Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire érné meg egy párnak...

Mennyire érné meg egy párnak 30 nm-es lakást vásárolnia?

Figyelt kérdés
Anyagilag ezt tudnánk ketten könnyebben törleszteni, 10 év hitellel, ~40 éves korunkra visszatörlesztenénk. Viszont ez ugye csak 1 szobás. A nagyobbak viszont jóval drágábbak, tehát ott már nem igazán jelent könnyebbséget, hogy ketten vesszük, mert mindkettőnkre nagy teher fog jutni.
2019. jan. 6. 07:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Én is gondoltam rá, még alaprajz tervező programmal meg is néztem hogy hogyan lehet elférni, és rájöttem hogy nem, nem lehet elférni. Még két embernek sem, nem hogy később családdal. És arányában egy 30m2-es lakás kva drága. Egyedülállónak még talán-talán a kis cókmókja befér és elvan egy ilyenben de nem egy család. Ha jót akartok magatoknak akkor nem vesztek.
2019. jan. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Én sem értem ezeket a 50 nm-es lakásokat, mi ketten egy 60 nm-es lakásban férünk csak el éppenhogy.
2019. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
81%

Párnak egyszobás eléggé kicsi.

De ha erre van lóvé, akkor ezt kell megvenni, és ha úgy alakul, akkor továbbmenni nagyobba.

2019. jan. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha galériás vagy galériázható, akkor egészen tűrhetően el lehet férni, ha nincs sok cuccotok. Egy csomó panelban 35 nm-en már másfél szoba van (ha annak az ára még belefér). Vagy költözzetek kijjebb. Persze nagyon nem mindegy, mekkora maga a szoba.

De ha ennyit engedhettek meg magatoknak, akkor ebből kell a legjobbat kihozni. Hiába pokoliak az árak, ha albit fizettek, azzal sem vagytok előrébb, így legalább az albérleti díj ahelyett, hogy kifolyik a kezetekből, a saját törlesztőtökbe megy. Később meg majd továbbléptek.

2019. jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem terveztek gyereket, akkor elég lehet, sokan laknak így a fővárosban. Nevelnek ekkorában is, én elképzelhetetlennek tartom. Mi ezért inkább vidékre költöztünk, 3/4 fizu, fele, harmada lakásárak. Bár tartok tőle, hogy még jobban leszakadunk, de lehetetlennek tűnt a fővárosi lakásvásárlás, ráadásul gyerekkel is élhető helyen.
2019. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

Rámegy majd a kapcsolatotok!


Komolyan!


SEMMI magánéleted nem lenne, nem lenne egy saját kis zugod, ahol ellehetsz. Ha egyikőtök betegen fekszik a másik csak üljön csendben a fürdőben a laptoppal, vagy lent a parkban?


Ez TALÁN akkor megoldás, ha felváltva dolgoztok, egyik éjszaka a másik nappal.

2019. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Ha nagyon keveset, szinte csak alvásra és tisztálkodásra tartózkodnak otthon, akkor elmegy, egyébként nem megfelelő.
2019. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes egy kicsit meghúzni a nadrágszárat és rászánni 1-2-3-4 millióval többet, inkább hosszabb fugamidővel felvenni a hitelt. Aztán minél többet spórolni, előtörlesztgetni. Ekkora lakásban két ember is csak megalkuvásokkal fér el, családot tervezni már szinte lehetetlen.
2019. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
11:54 : Miért jobb, ha hosszabb futamidővel vesszük fel a hitelt?
2019. jan. 6. 11:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb a törlesztő.
2019. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!