Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Foglaló ügyvéd v. közjegyző...

Foglaló ügyvéd v. közjegyző nélkül?

Figyelt kérdés
Lehet elfogadni több milliót foglalóra egy házra úgy, hogy a vevő azt mondja ő odaadná? Mi kell ehhez? Tanúk és egy darab fecni? Nem lehet ebből baj később?

2019. febr. 26. 12:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megjártan a foglalóval, pedig ügyvéd előtt, előszerződéssel adtam át. Mégsem lett az adásvételből semmi és nemhogy a dupláját, hanem egy fillért nem láttam belőle.

Pedig 2 év alatt eljutottam a végrehajtásáig, ahol besoroltak a NAV 4,5 milliós követelése mögé és árverezéskor vitt a NAV mindent.

Szóval én azt mondom, hogyha komoly az eladó és nem zűrös az ingatlan jogi helyzete, akkor lehet írni átvételi elismervényt a foglalóról, amibe eladó-vevő és KÉT tanú minden adata szerepel, valamint, hogy a foglalót vagy előleget (nem mindegy!) milyen ingatlanra, milyen árra adtátok át.

Ha meg szélhámos, akkor ahogy írtam is, ügyvéd előtt átadott foglalót is bukod.

Ha nagyon jó az ingatlan és nagyon jó áron van, akkor nem érdemes húzni az időt, mert 2 óra múlva megveszi más.

2019. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Nekünk nem volt előszerződés,adásvételi szerződésben rögzítette az ügyvéd a vételi szándéknyilatkozatban előre megállapodott fizetési ütemezést, így a foglalót is, melyet a szerződés megkötésekor, az eladó hitelfedezeteként utaltunk át.


Ha nincs hitel fölösleges az előszerződés, de én mindenképp' ragaszkodnék ahhoz,hogy ügyvéd/közjegyző előtt történjen meg már ez a lépés is.

2019. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

#2

"...én mindenképp' ragaszkodnék ahhoz,hogy ügyvéd/közjegyző előtt történjen meg már ez a lépés is."


És mit érsz el vele? Ahogy írtam is, ha becsületes ember az eladó, akkor úgyis mindegy, ha becstelen akkor meg azért mindegy, mert mindenképpen bukod a pénzed.

Én idegalapon lettem cukorbeteg az ilyen ügyünk miatt, holott mindent a legszabályosabban csináltunk.

Lutri dolog és szerencse kérdése, hogy milyen eladót fogsz ki!

2019. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Mit érek vele?Ügyvéd nélkül nem köthetsz adásvételi szerződést, fizetsz Neki. Akkor mi értelme van esetleg több millió Ft-ot kiadnod anélkül,hogy egy szakember "vese ezt papírra"?


Mi az eladó hitelét fizettük ki, foglaló+vételár előlegként. Ott, az ügyvédnél, történt meg az utalás. +CSOK is volt a lakáson. És Budapestről beszélek, nem "Bözsi néniről és Pista bácsiról", elve kockázatosabb itt lakást venni.


Az ügyvéd nem kizárólag a foglaló kifizetésénél volt jelen, az egész eljárás koordinálta,azonnal kérte széljegyként az adásvétel bejegyzését az ingatlannyilvántartásba.


Gondolom ez foganatosabb mint egymást között legépelni a foglaló átadását, bármilyen szabályszerűen történik. Eleve nem tudod kérni a széljegy bejegyzését.

2019. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

Nem szabályos.

Ügyvéd jelenléte és megkötött adásvételi szerződés KELL a foglaló átadásához.

2019. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
3? Mit érsz vele? Igazi lakást veszel igazi tulajdonostól. CSAK ezt...
2019. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

1-3-as vagyok.

Azt értsétek meg, hogy ÜGYVÉDNÉL, szándéknyilatkozatot tettünk és előszerződést kötöttünk, pedig nem volt CSOK, hitel, meg egyéb anyám kínja, hanem egy teljesen tisztának tűnő ügylet lett volna, ha nem ver át minket és nem adja el másnap másnak!

Isten mentsen, hogy én bárkit is lebeszéljek az ügyvédről/közjegyzőről, csak éppen semmire nem védelem, ha valaki át akar vágni benneteket.

Írta itt valaki, hogy az adásvételihez kötelező az ügyvéd.

Ezt nem vitattam, de most nem arról beszélünk, hanem csupán a foglalóról.


Ellenben:

Amikor mi adtuk el a házunkat (4 éve) jött a fiatalember és a konyhánkban nyomott a kezembe 2 millió Ft-ot úgy, hogy nekem kellett mondanom, hogy legalább a személyinket nézze meg, mielőtt bármit írogatunk. Erre 2 sorban leírta, hogy átvettünk 2 milliót, se tanú, se semmi.

Ennek ellenére 1 héten belül lezajlott az adásvétel és a mai napig jó barátságban vagyunk, látogatjuk egymást, barátokká váltunk.

Szóval ez az érem 2 oldala!

Még egyszer, hogy mindenki felfogja:

Normál esetben, ahol nincs a házon hitel, teher, ott ügyvéd ide, közjegyző oda, az Isten nem ment meg senkit, hogy lenyeljék a foglalóját, ha olyan az eladó!

2019. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%

7: Figyelj. Foglalót adásvételi aláírásakor adunk.

Az előszerződés az nem szerződés, semmilyen joghatása nincsen, ezért nem tudsz érvényt szerezni neki, mert amit adtál, az nem foglaló.

És nem, pont hogy az átverés ellen véd az ügyvéd.

Ez a te eseted jogilag sok sebből vérzik.

A Kamaránál kell jelenteni az ügyvédet.

2019. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

"Ha meg szélhámos, akkor ahogy írtam is, ügyvéd előtt átadott foglalót is bukod."


Az ügyvédnek azért fizeteed a munkadíjat, hogy szűrje ki a szálhámost és csak a valódi tulajdonossal tudj szerződni.

Ez a dolga, EZ maga a szolgáltatás, amit az ügyvéd nyújt, ehhez ért, ez a szakmája, amiért megfizeted őt.

az ügyvéd vállalja a felelősséget azért, hogy a tulajdonostól vásárolsz tulajdonjogot, ami RÁD száll.

2019. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

" a konyhánkban nyomott a kezembe 2 millió Ft-ot úgy, hogy nekem kellett mondanom, hogy legalább a személyinket nézze meg, mielőtt bármit írogatunk. Erre 2 sorban leírta, hogy átvettünk 2 milliót, se tanú, se semmi."


Ez égbekiáltó ostobaság volt a részetekről is, hogy elfogadtátok. Bajba is kerülhettetek volna emiatt.

Te joghatás nélküli, ha nem éppen egyenesen veszélyes dolgokat teszel, teljesen balgán.

2019. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!