Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van az, hogy külföldön...

Miért van az, hogy külföldön sokkal magasabb az ingatlanközvetítői jutalék, mégsem az ingatlanosnak kell megbízásért kuncsorognia?

Figyelt kérdés
és sok helyen a vevő is fizet.
2016. máj. 11. 15:01
1 2 3
 1/23 xswerdy ***** válasza:
56%
egyáltalán nem értem, mi szükség van az internet korában ingatlanosra. Évek óta azt várom, hogy kihaljanak, de egyre több van belőlük.
2016. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Ott az ingatlanos valóban intézi az adásvételt, nem csak tartja a markát
2016. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%

hú, keresek neked mindjárt egy ingatlanos kérdést, ahol részletesen kifejtettem, hogy mennyire nem csinálnak semmit, főleg nem olyat, ami több százezret vagy milliót érne.

az ügyfél igényeit nem veszik figyelembe, csak a saját jutalékuk lebeg a szemük előtt.

na de megkeresem, nem írom le újra.

2016. máj. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
38%

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..


tessék.

az ingatlanos, vagy ingatlanos-szimpatizáns próbált pár semmitmondó dologgal meggyőzni, de egyik sem volt tényként kezelhető.

mindegyiket meg lehet cáfolni, le is írtam a véleményem, hiszen amolyan neszesemmifogdmegjól dolgokat írogatott. aztán már nem reagált, mert nem tudott mit hozzáfűzni.

én szívesen folytatom veled is a témát - ha nem ugyanaz az ember vagy.

vitában partner vagyok, veszekedésben nem.

ha van igazi, elfogadható, korrekt indokod, meghallgatom.

de eddig senki nem tudott meggyőzni, miért is van szükség erre a szakmának nevezett nagy semmire.

2016. máj. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek, több oka is van az ingatlanosok létezésének:


- lakás-és házhiány van. Rengeteg csak az ingatlanirodákon át elérhető.Az ember KÉNYTELEN igénybe venni a szolgáltatásaikat. Pl. ha az interneten az adott helységben van 20 hirdetés, akkor az ingatlanirodánál van 80.

- a tulajdonos nem kíván foglalkozni az eladással, kiadással, csak a pénz érdekli. Az ingatlanosnak megmondja, milyen legyen a bérlő, az pedig szelektál. Az ingatlanos mutatja meg a bérlőnek az ingatlant, a tulajnak nem kell vele foglalkoznia, a szerződéssel sem. Pusztán kényelmi szempont. Nem kell 20 hívást fogadnia naponta, hogy megvan-e még, mikor mehet. Nem kell az idejéből áldoznia rá.

- Sokan az ingatlanosok által a home staging lehetőségét is igénybe veszik, ami általában 5-20.000 eurós szolgáltatás az ingatlan értékéhez mérten, de cserébe könnyebben eladható és akár drágábbért is!

- Akinek van pénzre rá,vevőként is ezt választja: nem kell időt eltöltenie a keresgéléssel, hívogatással, egyszerűen megbíz egy ingatlanost, és az elintézi neki - ő pedig csak a kritériumainak, megadott árnak megfelelő ingatlant tekinti meg.

2016. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A használt autó kereskedőknek még rossz a hírük is és az emberek használt autót mégis a murvás nepper udvarokból vesznek az internet korában. Számomra ez még érthetetlenebb.
2016. máj. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Akkor ami Németországban megy, az nem hasonlítható az itthoni állapotokhoz.

Ha jól emlékszem, azt is kifejtettem, hogy akinek sok pénze van, az vegye igénybe, mert ő nem érzi meg azt a kiesett összeget.

Ott nyilván jobbak a körülmények, több pénzük van az embereknek, így ezt megtehetik.

Szerintem Magyarországon nem jellemző az, hogy eladsz egy családi házat, és mosolyogva kifizetsz 1 milliót az ügynöknek. Itt a nagy többség nem él ilyen jól.

Az irodás/netes hirdetések száma nekem furcsa, de biztos van rá magyarázat.

Itthon ez is fordítva van, az irodában van 20 hirdetés, a neten meg több száz, ugyanabban a városban.


A használtautós kérdés is hasonló. NEkünk használt kocsink van, tavaly vettük. Ez az első autónk. Hetekig, sőt hónapokig nézegettük a hirdetéseket. Én kifejezetten figyeltem arra, hogy ne kereskedést nézzünk, hanem magánszemélyt. Egy nepper jó eséllyel át fog verni, nem véletlenül van rossz hírük. Kiválasztod a kocsit, de aznap nem hozod el, és hiába nézte át veled egy szerelő, mire elhozod 1-2 nap múlva, addigra lazán kicserélte a kerekeket, az akksit, stb.

Épp elég rémtörténetet olvasni, ha valaki esetleg olvassa a Tékozló Homár fogyasztóvédelmi blogot, ott egy pár napos sztori is van. De tavaly elég nagy vihart kavart, hogy egy totálkáros autót újítottak fel és adtak el aranyárban, az Index hozta le.

2016. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65! A kérdés KÜLFÖLDRŐL!!!! szólt. Akkor miről írjak szerinted, ha nem a külföldi tapasztalatokról? Senkit nem érdekel, Magyarországon hogy megy, mert nem ez volt a kérdés!
2016. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%

te normális vagy????????

kérdeztem, ott hogy megy. ezt összehasonlítottam az itteni állapotokkal.

miután megtudtam ezt-azt a külföldi helyzetről, erre próbáltam magyarázatot találni.

de hogy te mitől lettél ilyen agresszív, arra nincs magyarázat, mivel semmi rosszat nem írtam.

2016. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

3.4. válaszolónak:


Szerinted az ingatlanos nem csinál semmit.

Az ingatlanos egy üzletkötő, kereskedő. Ilyen alapon zárjon be minden bolt, ők sem állítanak elő semmi értéket, csak kereskednek.


Szerinted az ingatlanosnak nem kell megmozgatni az agyát. Próbáld ki egy hónapig és meglátod nem lesz egy kanyi bevételed sem, ha nem mozgatod meg az agyadat.


Amit nem értek ingatlanosként, sztori:

Állok a kapu előtt, rajta eladó tábla és telefonszám.

Felhívom, mondom ingatlanos vagyok, mennyiért árulja a házat.

válasz:- Nem akarok ingatlanost.

Mondom: -Semmi gond csak tudni szeretném az árat

- de én nem kötök szerződést.

- Gondolom, ha kint van az eladó tábla, akkor az ár publikus, igaz?

- Igen.

- Megtudhatom?

- Igen.

- Mennyi?

- 30 milla. Jó, viszlát, azért ha van ilyen keresőm szólok, jó?

- Jó, viszlát.


Ami az egészben érthetetlen, az az, hogy ha azt mondom, hogy Kis Pista vagyok egyből elmondja az árat, megmutatja a házat, pedig lehet h csak "feltérképezem a terepet" és legjobb esetben is csak egy potenciális vevő vagyok, miközben a közvetítő nem visz ki gyanús alakot, de vevője lehet több is.

Tehát az eladó épp abban bízik meg, akiben lehet h nem kéne. You know what I mean?

2016. máj. 12. 23:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!