Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új lakás vásárlása utáni öröklés?

Új lakás vásárlása utáni öröklés?

Figyelt kérdés
Adott két ember, közös lakás vásárlása előtt. Sem házastársi, sem bejelentett élettársi kapcsolatban nem állnak. Egyik oldalról 1 gyerek, másik oldalról 2. Lehet e olyan hiteles ügyvédi vagy más szerződést kötni ami törvényes, hogy idővel a tulajdonjog például 40-40-20 arányban legyen, mivel a két gyermekkel rendelkező vinné bele a több önerőt az új ingatlanba?

2019. márc. 17. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Meg kell állapodni a tulajdoni hányadokban. Ez kerül a tulajdoni lapra, nem szükséges külön szerződés.
2019. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem a legjobb 5let, gyerek nevére nem veszünk ingatlant. Ne kötekedhessen a gyámhatóság ha menni kell. Legyetek 1/3-2/3-ad arányban tulajdonosok. A többit meg majd meglátjátok.
2019. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. márc. 18. 19:30
 4/8 anonim válasza:
0%
Oszt' végrendeletről hallotatok-e már? :D
2019. márc. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sem íratnám a gyerekre. Olyan plusz szerv kerül ezzel bevonásra, aki simán beleszólhat a későbbiekben az esetleges eladásba, pedig semmi szükség rá.

A tulajdoni hányadot úgy határozzátok meg, ahogy szeretnétek. 1/3-2/3, vagy a fenti esetben mondjuk 2/5-3/5. Így öröklés esetén a nagyobb tulajdoni hányadot annak a két félnek a gyerekei öröklik, akinek a nevén volt, tehát még végrendelet sem szükséges igazából.

2019. márc. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
"Oszt' végrendeletről hallotatok-e már?" Végrendelkezni csak a saját vagyonodról tudsz. :D
2019. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akarja a gyerekeket tulajdonosnak, csak differenciálni szeretné a saját tulajdoni hányadát.
2019. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Megveszik közösen a lakást. Fele-fele tulajdoni hányaddal. Az egyik végrendelkezik a saját tulajdoni hányadáról az egyik gyerek javára, a másik meg szintén a sajátjáról a két gyerek javára. Így a gyerekek mindannyian 1/3-ad részt kapnak majd. Én nekem ez tűnik a legegszerűbb megoldásnak, de lehet én nem értem mit akartok kihozni ebből.
2019. márc. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!