Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatal párok, Ti miből és...

Fiatal párok, Ti miből és hogyan terveztek Budapesten kisebb, de minőségi házat venni?

Figyelt kérdés

Van szülői segítség, vagy hogy raktatok félre ennyit?

Mekkora rész lesz hitel?


2019. febr. 6. 15:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

Óh azok a 70-es évek!

[link]


Apám is mesélte... Simán fizethettél 10 évig úgy, hogy BENNE SEM LAKTÁL!

Aki ezt visszasírja, annak elment a józan esze.


Diplomával, versenyszférában illik megkeresni havi 350-400-at. ketten vagytok, akkor eltesztek havi 350-et. 5 év alatt az 21 milla. 5-5 misit felvettek hitelbe. 30 környékén azért már lehet nézelődni lakás ügyben. Persze 5 évig nincs új kocsi, síelés, hasonlók. Én nem tartom ezt annyira lehetetlen küldetésnek.


A ház mindig húzós volt Budapesten, arra 8-10 évet lehet számolni.

2019. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%

Fiatal diplomás pár, elvileg 22-24 év körül. Átlag fizu mondjuk 300/fő (nem a kezdő, átlag 5 évre). 150 egy albi, 200 rezsi, kaja, kis szórakozás, marad 250/hó. Az 5 év alatt 15 millió. Bumm! 30-40 milliós ház önerő + marad is. 5 év után a fizunak is emelkednie kell. 29 évesen jöhet az első baba, 32 második, 35 harmadik, ha szeretnétek. Vagy az első születik albiba, bumm, 10 milliós csok.


Ne akarj 24 évesen 40 milliós házat. Mi ezt csináljuk csak vidéken, 2/3 a szorzó, de a lényeg változatlan.

2019. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%
Pályakezdő átlag diplomás fizetés jó lesz 200-250.000-nek is maximum. 26-28 évesen nem 4-6, hanem 2-4 éve vannak pályán. Fiatalon nem csak albérlet, rezsi, kaja kiadás van. Diplomásként általában minőségi ruhába kell öltözni, jó eséllyel legalább egy kocsi kell (megvenni és fenntartani is).
2019. febr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%

"Pályakezdő átlag diplomás fizetés jó lesz 200-250.000-nek is maximum." Attól függ hol, milyen diploma, de szerintem ha tapasztalat nélkül ennyi a kezdő, 5 éves átlagnak jól írtam a 300-at. Ennél többet is el lehet érni, én teljesen átlagos fizut próbáltam feltételezni.


"26-28 évesen nem 4-6, hanem 2-4 éve vannak pályán" Igen. 29 évesen mondjuk 5 éve. Sajnos emiatt tolódik ki a gyermekvállalás.

"Diplomásként általában minőségi ruhába kell öltözni" - jaj, hagyjuk már, persze, vannak, akik százezrekért veszik a hülyeséget havi szinten, de normál esetben nem egy vagyon normálisan felöltözni. Veszünk 1-2 havonta egy új nadrágot vagy felsőt, kijön mondjuk 15 ezerből és folyamatosan frissül a ruhatár, sőt... Nem dobunk ki ruhákat 1-2 havonta. A szülinap, karácsony, meg egy tavasz-ősz szezonális cipőcsere nálunk simán elég. Na de ezen hülyeség vitázni, akinek olyanok az igényei, teremtse meg rá a forrást, ne 200.000-ből vegyen guccit.


"jó eséllyel legalább egy kocsi kell (megvenni és fenntartani is)." Fővárosban? Fiatal párnak? Minek?

2019. febr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Kikérheted magadnak, megsértődhetsz, de a lényeg nem változik. Fiatal diplomás nagyon optimális esetben tud annyit félrerakni elég szerény életvitel mellett amit te feltételezel. Lehet te így csinálod, te dolgod, viszont a többség nem várja, hogy elmenjen mellette az élet fiatalon, hanem él is.
2019. febr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
60%

Ki nem hagyod soha hogy diplomás ..

Lehet hogy van diplomás,de nagy butaság és irigység is társul hozzá kérdező.

Ha két jól kereső ember nem tud félretenni havonta min. 2-300 ezret, akkor kár volt tanulnia..

2019. febr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Élni élek én is, bár nem nagy lábon. Nálunk az a fő cél, hogy meglegyen a ház és a gyerkőc, ezért hozunk áldozatot. Ezt szeretnénk, ez tesz minket boldoggá. Jártunk fiatalon külföldön többször is mindenfelé (nem évente és nem távoli helyeken), síelni, fesztiválozni, össze-vissza. Most Horvátországban voltunk, autóval, igaz, hogy kb. a plusz munkáimból futotta rá, az alapból sajnáltuk volna. Járunk koncertekre, színházba, kirándulni. Tehát azért nem otthon szorongunk zsíroskenyeret majszolva.


Akinek viszont más a célja - például főnököm albérletben él 40-hez közel, de 3 havonta külföldön van, annak ehhez tökre joga van. Azt is megértem, ha valakinek nem kell gyerek. De ha nincsenek meg az anyagi feltételek, akkor az ember vagy ne akarjon Balin nyaralni, vagy ne akarjon budapesti ingatlant a belvárosban. Hacsak nem a szülőktől, ez másnak sem pottyan az ölébe 24 évesen. Persze akinek igen, az meg felvág vele, hogy más hülyének érezze magát, és képes azt mondani, hogy mindezt önerőből tette (politizálás mentesen, de Orbán Ráchel pl. ezt nyilatkozta a svájci milliós tandíjával). Ne ezekből induljunk ki.

2019. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Egyetértek azokkal, akik írták, hogy nem csak Budapesten van élet. 9,8 millióan vagyunk, mi magyarok. Ebből 2-2,5 millió ember él Budapesten és az agglomerációjában. Szerintetek csoda, hogy az egekben vannak az ingatlanárak? Máshol is van ám élet, és munka. Nyilván többnyire Bp-n lehet a legtöbbet keresni, de akkor költözzetek ki valami közeli városba, faluba és járjatok be dolgozni és már meg is oldódott a problémátok. 15-20 millióért már elég korrekt házakat lehet fogni egy kis városban.

Sajnos/nem sajnos attól, hogy valaki diplomás, nem jelenti azt, hogy alapjáraton felsőbbrendű és jár neki egy ház BP-en... Mi nem BP-n élünk, de az egész család diplomás (feleségem, édesanyám, nővérem, sógorom, én). Kivéve édesapámat, és ő keres a legtöbbet a családból! Azon gondolkodom, hogy lesz.rom, hogy diplomás vagyok, betanulok apám munkájába és keresek 3x annyit, mint most. Nem büdös a fizikai munka. Ha most lennék fiatal, valami jó szakmát tanulnék inkább, nem diplomát szereznék.

Na szóval én biztos nem laknék BP-n egy 40-50 nm-es lyukban, amit 20-30 év alatt fizetek ki... Inkább költöznék ki egy faluba.

2019. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Én 230 nettót keresek, de nekem csak BSc-m van. Párom valamivel 300 felett. Viszont sokkal többet vállal mint havi 168 órát, 240-260 órát inkább... Szóval órabérre nagyon rosszul jön ki.


Albérletünk 150/hó, valóban, de ebben nincs benne a rezsi, kk.

És így 44m2.


Lehet, hogy lenne olcsóbb, de van kettő macskánk, nagyon nehéz volt találni olyan helyet ahol engedik...


Valamint tudom, hogy olyan is van aki szerint egy párnak ez nagy, nos ezzel nem értek egyet. Ennyi tanulás és munka után már nem fogunk egy 15m2-es szoba-fürdőszoba albiban nyomorogni! Volt olyan is, de töb et nem.


Biciklivel járunk munkába, de bérlet azért kell, mert pont annyit utazunk tömegközlekedéssel, hogy a jegy már nem érné meg...


Kocsi teljesen elképzelhetetlen. Lassú, drága a fentartása is és megvenni is.


Szóval nem arról van szó, hogy nem tudunk eltenni pénzt, tudunk.

Már raktunk is.


Viszont amíg tesszük félre a pénzt, az ingatlan árak addig is növekednek.

Budapesten, normális környéken egy vállalható állapotú kis 80-90 m2-es ház, csupán 1-2 száz m2-es udvarral nem 30 millió!

Vagy egy mégkisebb (65 m2) ikerház sem, szinte udvar nélkül... Azok kezdődnek ilyen 35 milliótól, még külső kerületekben is, XX. XXIII. kerületekben.


(A 70-es éveket egyébként nem irigységből írtam, csak annak a generációnak bizonyos tagjait okolom a fiatalok mostani helyzetéért)

2019. febr. 7. 11:09
 20/24 anonim ***** válasza:
81%

Azt kellene megérteni, hogy a budapesti családi ház árak (sőt lassan a lakások sem) nem huszonéves, néhány éve dolgozó fiataloknak lettek beárazva.

Mi többek között ezért költöztünk agglomerációba, ahol nagyjából fél áron jutottunk lakáshoz egy belvárosihoz képest, bár ezzel le is mondtuk arról, hogy a belváros közepén éljünk. Megjegyzem utóbbi is tudatos volt, mert nem akartunk oda gyermeket vállalni. Szerintem a tömegközlekedési lehetőségek, illetve az infrastruktúra is baromi jó, minden van a környéken.

Mivel az anyagi kereteink végesek voltak, ezért hiába a szép ház álma, újszerű lakást vásároltunk minimális önerővel, ahol egy-két picike gyerekkel még elférünk. A cél az, hogy mihamarabb kifizessük a lakáshitelünket és elegendő megtakarítást képezzünk ahhoz, hogy mire meglesz a két pici gyerekünk és úgy érezzük, hogy kinőttük a lakást, tovább tudjunk költözni családi házba.

Velünk fiatalokkal az a baj, hogy mindent azonnal akarunk, mert már 2-3-4 éve dolgozzunk és bezzeg... Hát nem. Sehol a világon nem tudnak fiatalok ennyi munkaviszonnyal önerőből lakást/házat venni, ha nincsen némi hátszelük. Mi mérnök párosként feldolgoztuk és megértettük, hogy erre van lehetőségünk és arra törekszünk, hogy ezt mihamarabb kifizessük. Majd jöhet utána a következő cél.

Én is szerettem volna egyből kacsalábon forgó palotát, de sajnos arra nem futotta.

Vehettünk volna fel 2-essel kezdődő 8 számjegyű lakáshitelt is, a fizetésünk lehetővé teszi jelenleg. Viszont azt gondolom az emberi hülyeségnek is van határa, nem cél tönkretenni magunkat ilyen fiatalon, márpedig ha centizünk, akkor benne van a pakliban. :)

2019. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!