Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok, hosszútávon mi...

Mit gondoltok, hosszútávon mi lesz a (nagyobb részt) nyugdíjasok által lakott budapesti környékek sorsa?

Figyelt kérdés

A vidékiek ne triggereljenek be, azzal képben vagyok, mert én is vidékről (Sz.fehérvár és D.újváros után) költöztem pestre 8 évvel ezelőtt. Sajnos látványosan néptelenednek el a vidéki települések, még a nagyobb városok is, viszont tökre érdekel, hogy vajon mi lesz a sorsa a nagyobb lakótelepeknek főleg, ahol túlnyomó részt idősebbek laknak?


Eddig 2 albérletben is éltem két különböző kerületben, bár ezek közel vannak egymáshoz (IV. és XV. kerület) és tapasztalataim szerint a lakók úgy 70-80%-a nyugdíjas.

Feltételezem ez máshol is így van, politikai okok miatt. Ha jól tudom anno a 90-es években potom pénzekért vásárolhatták fel az önkormányzatokról azokat az ingatlanokat az emberek akik benne laktak, így jutott nagyon sok - ma nyugdíjas - ember saját ingatlanhoz.


Viszont az élet kegyetlen és előbb vagy utóbb mindenki meghal, tippem szerint a következő 20-30 évben rengeteg lakás gazdája cserélődik ki.


Én őszintén megmondom, szeretek ilyen házakban élni, mert figyelnek egymásra, annak minden pozitív és negatív hozadékával együtt. Nyugisak, nem hangosak, legfeljebb a tévé üvölt, de nem balhésak alapvetően. Nyilván vannak kellemetlenségek, de az akkor is lenne - sőt még több -, ha mondjuk egyetemisták laknának a szomszédban.


Szóval a jövő. Kézenfekvő, hogy a családban örökölni fogják az adott ingatlant, viszont én megkérdőjelezem, hogy azok akik megöröklik ezeket a lakásokat kiköltöznének panelba, mivel addig is nyilván laktak valahol, a panel pedig még mindig egy szitokszónak minősül. Emiatt én arra tippelnék, hogy a magamfajta prolik költöznének be, és biztos nem a jól szituált, kulturáltabb réteg.


Egyik ismerősöm véleménye szerint el fognak a lakótelepek gettósodni. Én ezzel nem értek egyet, mert már most sem tudja megengedni magának nagyon sok mindenki, hogy lakást vegyen, ez később pedig szerintem még rosszabb lesz a jelenlegi tendenciákat nézve.


Kérdés, hogy akkor ki fogja ezeket a lakásokat lakni? El fognak néptelenedni a lakótelepek hosszútávon?


Kíváncsi vagyok más véleményére is, ha van még olyan agyament itt rajtam kívül, akit érdekel a téma. :)



2019. márc. 8. 00:08
1 2
 11/11 Estádio de Felchút ***** válasza:

Nem teljesen értem, mire gondolsz.

Nyugger kihal, onoka örököl oszt kiadja 150+rezsiért.

2019. márc. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!