Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Januárban eladtuk az autót,...

Januárban eladtuk az autót, és vettünk másikat. Mégis a régi autóra kell az éves gépjárműadót fizetni?

Figyelt kérdés

Ma megjött a gépjárműadó az eladott autónkra. Felhívtam a hivatalt, és azt mondták az a törvény, hogy ha január 1-jén van a nevemen gépjármű, akkor arra küldik meg az adót. Ezekszerint az "új" autónkra meg a volt tulaj fizeti ebben az évben? Vagy hogy is van ez?

Nekem ez furcsa... így akár ki is lehet játszani az adót? Ha én év végén eladom az autómat, és következő év január 2-án veszek egyet, akkor nem kell adót fizetnem?

Ha valaki volt hasonló helyzetben, szintén így volt?

Köszönöm előre is.



2012. márc. 5. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gépjárműadót a január 1-jén érvényes állapot szerint vetik ki. Vagyis akinek a nevén van a gépjármű január 1-jén, az fizeti be az adót az egész évre vonatkozóan. A ti autótokra még az előző tulaj fizeti be, ti majd akkor fogtok rá fizetni, ha 2013. január 1-jén a neveteken lesz. Viszont mivel az előző a ti neveteken volt január 1-jén, ezért idén ti fizetitek az adót, az új tulaj majd jövő évtől fogja (ha el nem adja addig).

Igen, ki lehet így játszani az adót. Ha január 2-án veszel egy autót és december 31-én adod el, akkor nem fizetsz rá adót. Más kérdés, hogy ennek van-e értelme (nem is biztos, hogy találsz évente egy használható autót és az átírási költség sem kicsi ám). De a szabályozás így működik, az önkormányzatok adócsoportjainak így van esélyük, hogy ki tudják vetni az adót. Ha részarányos díjfizetés lenne, akkor lenne csak igazi adóelkerülés.

2012. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, amég vártam én is olvasgattam a törvényt, és valóban így van sajnos.

Persze ezt az adómentességet csak elméletben futtattam le, de ezek szerint meg lehetne úszni. Nyilván nem érné meg minden évben kocsit cserélni.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Szép napot!

2012. márc. 5. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nyilván nem érné meg minden évben kocsit cserélni. "


Egyéb okok (értékvesztés) miatt megéri néha cserélgetni az autót.

2012. márc. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jól mondták neked a hivatalban, így van, ahogy leírtad!
2012. márc. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Néha igen... de azért nem minden évben :-)
2012. márc. 5. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!