Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Építeni vagy venni éri meg...

Építeni vagy venni éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, igazából nekem több kérdésem is lenne. Csak tervezgetek házat vásárolni, mindenképp kertes házat. Csak egyedül laknék benne, de 7 évig éltem panelben, az elég is volt.


Mindenképp valami kisebb házat terveznék, max 2 személyre, ha esetleg van partnerem ne kelljen a földön aludnia. Kis udvarral, esetleg 1 kocsi beálló, nincsenek hatalmas igényeim.


Még csak tervezgetek. Jelenleg netto 230-at keresek, aminek nagy részét(60-70%-át) félre is tudom tenni, de én úgy számolok, hogy mindenképp kell majd hitelt is felvegyek. Kb. 3-4 év múlva szeretnék költözni, addigra lesz kb. 8-10m önerőm+kölcsön és ebből szeretnék alkotni valamit.


Mindenképp Bp-n tervezek különálló "kertes" házat venni, kerület nem számít, de inkább budai oldalon, 3,2,11,22 kerület leginkább.



Szerintetek árban kb. mire lehet számítani? persze több év, még messze van, ezért mondjuk mostani helyzettel számolva, most mennyibe kerülne egy hasonló kis házikó? Építeni vagy vásárolni érné meg?


Tanácsok jöhetnek, még nagyon csak a tervezgetés fázisba vagyok, de legalább van egy célom, ami nagyon pozitív hatással van a munkámra meg az életemre összeségében :)



2019. febr. 3. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

"ha esetleg van partnerem ne kelljen a földön aludnia" Hány éves vagy édes fiam, 6?


8-10 millióból telket sem tudsz venni, nemhogy építkezni. Viszont egy kis lakás önerejére elég lehet - de egyedül nem fog menni, ahhoz kevés a fizetésed. Gyűjtögess szorgalmasan, aztán majd 4 év múlva visszatérünk rá.

2019. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen venni éri meg jobban.

De Budapesten, sőt, a budai oldalon 50-60 millió alatt nem veszel házat, mert csak a telek több mint 20 millió.

A vágyaidat felejtsd el, gyere át a pesti oldalra, itt is vannak szép helyek és nagyjából 20 millióval olcsóbban.

[link]

2019. febr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok, ugyanilyen célokkal. Csak nekem ott a lakás amit el tudok adni.

Nos, budai oldalon, a belsőbb kerületekben ilyet nem nagyon kapsz, amit mégis hirdetnek, azok jó esetben sorházak, 50-60 milliótól a csillagos égig.

XXII. kerületben már lehet keresgélni, de aminek nincs valami defektje, az ott is horror összeg.

Ezért én már Diósd, Érd, Törökbálint területen nézegetek. De itt is, amit érdemes megnézni az 20 millió felett van, és utána még vagy 10 millió a rendberakás. De akkor meg már elgondolkodtató, hogy beszállni egy építkezésbe.

Én most a fenti helyeken nézegetek frissen épülő ikerházakat, 60-70 nm-eseket lehet kapni 30 körül.

2019. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!