Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újépítésű lakás vásárlás...

Újépítésű lakás vásárlás (projekt)?

Figyelt kérdés

Szép napot,


Aki esetleg már átesett olyan újépítésű lakás vásárláson ami még csak épuloben volt (Budapesten), azt megszeretném kérdezni hogy van-e ebben rizikó. Mivel olyan lakást vennék ami esetlek 1-2 év múlva készul el, mikre kell oda figyelnem? A határidot mennyire szokták betartani? Javaslatok? Elore is koszi!



#ingatlan #lakás #Újépítésű lakások
2019. márc. 24. 08:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi 3 lakást így vettem, gyakorlatilag csak tervrajzokon volt még meg, szinte egy "kapavágás" sem esett még az építkezésen.

Kapsz egy szerződéstervezetet, azt mindenképp nézesd át ügyvéddel, hallgasd meg az észrevételeit. Rizikó természetesen van, mint minden hasonló történetben, eddig én még nem égettem meg magam.

Csúszás az szinte "természetes", a mostani projekt nagyjából fél éves csúszásban van, mondhatni átlagos. Szerződésben 90 napos időt jelölt meg a kivitelező esetleges késlekedésre, hát ezt jelentősen túllépi. Kötbér legyen belefoglalva, bár nálam ez most jelenleg szinte csak aprópénz, egy másik szerződésnél napi 7000Ft volt megjelölve (de az is csak 60 napig, utána elállhatok a szerződéstől, de hát hogy akarnék:-) ). Most jelenleg nem izgat a csúszás, mert felfele mennek az árak (befektetésnek vettem), és nincs plusz költségem vele.

2019. márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem koszi! Csak halottam mar story-kat hogy befektetok behuzzak a sok penzt aztan a vegen fel sem epul az epulet. de gondolom ha normalis a szerzodes amit ugyved is atnezett akkor ilyen gond nem lehet.
2019. márc. 24. 10:08
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Kicsit kötekedjek már... jó proli módjára ahogy ti pénzesek mondanátok.


csak napi 7000 forint aprópénz a kötbér, megjegyzem van aki annyit keres egy nap igen sok munkával... és úgy hogy iskolázott (neem, nem általános meg gimi, felsőfokú)!

2019. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Meg ha igaz is, mi ertelme belekotni? :D
2019. márc. 24. 10:57
 5/18 anonim ***** válasza:

"csak napi 7000 forint aprópénz a kötbér, megjegyzem van aki annyit keres egy nap igen sok munkával..."


Ezt a mostani projektre értettem, és az előzőre írtam az aprópénzt. Az havi 20.000Ft(igen, húszezer), és összesen két hónapig, úgy hogy összejön a 6 hónapos csúszás, de lehet, hogy lesz az 8 hónap is. Vagyis 8 hónapra 40.000Ft kötbér szerintem igenis aprópénz.

2019. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6: Havi 20 000 az 8 hónapra 160 000.
2019. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, mért áll meg a kötbér 2 hónapnál.. Ilyen nincsen.
2019. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mi egy ilyet vettünk, 3 dolgot kifogásolunk.

1. A szerződésben gépesített konyha volt, és üresen akarták átadni, ehhez verni kellett az asztalt, hogy legalább egy villanysütőt tegyenek bele. Ezeket a részleteket nagyon nézd meg a szerződésben, burkolat, tartozékok, mi van az árban, milyen garancia van, stb.

2. 100 lakásos házban egy picike lift van, mai papíron 4 személyes, a valóságban 2. Ez szerintem nem felel meg a szabványnak, mai napig probléma, túlterhelt. Ehhez az önkormányzat engedélye kell, nem tudom, miért engedték így át, rá kell nézni az önkormányzat körmére.

3. Szintén önkormányzati dolog, hogy a kivitelezést hogy ellenőrzik, nálunk 15 év után kezdenek olyan repedések lenni a falban (és a csempén!!), ami arra utal, hogy süllyed az épület, tehát rosszul alapozták.

4. A lakásban lehetnek olyan hibák - a 3.-hoz hasonlóan -, amik a garancia lejárta után mutatkoznak meg, pl. nekünk penészedik a fal...

2019. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Különben csúszás nekünk is volt 1-2 hónap, napi 3700 Ft volt a kötbér, az havi 100 000 fölött van, mindez 15 évvel ezelőtt.
2019. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Szintén önkormányzati dolog, hogy a kivitelezést hogy ellenőrzik"

Ez nem az önkormányzat, hanem a műszaki ellenőr feladata.

Az "önkormányzat" max építésfelügyeleti ellenőrzést tart, ami azt vizsgálja, hogy minden a terveknek és a jogszabályoknak megfelelően történik.


"ami arra utal, hogy süllyed az épület, tehát rosszul alapozták."

Ez az FMV - műszaki ellenőr - tervező felelőssége.

2019. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!