Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Várható-e az ingatlanárak...

Várható-e az ingatlanárak emelkedése a CSOK bevezetésével? Ha igen, szerinted mekkora emelkedést lehet jósolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy összetett a kérdés, elsősorban azért érdekel, mert jön a CSOK program én pedig egyedül vagyok és nem mindegy, hogy addig tudok-e venni magamnak önerővel + hitellel valami élőhelyet, vagy pedig a megemelkedett ingatlanárak miatt bekapom a cumit.


Tehát elsősorban attól függetlenül, hogy hol van, lakható, közműsített házra/lakásra gondolok, lehetőleg újabb építésű (értsd nem 1980 és előtte) és jó állapotban lévő, ami festés után már költözhető is.


Nem megyeszékhelyen keresnék élőhelyet, hanem kisebb városban, talán faluban.


Ezek fényében tudtok-e valami saccot írni, hogy mire számíthatok?



2019. febr. 27. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Az biztos hogy lesz,de majd a kereslet kinálat árazza be az emelkedést .Nem kell félni ma falvaktól .Már minden van ott is,és nagyobb nyugalom is .
2019. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Valamekkora emelkedés lesz, van folyamatosan, csokkal gyorsul. Ha most van szükséged lakhatásra próbáld meg, ha van időd, akkor várd meg, amíg lecseng a dömping.
2019. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Hasonló helyzetben vagyok. Bár van párom, de gyerekünk nincs és nem is valószínű, hogy lesz. Marad az önerő és hitel.

Nekem az összes hozzaerto ismerősöm azt tanácsolja, hogy várjak. Nem maradnak mindig ilyen magasak az ingatlanàrak. Lesz elvileg válság is a közeljövőben. A sok hiteles sem fogja bírni.

Mostanában szerintem növekedés lesz, az újabb 10 millió kedvezményes hitel +a falusi csok megint meg fogja dobni az árakat júniustól.

De amúgy én is el tudom képzelni, hogy a következő 5 évben lecsökkenek az árak. Nem járja, hogy egy gagyi panel lakás is 30-40 millió. Most őszintén, ki tudja ezeket megfizetni úgy, hogy ne adósìtsa el magát 30 évre? Akik meg a hitel mellett döntenek lehet megszìvjàk, főleg hogy sokan meg nem született gyerekre veszik fel. Ha 5 even belül nem jön össze, akkor késedelmi kamat +piaci kamatozású lesz elvileg. Szóval tuti sokan belebuknak és kénytelenek lesznek bagòèrt eladni.. Mint a devizasok..

2019. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen. 5-8% / év még 2-5 évig.

Csak a CSOK miatt.

A külföldi hatások még nincsenek ebbe bekalkulálva.


Eladási szándékom volt, mielőtt az új CSOK-ot meghirdették, de így, és hogy még adóköteles lenne az eladás, kivárok.

2019. febr. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyébként ahogy olvasom a vágyadat, az egy 5 millió alatti ingatlan, most annak az ármozgását az ingatlanpiac kevésbé alakítja, mint az eladó élethelyzete, szóval nem várnék semmit.
2019. febr. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5 millió alatti ingatlan??? Annyiért hobbit, vagy egy viskót kapok. Legalább 10 millió forint, amiért tudok valami élhetőt venni. Szerencsére a keresetemre nem panaszkodhatok, meg az önerőm is elég jó, hetedik éve, hogy spórolok, meg van két lakáskasszám. Falun persze jó árak vannak, cserébe falun semmi nincs. Kivéve nyugalom. Ide családdal együtt éri meg költözni, a rengeteg zöld környezet egyértelműen jó hatással van a fejlődő gyerekekre, de még a szülőkre is.
2019. febr. 28. 06:01
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

10 milliós házat én megvennek most. Nyilván csökkeni fognak pár év múlva, de ha azt nézed, hogy addig albérletben lennél, amíg nem csökken, akkor megèri inkább most megvenni, ugyanott vagy.

Amivel én várnék, azok a 30-40 milliós tularazott panelek és ennyiért kapható lepukkant kertes házak. Hatalmas bukás, aki ezeket most megveszi hitelre. Nem ér ennyit.

Rengetegen lesznek, akik felvesznek huszonpàr milliót. 5-10 év múlva meg azon kapják magukat, hogy több hiteluk van, mint amennyit ér a lakás. Ha nem bírod fizetni a hitelt sem tudsz belőle kiszàllni.

A devizas ismerőseim így jártak. Eladtàk a házukat, de nem tudták belőle az egész hitelt kifizetni. Házuk sincs már, csak adósságuk.

De amúgy júniustól tuti emelkedni fognak, onnantól lehet igényelni a 10 milliós hitelt a házas nőknek. Gondolom sokan ingatlanra fogják fordítani, ami emelkedést fog hozni

2019. febr. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 28. 09:27
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezőnek, és #1-nek ajánlom figyelmébe a kérdésemet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..


Méghogy nyugalom van vidéken. Ahha.

2019. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Nem megyeszékhelyen keresnék élőhelyet, hanem kisebb városban, talán faluban."


Én Harkányban néztem ötletszerűen, ami ügye turistaközpont, üdülőfalu, és bizony 2 milliótól vannak szép lakások.

Ha ez a kategória mégsem jó, akkor nem pontosan írtad le a kívánalmakat.

2019. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!