Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 114 nm-es lakást eladni vagy...

114 nm-es lakást eladni vagy kiadni érdemes?

Figyelt kérdés

Budapesten társasházban lévő lakásról van szó, 114 nm 3 nagy háló, nappali, 1 fürdő, 1 külön vécé, konyha, "cselédszoba", tároló. Sajnos eléggé lelakott, de nagyon jó a szomszédság, az épülethez nagy kert tartozik.

Érdemes felújítani és kiadni, vagy inkább adjuk el úgy, ahogy van? Érdemes kikérnünk egy ingatlanos véleményét?

Örököltük, beköltözni nem szeretnénk.



2019. febr. 18. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én eladnám vagy max 1-2 évet mondanak hogy még felmegy az ára, lehet kiadnám addig, aztán a vélelmezett csúcson eladnám, kivárnám a következő gazdasági válságot, és utána vennék belőle 2 kis lakást azokat kiadnám, passzív jövedelemnek hibátlan.


Vagy aki ért hozzá, az nem lakást vesz, hanem más befektetésbe teszi.

2019. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Passzív jövedelemnek már így is kiváló. Szerintem bármelyik megoldás jó most. Ha nincs szükségetek hirtelen több tízmillió ftra akkor szerintem adjátok ki.
2019. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Én semmiképp nem adnám el kivéve ha komoly anygi gondjaim lennének. Rendberaknám és kiadnám. Folyamatosan hozza a pénzt.
2019. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Budapest elég nagy, nem mindegy, hogy hol van. Ha befektetésnek kell, akkor eladni és venni belőle 2 kisebbet. Nem baj, ha az egyiken lesz hitel, a bérlők majd kifizetik helyetted és 10 év múlva már 2 db, tehermentes lakásod lesz. Befektetésnek mindíg jobb a 2 kisebb, mert könnyebb kiadni, vagy ha megszorulsz eladni.
2019. febr. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként 10. kerület, kertvárosi rész (nem a rosszabbik fele a kerületnek :D)

2019. febr. 19. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ingatlanos erdeke eladni minél előbb abból van pénz.
2019. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!