Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Na ezzel végleg betesz az...

Na ezzel végleg betesz az egyedülállóknak és még gyermektelen fiataloknak a kormány?

Figyelt kérdés

[link]


Ezek közül ahol eddig mondjuk 10-12 millió volt egy valamirevaló ház, mostmár lesz 3-4 millióval több... Ezt kövesse le valaki, ha gyűjtöget. És első körben az ingatlanosok fognak emelni, mert szokásuk.


2019. febr. 23. 17:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
CSOKos vevő nem jó vevő. Bármikor bedőlhet még az adásvétel előtt is.
2019. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek semmi hatása nem lesz. A falvak nem véletlenül néptelenednek, hiába vehetsz 120 m2-es házat, közmunkából nem tartod fenn. Főleg 3 gyerekkel, óvoda, iskola nélkül. Ingázni megintcsak értelmetlen egy kisváros környékén, órákat, bérminimumért.
2019. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#12 ez való igaz, de ezt magyarázd majd meg a tulajoknak, ingatlanosoknak...
2019. febr. 23. 20:35
 14/19 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Tök mindegy mennyiért árulják ha nem jó ár úgyis engednie kell. Egyébként meg nem csak zsákfaluk vannak a világon.
2019. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
43%

Egyetértek, baromi nagy kitolás ez a fajta családtámogatási politika.

Az árakat feltolja az egekbe, a gyermekteleneket ellehetetleníteni.

De szerintem te már sokadszor kérdezed meg ugyanezt. A véleményemet leírtam többször is. Természetesen kell támogatni a családosokat, de olyan dolgokkal kellene, ami nem érti hátrányosan a többi társadalmi réteget. Pl. olyan dolgokkal támogassák, amit csak ők használnak. Legyen ingyen a pelenka. Szüntessék meg a magánbölcsődéket, óvodákat és biztosítsanak elég helyet ingyen az állami rendszerben stb stb.

2019. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy ez bármilyen komoly hatással lenne, hiszen ahogy más sem, én sem gondolom, hogy ennyivel a fiatalokat vidéken/falun lehetne tartani. Én pl. semmi pénzért nem költöznék vissza, hiszen nem véletlenül hagytam ott, sajnos. Ahol élhetőek a körülmények, ott pedig nem lesz elérhető ez a fajta támogatás.

Nagyon, nagyon keveseket fog ez a lehetőség érinteni. Pont a "megszólított" korosztály vagyok. Azt látom, hogy aki maradt, az még kisebb eséllyel vállalt 1-2 gyereknél többet, hiszen fel is kell őket nevelni és az a helyi viszonyok között nem egyszerű. Gondolva itt arra, hogy 20 km a legközelebbi kisváros, ahol még éppen akad munka. A fizetés nem sok, a faluban egy kisbolt van csillagászati árakkal. A posta akkor tart nyitva, amikor épeszű ember dolgozik, vagyis ha nem jófej a postás néni, avagy nem lógsz a munkahelyedről, esélyed sincs átvenni egy ajánlott küldeményt. Bölcsőde, ovi, iskola összevonva több szomszédos faluval, tele c gyerekekkel. Az oktatás minősége kritikán aluli, így inkább cipeled, akár buszoztatod a gyereket magaddal folyamatosan a közeli kisvárosba. Orvos heti 1-2 alkalommal van, a köztes időszakban hívd az ügyeletet, vagy utazz be a közeli kisvárosba az ügyeletre. Ez gyerek esetében kifejezetten kellemetlen. Szóval ahhoz, hogy ezért a pénzért én 3 gyerekre adjam a fejemet (és sokan mások is) faluhelyen, meg kellene teremteni a szükséges infrastruktúrát álláslehetőséggel együtt a közelben.

2019. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
32%
Teljese mindegy, hogy ez vagy az a kormány mit mond vagy támogat, mert az emverek zöme buta burka. Épp olyan ez is, mint a devizahitelesek: viszonylag könnyen hozzájutnaj évekkel később meg sírnak-nyafognak, hogy őket bizony átverték holott ők verték át önmagukat amikor felnőtt fejjel belementek és nyakra-főre hiteleket vettek fel.
2019. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#17 ez nem hitel lesz most... vissza nem térítendő támogatás. Három és több gyerekes családok ha megfelelnek a feltételnek, megkapják a 10 milliót és kész. És nem csak 300 fős falvakról szól most a fáma. 5000 alatti. Több olyan kisváros van ilyen, ahol van minden, orvos, óvoda, iskola, ilyen bolt, olyan turi, amolyan százasbolt stb.


Néhány éve még elfogadható áron mentek a házak, utóbbi időben kezdtek elszállni, aztán most majd totál kész lesz.

2019. febr. 24. 15:16
 19/19 anonim ***** válasza:
66%
Az ingatlanárak mindenhol emelkednek nem csak Magyarországon. Magyarországon az ingatlanárak még ming nagyon alacsonyak ha megnézed a külföldi ingatlanpiacokat is.
2019. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!