Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kell adót fizetnem ha kevesebb...

Kell adót fizetnem ha kevesebbért adom el a zártkertet, mint amennyiért megvettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésem a következő:Ha megveszek egy művelés alól kivett zártkertet, gazdasági épülettel 1.4millióért Májúsba és mondjuk rá kéthónapra(vagy többre ezt még nemtudom) feleségem átvásárolja tőlem 600ezer ftért,akkor azután nekem kell adót fizetnem?? Vagy csak neki illetéket?

A lényeg kifizettük a házat, ő meg kivásárol belölle. Én csak 600at kérek. Köszönöm a válaszokat.


2019. ápr. 14. 09:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a különbözet után.

És még meg is büntetnek adócsalásért.

2019. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Köszi,

Azt olvastam ha 5éven belül többé adom el,mint amennyiért vettem csak akkor kell adót fizetni a különbözetért. Ha kevesebbért adom el mint amennyiért megvettem, akkor nem kell... Akkor nemértem

Ezt most találtam a neten..

2019. ápr. 14. 09:57
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
A különbözet után, de mivel a különbözet mínusz, így nincs miután adózni. Illetéket kell a vevőnek.
2019. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Te az 1es vagy? Mert értem hogy a különbözet után kell fizetni,de miért írtad hogy megbüntetnek akkor... Nem kell adót fizetnem...
2019. ápr. 14. 10:05
 5/26 A kérdező kommentje:
Annyiért adom el miután megvettem,amennyiért akarom szerintem.
2019. ápr. 14. 10:07
 6/26 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Azért kérdezz meg egy hozzáertő ügyvédet az adásvételit úgyis ő csinálja. Én is ügyvéd segítségével kerültem el az adófizetést. Eladtam egy ingatlant és apámtól vettem másikat bagóért. Nem is ért sokat. Én kifizettem apám adórészét ami jóval kevesebb volt mimt amit nekem kellett volna fizetni. Az adóhatóság jött helyszini szemlét tartani de nem tehettek semmit. Nem tudtak belém kötni.
2019. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. ápr. 14. 10:27
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

JÖVEDELEM után kell adót fizetni!

Ha nem képződött jövedelem, akkor nincs mire fizetni.

2019. ápr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszi, énis így olvasom..
2019. ápr. 14. 10:42
 10/26 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Vettem én is 7 milláért és eladtam 6,9-ért. Semmit nem kellett fizetnem.
2019. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!