Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért hiszik néhányan azt,...

Miért hiszik néhányan azt, hogy az ingatlanárak érdemi csökkenése fog bekövetkezni éveken belül?

Figyelt kérdés
Ezzel egyidejűleg a mostanság "befektető" emberek és cégek nagyon komoly pénzeket buknának el. Mi az oka, hogy valaki ezt reálisnak látja?
2019. márc. 27. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Én csak imádkozom érte. Most ahogy mondod is, nem az emberek vesznek lakást, hanem a befektetők. Tehát a Fityesznek ez nem jött be.
2019. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert ők abban reménykednek,hogy nagyon esni fog az ingatlanok ára .Mennél többet eladnak,annál kevesebbet fognak kinálni .Ebből meg logikusa az adódik,még jobban fel mennek az árak .Az árakat a piaci kereslet diktálja .
2019. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Én is olvastam ilyen teóriákat. Általában azzal indokolják, hogy a mostani CSOK meg minden vacak miatt úgy nőnek mindenhol az ingatlanok, mint a gomba, de alig van rájuk kereslet, mert kevesen tudják megfizetni az újépítésűeket, így eladhatatlanok lesznek, kénytelenek lesznek árat csökkenteni.
2019. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
3 : Olyan szerintem még a világtörténelemben sem volt, hogy a pénzes emberek jelentős pénzeket veszítsenek. Persze nem sajnálnám, ha néhány idén megvásárolt 40 milliós lakás 2 év múlva csak 20-at érne, de kevés esélyt látok erre.
2019. márc. 27. 19:38
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A pénzes emberek most nem vásárolják, hanem építik és eladják őket.
2019. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Mert az ingatlanárak egy szinuszgörbe mentén emelkednek és csökkennek ciklikusan.

[link]

2019. márc. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%

Én nagyon de nagyon azt látom, hogy a családtámogatások miatt is elszállt ingatlanokat hiába próbálják még tovább pumpálni az eladók, egyszerűen nem fogják már bírni megvásárolni, csökken a kereslet. Ott lesz a rengeteg újépítésű lakás is a piacon. Az albérletárak is az egekben vannak, mert most mindenki ebből akar meggazdagodni. Olyanok az árak, amit a fizetések egyáltalán nem indokolnak. Ezzel szemben a fiatalok hatalmas része külföldön dolgozik és telepszik le.


Tehát van egy túlárazott túlkinálat és csökkenő, véges számú lakosság. A rendszer nincs egyensúlyban, egy időn belül le fogja szabályozni magát.

Hogy ez hogyan fog történni? Talán a lakástámogatások leépítésvel, amire még 2022-ig nem nagyon van esély. Esetleg a bérbeadás megadóztatásával, ezáltal visszaszorításával - rengeteg ingatlan visszakerülne a piacra ezzel is csökkentve az árakat. Vagy a rengeteg hitel kiszórása után egy válsággal.

Igazából egyikre sincs túl nagy esély 1-2 éven belül (sőt, a júliusi akcióval még 30%-ot jósolnak áremelkedésben). De hogy örökké nem maradhat így, az biztos. Nem biztos, hogy csökkenés lesz, egy hosszabb stagnálással is be lehetne érni az elszaladt árakat.

2019. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Én csak azt nem értem, hogy sok eladó "ráérek eladni" mentalitással várja a madarat aki kifizet neki annyit érte, és inkább hosszú évekig várakozik, esetleg fogadja a vevőjelölteket, stb., mint hogy értelmes áron eladja és le legyen tudva. A vége pedig az hogy mind a másikra hivatkozva felveri az árat aztán csodálkoznak...
2019. márc. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8: Nekik nincs fogalmuk a pénz és vagyon különbségéről, mibenlétéről és a likviditás fogalmáról.
2019. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Azért az utóbbi pár évben sokaknak bejött ez a "kivárás", mert az általuk eleinte túlárazott ingatlan árát végül utolérte a piaci ár. Így történt ismerőssel is, amikor a 25 millióért hirdetett lakása 1 évig a kutyának sem kellett (hasonlót 20-22-ért lehetett venni), majd szép lassan a 25 millió a kínálat alját jelentette, és elkelt a lakás. A szép az egészben, ha várt volna még 1 évet, 28-ért is elkelt volna. :-)
2019. márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!