Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Dunántúlra ilyen elképzeléssel...

Dunántúlra ilyen elképzeléssel és kerettel hova érdemes költözni?

Figyelt kérdés

Hegyvidék de legalább dombos vidékre, kb. olyan mint az Északi-Középhegység. Munkahely szerintem ugyan mindegy, Nyíregyházától biztos hogy jobb, de ott se könnyű ezt hírből tudom. De mégis, gondolom élhetőbb egy dunántúli város mint itt keleten/észak-keleten bárhol is...

A cigánykérdés szerintem megint csak olyan hogy jobb talán mint itt de sehol sem jó.

Engem leginkább a Balaton környéke Veszprém vagy észak/észak-nyugat-Zala, Vas megye érdekelne.


A keret 10 millió forint normál falazatú (nem vályog, ne is beszéljetek rá) családi házra, lakás nem.



2019. febr. 15. 09:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Lehet célirányosan keresni.

[link]

2019. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én Veszprém környékén élek egy kisebb városban de a 10 millió lehet, hogy kevés lesz. Sajnos elmentek az árak. Ebből max olyat kapsz amire még elég sokat rá kellene költeni.

A többi dolog nagyjából stimmel. A munkalehetőség meg nagyon de nagyon függ a szakmádtól.

2019. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
100%

Komárom-Esztergom megye, Tatabánya, nagyon jó fizetések vannak az egészségügyi - autóipar nagyon belendítette a környékbeli fizetéseket..

Az árak ennél viszont magasabbak, de ha jó állást sikerül találni akkor lehetne hitelben is gondolkodni..

Szerintem gyertek először ide munkát keresni, lakjatok albérletben - de sok multi ad szállást is a dolgozóknak - vagy fizeti az albi felét pl.

Ha megvan a stabil munkahely akkor pedig bele tudtok vágni egy házvásárlásba.


A környékbeli falvakban egyébként egy erősen lepukkant tégla kockaház 18-22 millió forint, de biztos ki lehet fogni jobbakat is, vagy olcsóbban.


"Sajnos" ez egyenlően arányos - ahol jó a munkalehetőség és magasabbak a bérek, ott magasabbak lesznek az ingatlanárak is.

2019. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
10 millióból az építési telek nem jön ki, esetleg vehettek egy zártkerti ingatlant 2 millió forintért és 30-50 millióból meg építkeztek. Normális családi házat sem találtok 30 millió alatt.
2019. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%

Mór-Szèkesfehérvár környéki hegyes-dombos kis falvakban is érdemes lenne próbálkozni (Bakony és Vértes között). Mi most vettünk 64 nm ikerházat 4.9 millióért, +50 nm tégla melléképület, 600 nm telek, és kb ennyiből újítjuk. Szerkezetileg tökéletes állapot, tégla, száraz. Mór 8-10 perc autóval, Székesfehérvár 35, közvetlen buszjárat még Budapestre is van. Munka Móron, Szfehérváron, Tatabányán, Oroszlányban, stb.

Ugyanitt költözhető 3 szobásat 9 millióért láttam.

Kisebbség nincs, jó közösség van.

Érdemes keresni egy élhető várost, és x sugarú körzetében keresgélni. Mi is teljesen véletlenül futottunk bele.

2019. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm a tippet, de egész Fejér megyére vonatkozóan végiggörgettem azt a kemény 78 találatot, amit dobott a jófogás, 10 millió alatti, 90+ m2-es házakra. Ezek nem hogy a költözhetőbe, de még a felújítást érdemlő kategóriába se férnek bele sajnos...
2019. febr. 16. 10:36
 7/24 anonim válasza:

Érdemes közösségi oldalakon, csoportokban nézelődni. Mi is így találtuk, tök véletlen, pedig máshol már egy éve hirdették, 2x elmentünk megnézni és foglalóztuk is.

Körülnézek, ha látok valami érdekeset, elküldöm privátban.

2019. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
Zala megye, várostól messze kis falvakban talán találsz valamit ennyiért.
2019. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én fél éve vettem egy bakonyi faluban házat 8 millióért, a ház jó állapotú kőház, élhető a környék. A probléma, hogy sokat kell utazni, illetve ebben a faluban a gáz sincs bevezetve, így fával kell fűteni. De hát, valamit valamiért. Nem akarlak rábeszélni. De mi a baj a vályoggal? Én éltem vályogházban gyerekkoromban, isteni volt a klímája a háznak.
2019. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy Veszprém megye.
2019. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!