Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Várható-e az ingatlanárak...

Várható-e az ingatlanárak emelkedése a CSOK bevezetésével? Ha igen, szerinted mekkora emelkedést lehet jósolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy összetett a kérdés, elsősorban azért érdekel, mert jön a CSOK program én pedig egyedül vagyok és nem mindegy, hogy addig tudok-e venni magamnak önerővel + hitellel valami élőhelyet, vagy pedig a megemelkedett ingatlanárak miatt bekapom a cumit.


Tehát elsősorban attól függetlenül, hogy hol van, lakható, közműsített házra/lakásra gondolok, lehetőleg újabb építésű (értsd nem 1980 és előtte) és jó állapotban lévő, ami festés után már költözhető is.


Nem megyeszékhelyen keresnék élőhelyet, hanem kisebb városban, talán faluban.


Ezek fényében tudtok-e valami saccot írni, hogy mire számíthatok?



2019. febr. 27. 18:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan az elképzelésed, és hozzá az anyagi lehetőség is,ne gondolkodj, keress, és ha megfelelőt találsz vágj bele.


Azért a CSOK nem minden kistelepülést érint. Amelyiket nem ott vélhetőleg nem változnak az ingatlanárak.


Bár azon a településen ahol 500 fő alatti a lakosságszám, és az elmúlt években nem csökkent, ezért nem érinti a CSOk, már most se alacsonyak az ingatlanárak, és gyorsan elkelnek a házak. Ilyen települések pl. a vasútvonalak /főleg Budapest felé közvetlenül irányuló/ mentén fekvők.


Én CSOK-al érintett kistelepülésen élek, de biztos vagyok benne,hogy itt nem emelkednek az árak, pont a tömegközlekedés, és a munkahely hiánya miatt.


Viszont én a helyedben meggondolnám,hogy ilyen helyre költözzek-e. Ezeknek a településeknek végük sajnos.


Ha CSOK-os vevő költözik ide az nem az a réteg lesz aki a lakosság értelmi színvonalát emelni fogja. Hogy óvatosan fogalmazzak...

2019. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Bocs', előző vagyok, természetesen 5000 fő alatti lakosságszámot értettem.
2019. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Sőt, Harkány város, bocsi.
2019. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem pár éven belül nem fognak csökkenni az árak.. Örülök, hogy megvettük most. Mi ennél több hitelt már nem tudtunk volna bevállalni..viszont 5 évet se tudtunk volna várni, hogy hátha...
2019. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha kisebb városban/faluban keresgélsz,keress azokon a helyeken,amik nem érintettek a csokban. Ott biztosan nem lesz ár felhajtóerő.
2019. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 kicsivel ott is fog emelkedni, pont azért mert a környéken mindenhol ami értintett drágább, aki kispénzű és/vagy nem egy madár kifizetni a többlet költséget feleslegesen, az oda akar majd menni...
2019. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azokon a településeken amik 5000 fő alattiak, de nem csökken a lakosságszám és ezért nem érintett a CSOK-ban, mér most magasak az árak. Környékünkön is van ilyen, keresztülmegy a vasút, a környéken vannak munkalehetőség, jó a lakosság összetétele.Jó áron és gyorsan eladhatóak az ingatlanok.


Azokban a kistelepülésekben amik érintettek a CSOK-ban csökken a lakosságszám, aminek oka van. Vélhetőleg nincs megfelelő orvosi ellátás, oktatási intézmény,tömegközlekedés, nincs munkalehetőség, és viszonylag sok a kisebbség. Akinek ez utóbbival nincs baja gondoljon arra,hogy mennyi adót fizetnek be oda ahol alig dolgoznak, nagy a munkanélküliség, emiatt pedig esély sincs a falu fejlődésére.


Aki kényszerhelyzetben van,szeretne otthont teremteni, és az anyagi helyzete szűkös, mégis ez utóbbit fogja választani. Ha pedig kelendőbbek lesznek a házak az emeli az árat is.

2019. ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!