Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Könnyűszerkezetes hazat vennél?

Könnyűszerkezetes hazat vennél?

Figyelt kérdés

Nagyon szűk a mozgasterunk: 20 éves hitellel max. 30 milliós hazat tudnánk venni.

Ezek mind nagyon távol vannak a munkahelyünktől és a családunktol.

Kivéve a felújítandók (erre nem ad hitelt a bank) meg néhány könnyű szerkezeteset.


2019. ápr. 19. 15:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
A könnyűszerkezetes a tűznek nem áll ellen, a hagyományos pedig a földrengésnek.
2019. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%

És mit gondolsz, hogy miért olcsók a könnyűszerkezetesek?

Mert szarok! Különösen az utóbbi években készültek vannak igénytelenül összedobálva. Tehát a válaszom: Nem, nem vennék.

Ne mondd nekem, hogy nem lehet használt ingatlant venni hitelből, mert ez nem igaz! (Kivéve, ha ebből 20 millió a CSOK.)

2019. ápr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%
Miért lennének szarok? Nyugaton főleg az USA-ban nem is látsz másfajtát a régieken kívül. Pedig náluk aztán van hurrikántól kezdve minden.
2019. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

#3

Nem Amerikában akar házat venni, hanem itthon!

...és az itthoniak ócskák.

Ha nem azok lennének, akkor drágábban lennének mint a többi. Mi alig vártuk, hogy megszabaduljunk tőle.

2019. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
Amik a környékemen épültek nem néznek ki annyira rossznak.
2019. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy könnyűszerkezetes ház esetén gyakran elhangzó előny, hogy gyorsan és viszonylag olcsón felépíthető. A gyorsaság azonban nem feltétlenül jelent előnyt egy olyan értékállónak hitt befektetés esetén, mint a házépítés. A könnyűszerkezetes házak azért építhetőek fel gyorsan, mert a munkafolyamatok számottevő része szerelő jellegű, ami nagyon komoly szakértelmet feltételez a háttérben.

Csak az elmúlt 2-3 évtized állt rendelkezésre a könnyűszerkezetes technológia által igényelt szakértelem megszerzéséhez.

Ebből következik, hogy Magyarországon jó eséllyel csak egy maroknyi kivitelező van a szükséges tudás birtokában, akiket pontosan emiatt nagyon nehéz megfizetni, vagyis egy jó könnyűszerkezetes ház egészen biztosan nem lesz OLCSÓBB, mint egy jó téglaház.

A gondatlan kivitelezésben viszont sokkal több problémaforrás rejlik, mint egy téglaház esetében.

Gyakori hiba, hogy megereszkedik a mennyezet hőszigetelése, aminek egyenes következménye, hogy az épület hőhidas lesz, ahonnan már csak egy lépés, hogy a házban megtelepedjen az ott lakók egészségét veszélyeztető penész. További gondokat okozhat, hogy ha az alkalmazott építőanyagok nem megfelelő minőségűek: például ha elmarad a szükséges hőkezelés és a belső párazáró fólia kialakítására sem fordítanak a kivitelezés során kellő figyelmet, szinte biztos, hogy a könnyűszerkezetes ház kártevők áldozatává fog válni, amiket kitakarítani rendkívül időigényes és költséges.

Vagy:

egy könnyűszerkezetes ház könnyen felfűthető, amit leginkább annak köszönhet, hogy alig rendelkezik hőtároló tömeggel. Ez a tulajdonság azonban azt is jelenti, hogy a nyári időszakban az épület szintén nagyon könnyen átmelegszik, aminek köszönhetően a klímaberendezés elengedhetetlen részét fogja képezni egy könnyűszerkezetes háznak. A klímaberendezéssel összefüggő költségeket – szükséges szerelvények beszerzése, kiépítése, az eszköz megvásárlása és beüzemelése, valamint annak hosszú távú üzemeltetése – minden esetben érdemes hozzáadni egy könnyűszerkezetes ház építésének végösszegéhez.

2019. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#5

Laktál is ilyenben, vagy csak nézegeted?

Kérdezz már rá a tulajoknál, hogy mennyiért vették és hogy vannak megelégedve!

2019. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
28%
A szomszéd ház is ilyen ház, nem hallottam még őket panaszkodni. A mai felgyorsult világban pedig szerintem már alap az egyszerűbb, gyorsabb megoldások. Minden így épül, az üzletek, gyárak náluk sincs semmi probléma, sőt sokkal modulárisabbak, variálhatóbbak mint egy tégla.
2019. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem értem, hogy min huzakodunk, amikor a válasz olyan egyszerű!

A kérdés:

"Könnyűszerkezetes hazat vennél?"

Én mondtam, hogy NEM, te mondd, hogy IGEN, aztán a kérdező meg azt vesz, amit akar!

2019. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
Hát én 30 millióért biztos nem költöznék be egy dohos használt egér, bogár meg pókokkal teli régies használt lakásba, inkább megpróbálnám az új módszert. Főleg hogy pofátlan árakon mennek mostanság a használt lakások.
2019. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!