Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Emailben adhatok vételárajánla...

Emailben adhatok vételárajánlatot ingatlanosnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék vételárajánlatot adni ingatlanoson keresztül a tulajnak.

2019. febr. 27. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen akadályt látsz ebben? Én semmilyent. Lehet. A többi az ingatlanközvetítőn és a tulajdonoson áll.
2019. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Annyi akadályt, hogy mi garantálja azt, hogy a tulaj mihamarabb megkapja? Ha semmi, akkor mindenképp szigorítani kellene az ingatlanosok ténykedéseit törvényekkel.
2019. febr. 27. 21:12
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha az ingatlanos nem akarja (mert mondjuk kicsi az ajánlatod vagy nem készpénzes vagy), akkor bárhogy adod le az ajánlatod, nem fogja megkapni a tulaj sajnos.
2019. febr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

"akkor mindenképp szigorítani kellene az ingatlanosok ténykedéseit törvényekkel."

Ez most is így van, szabályozzák törvények. De nem csak az ő működésüket, hanem a szolgáltatók minden szereplőjének működését is. Törvénytelenséget találtál? Fordulj a fogyasztóvédelemhez, a területi jegyzőhöz, kérd el a panaszkönyvet, bármit, csak ne itt nyavalyogj már hónapok óta...

2019. febr. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Ha semmi, akkor mindenképp szigorítani kellene az ingatlanosok ténykedéseit törvényekkel."


Fúúú már megint te? Komolyan nincs ki a négy kereked.

2019. febr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ebben biztos, hiszen mindig hangsúlyozzák azt,hogy ezt az irodában, általában a vételár 1%-nak letétele mellett teheted meg.


Mi is tettünk vételi szándéknyilatkozatot, ezt az ingatlanos fogalmazta meg, még a fizetés ütemezését a beleírta, és szinte mindent, ami egy szerződést megalapozhat.


Meglepődtem a részletességén, de megnéztem itt a neten,hogy mit írnak róla, milyen formában készül el, és igen, így.

2019. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Le kell tenni 1%-ot úgy, hogy még azt sem tudni a tulajdonos elfogadja vagy sem az árajánlatomat? Ez azért több, mint felháborító. És még ezekután nekem mondják, hogy vannak törvények az ingatlanosra. Vannak csak ezek szerint azok a nullával egyértékűek.
2019. febr. 28. 11:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Azzal az 1%-kal fejeznéd ki, hogy komolyak a vásárlási szándékaid. Az nem kidobott pénz: ha elfogadják az ajánlatodat, akkor beleszámít a vételárba, ha nem fogadják el, akkor visszakapod. De ezek szerint te csak ingatlan-turista vagy, nem komoly vevő... Na, erre kellene valami törvényt hozni, hogy a ruppótlan, komolytalan vevők ne rabolhassák senki idejét.
2019. febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ne zavarjon, hogy nem egy ingatlanra teszek árajánlatot okoska. Inkább maradj csendben és ne firkákd ide a badarságaidat!
2019. febr. 28. 11:42
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Aha. Szóval több ingatlanra is tennél árajánlatot, egyidőben. Mi van akkor, ha mondjuk 2 helyről is visszaigazolnak, hogy elfogadják? Akkor valamelyiket ejtened kell, igaz? És még te papolsz korrektségről...
2019. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!