Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ügyvédtől ez etikus-e adásvéte...

Ügyvédtől ez etikus-e adásvételi szerződésnél?

Figyelt kérdés
Vettünk egy lakást, és elfogadtuk az eladó által ajánlott ügyvédet a bizalom jeléül (mi fizettük). Hamar megbántam, de szeretem tartani a szavam. Az ügyvéd semmi komoly dolgot nem tett a hátrányunkra, viszont apró problémáknál egyértelműen az eladónak kedvez. Már a szerződéstervezetet is úgy írták meg hogy kihagytak belőle, hiába kértem elérhetőséget nem kaptam, és az ügyvéd sem keresett. De ezen is lehetett még utána módosítani, tehát jogilag nem okozott gondot, de folyamatosan érzem hogy az ügyvéd "mellette áll". Úgy gondolom hogy üzleti kapcsolatban is állnak egymással, ha ezt tudom bizonyítani és nem tájékoztattak róla, azzal etikailag megfogható? Hihetetlen bunkó velünk az ügyvéd, ezért szeretném ha lenne ennek valami minimális következménye, legalább egy vizsgálat, ami kellemetlen neki. Köszönöm!
2019. jan. 15. 08:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Igazából azért nem értem a kérdést, mert mi két e-maillel letudtuk a szerződés tervezetet, majd már csak aláírni mentünk hozzá. Az e-mailekben minden fél benne volt, szabadon hozzászólhatott.

Ha azt érezném, hogy az igényeimet nem veszi figyelembe, akkor tennék panaszt a kamaránál esetleg.

Ha szimplán csak bunkó a stílusa, akkor egy ilyen alkalommal visszakérdeznék, hogy miért beszél így emberekkel, amikor én sem beszéltem így vele. :) Azt is megjegyezheted, hogy te vagy a fizető ügyfél, úgyhogy elvárod, hogy normálisan kezelje az ügyeteket. Elvileg pártatlannak kellene lennie. Hátha csak megszokta, hogy megengedheti magának ezt a stílust és pofán vágja a megjegyzés...

Az, hogy ők ismerősök a való életben még nem jelenti azt, hogy nem etikus a hozzáállása.

2019. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A szerződés tervezettel olyan problémák voltak, mint pl. több foglaló került bele amiben megegyeztünk, és ezt már csak a tervezetben láttam, mivel nekem nem volt lehetőséggel beszélni az ügyvéddel. De ezek igazából csak bosszantó dolgok, amiből érzi az ember hogy "le van tojva" hiába fizet. A megoldandó problémák meg abból adódtak hogy mindkét oldalról hitel, és velünk egyáltalán nem volt segítőkész, ellentétben vele. Valószínűleg igazad van, és egy alapos beszólást megérdemel, de mást nem tudok tenni, az viszont attól tartok nem fogja meghatni.
2019. jan. 15. 09:02
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Az ügyvédek, jogászok többsége bunkó, s/ggfej, és lekezelő. Vannak joghallgató ismerősöm, ezt a stílust az egyetemmel veszik fel, ahogy az orvosok is. Ezek felesleges rugózni. Igazából nem írtál semmit, mi is a valódi problémád? Azon kívül, hogy nem olyan stílusban beszél, semmi hátrány nem ért, ha jól értem.
2019. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű.

Keress egy másik ügyvédet, ezt meg hajtsd el a p.icsába..

2019. jan. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát többet biztos hogy nem fog nekünk dolgozni, elnézést valóban nem írtam le minden apró részletet mert nem szeretném ha beazonosítható lenne, még nem költöztünk be.. komoly hátrány valóban nem ért, csak kellemetlenség / plusz ügyintézés, nem szoktam még hozzá hogy ekkora bunkó valaki akinek fizetek. Igazából az volt a kérdés lényege hogy megteheti-e hogy nem szólt ha a másik féllel üzleti kapcsolatban áll régóta?
2019. jan. 15. 09:11
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy üzleti kapcsolatban állnak, azzal még nincs semmi probléma. Ha nincs meg a bizalom, tényleg keress másikat.


Nekem barátaim jártak úgy, hogy új lakást vettek és a kivitelező adta az ügyvédet. Hadd ne mondjam, kihúzta a szerződésből a garanciát (ami egyébként így is jár, pusztán az ügyfél átverése, megtévesztése ilyet beleírni), nem határozott meg kötbért (1! egész évet csúszott a használatbavételi engedély), addig albérletben laktak, és ez csak a jéghegy csúcsa. Már saját ügyvéddel jártak az ügyvédhez. Végül semmilyen ügy nem lett belőle, kaptak némi kedvezményt a kellemetlenségért, ezt-azt pótolt a kivitelező ingyen és örültek, hogy beköltöztek végre.


Ezt csak azért írtam le, hogyha belefut valaki, SOHA nem fogadunk el ügyvédet az ellenoldali érdekelt féltől!

2019. jan. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen tanultam belőle, és soha nem többet nem fogadok el így ügyvédet, és tudom hogy sokkal rosszabbul is járhattam volna. Ezt mondjuk azért próbáltam megelőzni, átnézettem a szerződéssel másik ügyvéddel is aláírás előtt, de valóban magamnak okoztam a bosszúságot (na meg dupla költséget). Úgy sajnálom amikor ilyen sztorikat hallok hogy ennyire rosszul járt valaki, mint amit írtál. Azért volt amúgy az egész mert nem akartam hogy az eladó visszalépjen, nagyon nehéz most lakást venni, pláne normális áron, legalábbis itt nálunk.
2019. jan. 15. 09:34
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon egyszerű, amíg nem javítja a szerződéstervben a hibákat, amik nem úgy vannak, ahogy megbeszéltük, addig nem írom alá, ami ugye nem igazán érdeke az eladónak, és addig az ügyvédnek sem fizetek, aminek nyilván ő sem örül.

Vagy ti már előre kifizettétek az ügyvédet??? Ez volt a hiba. Senkinek sem szabad előre fizetni, mert akkor már nincs motiváció, hogy gyorsan, jól megcsinálja a munkát.

Kedvezni nem igazán tud a másik félnek, mert bele kell írnia, amit megbeszéltetek, vagy nem írod alá. Esetleg a véglegesnek szánt szerződést vidd el másik ügyvédhez, hogy nézze át, hogy megfelelő-e, és rátok nézve nincs-e semmi gond vele.

Ha nincs ismerős ügyvédem, akkor sem fogadom el szó nélkül az eladóét, inkább kérek ismerősöket, hogy ajánljanak valakit.

2019. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Ja, hogy ez már lezárult. Akkor most már mindegy :)
2019. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A szerződés megíródott, utána fizettünk természetesen, de ezzel nem zárul még le az ügy, főleg ha nem egy sima készpénzes vásárlás.
2019. jan. 15. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!