Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes kőházat venni?

Érdemes kőházat venni?

Figyelt kérdés
Egy szép, csendes bakonyi faluban találtam egy terméskőből épült parasztházat, relatíve olcsón, állapotra is azt mondanám, hogy jó. Viszont úgy hallottam, hogy ezeknek a hőszigetelés borzalmas, nyáron egy pokol, télen egy jégverem. Ha ez igaz, akkor inkább keresek másik házat.
2019. febr. 16. 21:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Mindig azt a leggazdagabb szigetelni egy épületen ahol a legnagyobb veszteségek keletkeznek. Ez általában a falszat. A legnagyobb határoló felülete az épületnek. Ezt mindig közvetlenül éri az időjárás minden viszontagsága.

Nem mindegy, hogy egy kockaházról beszélünk vagy egy parasztházról.

Az elöbbi, lakótér-falfelület aránya (azaz az egy m² lakótérre jutó lehülő felület mérete) sokkal kedvezőbb mint egy hosszúkás parasztházé.

Arról nem is beszélve, hogy a Bakonyban előszeretettel használ 40cm vastag bazalt falazat

3,7W/m²K, míg egy B30-as fal 1,5W/m²K hőátbocsájtási tényezővel rendelkezik. Ami azt jelenti, hogy 246%-al rosszabb mina B30. Pedig az sem űrtechnológiás. Hol van a mai előírásoktól? Megmondom. 625%- rosszabb a mai követelményektől. Nos ezért szigetelnek oly sokan.

Ha a falazat rendben van. Utánna jöhet a fődém, a nyílászárók, aljzat (esetleg), rendbetétele. Majd a fűtés korszerűsítés.

Az említett kőfal 15cm eps-el szigetelve meg fog felelni a mai hőtechnikai előírásoknak. Tehát megéri.

2019. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Akkor az konkrétan húzza be a hideget. Laktam egy zsalukőből épült házban, annak 2.3 W/m2K volt az átbocsátása, de rettenetes volt. A ház mindig jégverem volt. Akkor milyen lehet az szigetelés nélkül... :/
2019. febr. 18. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!