 27%-a 810 ezer, amit adóbevalláskor, tehát 2019-ben kell majd befizetnem és bevallanom.

Jól gondolom?


2018. dec. 25. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Az utololsó lépés rossz, mert nem 27% Áfa-t kell fizetned hanem 15% szja-t, ami 450 e Ft.
2018. dec. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szerzést követő 2. évben a vételár különbözetének 90 %-a, a 3. évben 60 %-a, a 4. évben 30 %-a a személyi jövedelemadó alapja. A A szerzést követő 5. évben pedig már akkor sem kell szja-t fizetni, ha drágábban sikerül eladni az ingatlant, mint amilyen áron vásárolták. Tehát nálatok, ahogy nézem, a 10millió Ft 30 %-a az adóalap, tehát ennek a 15 %-át kell nézni. Leírható belőle pl. az ügyvédi költség, a földhivatali kiadások, a lakás értéknövelő kiadásai (pl. klíma), stb. Ezeket mind számlával kell igazolni. Az eladást követő évben, tehát 2019-ben kell adózni utána.


Az illeték alapja a vásárolt ingatlan ára. Ha az eladástól számítva 365 napon belül az eladott ingatlan árát beleforgatjátok egy másikba, akkor a kettő közötti különbözet 4 %-a az illeték, a kötelezően leadandó adás-vételi szerződések után szabja ki az Illetékhivatal és küldi a csekket. Ha nem forgatjátok bele, akkor jó nagy szívás.

2018. dec. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Lenne még kérdés! Ki számolja ki a pontos összeget? Ők számolják ki vagy én?

Mert nem egyértelmű a dolog, mert 2014 decemberében vettük a lakást, ez a szerződés aláirása.

De nem a szerződés aláirása számit az adott év kiszámitásának, hanem a földhivatali érkeztetés, amit ügyvéd csinált, és a tök tudja, hogy még decemberben vagy már januárban, és már a teloszáma sincs meg.


A talajdoni lapon ez van:

bejegyző határozat, érkezési idő:

35xxx/1/2015/14.12.23


Gondolom a bejegyző határozat: 35xxx/1/2015

Érkezési idő: 2014.dec.23


Szerintem az érkezési idő számit, ha jól gondolom.


Két fontos kérdés:

1) mi van ha én számolom ki, és nem jól számolom ki, akkor adócsaló leszek, és lesittelnek?


2) a 2019-es adóbevalláskor kell ezeket elintézni (befizetni a pénzt)

Ingatlanos segitségét vettünk igénybe, a kiállitott számlát be kell nyujtani az adóhivatalba, vagy pacsira elhiszik?

Ha ők számolják ki az összeget, előtte értesitenek, hogy küldjem el a számlát? Honnan tudják, hogy ingatlanos segitségét kértem?

Ha meg kiküldik, hogy ennyi-meg-ennyit kell befizetni, akkor utána küldöm be nekik a számlát, vagy hogy működik ez?

2018. dec. 25. 15:32
 4/6 anonim ***** válasza:

A 10 M-ból levonhatsz minden költséget, ami a szerzéssel és eladással volt kapcsolatos, illetve amit a 4 év alatt számlával igazolhatóan ráköltöttél, beépítettél a lakásba.

Lehet, hogy csak 9 vagy 7,5 M a nettó különbözet, és nem 10 M-ból kell kiindulj.

2018. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
3: Nem tudtátok megvárni az eladással a januárt?... Nem kéne fizetni semmit..:)
2018. dec. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy az adás-vételi érkeztetése számít-e, de szerintem egy könyvelő ez tuti tudja. A helyedben megkeresnék egyet, mi is vele intéztettük, ez nem akkora meló, hogy sokat kérjen érte és biztos, ami biztos. Adózni 2019-ben kell, amit nálunk kért a könyvelő, az az adás-vételi szerződések mindkét lakásról. Vittük a számlákat is, amit le tudott írni az adóból, így az ügyvéd, az ingatlanos, a földhivatali számlákat, valamint azokat is, amiket időközben a lakásban csináltunk és az értékét növelte. Jelentős összeget le tudott írni a könyvelő. Saját maga küldte tovább az adóhivatalnak, nekünk nem volt vele dolgunk. Amikor elkészült, szólt, hogy mennyi adót kell befizetünk.


Az illeték teljesen más dolog, azt az illetékhivatal küldi a megküldött adás-vételik alapján. Nálunk az ügyvéd intézte, neki hivatalból továbbítani kell ezeket az illetékhivatalba.


Az eladással vártam volna a helyetekben egy hónapot, egy évet nyertetek volna vele adózás szempontjából.

2018. dec. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!