Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol van Budapesten kisebb...

Hol van Budapesten kisebb népsűrűségű társasházas terület?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy itt a belvárosban az elmúlt pár évben megháromszorozódott, megnégyszereződött a népesség.

Egyre többen laknak egyre kevesebb négyzetméteren.

Eddig lakott a szomszédban 150 nm-en 2 ember, most 7 ember. 37 nm-en lakott 1 ember, most 2 ember.

Minden második lakásban ez a helyzet, az utcán is többen vannak, mint voltak, kocsmák, pékségek, élelmiszerboltok nyíltak, előtte rengetegen tanyáznak, hangoskodnak, autók, teherautók megállnak előttük az út közepén tilosban pár percre, hogy bevásároljanak (még a rendőrautók is!). A felújítások, költözések, bulizások mindennaposak. Nincs egy vasárnap éjjel, hogy valaki ne bútorokat hurcoljon, egy vasárnap reggel, hogy valaki ne hegesszen.

Persze a bolygón eleve háromszor annyi ember él, mint amikor megszülettem.

Keresek egy nyugisabb helyet, ami ettől a tendenciától mentes, ahol azért még 1 főre jut most is 60-200 nm, és kevesebb az életzaj emiatt.



2019. márc. 3. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Neked tanyára ,vagy ki, a falu szélére kell költöznöd,mert ha valaki megvesz valahol a szomszédodban egy házat az általában neki kezd festésnek, átalakításnak.
2019. márc. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Budapesten ilyet már nem igen fogsz találni, hacsak nem valami külvárosi házikót veszel.

Én mindig is utáltam a belvárosban élni. Kivételt képez ez alól egy 9. kerületi lakópark, ami hat lépcsőház volt, közös udvar, portaszolgálat. Kicsit elszeparálva a külvilág hatásaitól. Ellenben nyitott ablaknál reggel tüsszentésre, kornyikálásra, zenére, gyereksírásra ébredt az ember a másik szájában. A felső szomszéd meg klumpában rángatta maga után a porszívót minden este. Ettől függetlenül én nagyon szerettem ott élni.


Most is egy olyan lakóparkban élünk, aminek van egy saját kis elszeparált udvara, saját parkolója, stb. Igaz, hogy 29 másik családdal élünk egy fedél alatt, de így nem zavar. Szellősebbnek érzem, mint mondjuk egy pesti panelt, vagy régi gangost éreztem.

2019. márc. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Karinthy Frigyes nem ilyen sűrűn lakott, mi 70 nm-en bérlünk ketten lakást, szomszédban 100 nm-es polgári lakásban is csak 1 özvegy néni lakik, mellette 77 nm-en egy agglegény, mellette meg megintcsak ketten egy kutyával.


nagyon szellős, levegős, alig van forgalom a házban. szépen fel is van újítva a ház, éppen ezért sajnos nagyon drága is. belső, tágas udvar, és nagy csend van.

2019. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja igen, sajnos olyan drágák itt a lakások, hogy szinte csak befektetők vesznek, és ők azonnal mindent vésnek-fúrnak-darabolnak, és nyáron mostanában nagy a hangzavar itt is :/ ez amugy a moricz zsigmond körtértő van 2 percre
2019. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézelődj a XV. kerületben, az nem olyan népszerű, mint a benti kerületek. Esetleg IV. kerület egyes részei.
2019. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Régi építésű (100+ éves) tégla társasházas városrészre gondoltam.

4: Hát ja, ez a probléma. Veszik, verik szét, újítják fel, és 12 nm/fő sűrűséggel turistáknak kiadják. :S

Vagy hosszú távra szintén ilyen lakósűrűséggel.

Lehet, hogy a Karinthyn még csak most kezdődött el ez a tendencia, mert ott kicsit drágábbak voltak az ingatlanok kiinduló árai, de Pesten már 4+ éve tart ez - és emiatt utolérték a Karinthy-s nm-árakat.


A másik hasonló probléma a rengeteg foghíjtelek. Azt meg építik be, 2-3 év építkezési zaj minimum, nálunk az egyik telken hajnali fél hatkor kezdik TÉLEN, egyszerűen reflektorral bevilágítják, és hajrá... :S

2019. márc. 6. 05:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt fogom csinálni, mint Alfonzo: Kifekszem a Boráros térre és kialszom magam.:))
2019. márc. 6. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!