Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vásárolnátok hitelre ingatlant...

Vásárolnátok hitelre ingatlant? Részletek alább.

Figyelt kérdés
Nem örököltem, és nem is fogok, egyedülálló vagyok, nem tervezek gyereket. Egy kis panellakást szeretnék, aminek az ára 26-29 M Ft Budapesten, de még reménykedem, hogy találok 25 M Ft-ért. Mivel 4% illetéket is kell fizetni, és berednezni a lakást, festeni stb, így az önerőm mellé nagyjából 20 M Ft-ot kellene igényelnem Ezt meg is kapnám, az előzetes bírálatok szerint. Viszont, ennek a lelki terhét óriásinak tartom. De valahol laknom is kell, most még albérletben vagyok, de ezt egyre nehezebben viselem, szeretnék valahol otthon lenni, kérdés tudnék-e ekkora hitel terhe mellett nyugodtan aludni.
2019. ápr. 23. 23:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"kérdés tudnék-e ekkora hitel terhe mellett nyugodtan aludni."

És ezt nekünk honnan kellene tudni? Nem is ismerünk.

Mondjuk van élet Budapesten kívül is.

2019. ápr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Nulla anyagi háttérrel nem túl szerencsés Budapesten venni otthont, hitelből. Persze nem szólok bele, a te életed.
2019. ápr. 24. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Budapest aglomerációban, kocsival 20 perc és bent vagyok melóban, mondjuk szetencsére most Érden melózom, oda könnyebb reggel bejutni azért, 3millióét vettem telket, 2millióért mobil házat, azóta ráköltöttem még 2 milliót, tiny house, agglegenyként tökéletes, megvan mindenem, alacsony rezsi, kényelem, télenbolcsó kifűteni, nyáron nem horror lehűteni, zártkerti övezet, de laknak itt sokan... Most havi szinten max 20.000ft -be kerül a lakhatásom...

Szerintem jobb megoldás, mint 20 éven át bevállalni egy havi 50-70-100 ezres hitelt... Kockáztatva, ha esetleg 10 év múlva melerokkansz a munkádba, és állami ellátásra szorulsz... Vagy bármi történik, beüt a szar...

Én tuti nem vennék fel 20millió hitelt.

Ez megvan, ha esetleg úgy alakulna, családalapítás vagy bármi, ez maradhat hétvégi háznak, és ha bármi történik, válás stb, biztosan van hová mennem.

2019. ápr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Mivel nem tervezel családot nem fogod kinőni a lakást. Ott élhetsz akár 20 évig is. Köss biztosítást a részletfizetésre
2019. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Én meg az albérlet "lelki terhét" tartom óriásinak.


Ugyanazt a pénzt (vagy többet) lapátolsz ki az ablakon, mint amennyi a hiteled lenne és idegenek elvárásainak, rigolyáinak vagy kiszolgáltatva, plusz költözhetsz örökké, ha nem tetszik a pofád, vagy eladják a lakást. Ha albérletnél nem tudsz valamiért fizetni, ott nincs pardon, vágnak ki mint a taknyot. A banknál van türelmi idő, lehet egyezkedni, vagy átütemezni, csak tisztességgel jelezni kell feléjük, ha gond van.

A hitelre köthetsz hitelfedezeti biztosítást és első perctól kezdve a sajátodban laksz, ahol azt csinálsz amit akarsz, oda versz szöget ahova akarsz. Ha meg az életed úgy alakul, akkor kiadhatod, vagy eladhatod és busásan a pénzednél vagy, ahogy az ingatlanárak alakulnak.

2019. ápr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%

Biztos, hogy nem adnék egy KIS panellakásért 25-30 milliót, amikor 20 km-el arrébb annyiért már jó házakat lehet kapni, de te tudod!

Egyébként a haverom vett hitelre lakást és amikor közel egy évig nem tudta fizetni, akkor kiadta 100-ért és kivett egy szobát 30-ért. A lakása meg megtermelte a havi hitelét.

De nem nyöszörgött előre, hogy mi lenne ha ez, vagy mi lenne ha az, hanem használta a fejét és nem volt életképtelen.

2019. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

"A lakása meg megtermelte a havi hitelét."


Amit hány évig is fizet? 10-20? Addig egy szobában fog lakni? XD


Mire eléri a szépkort talán övé lesz a lakás.

2019. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

#7

Milyen hülyeség ez?

Figyelmedbe ajánlanám az értő olvasást!

Világosan leírtam, hogy EGY ÉVIG voltak anyagi gondjai és azt így oldotta meg.

Légy szíves a kérdésre válaszolj, ne trollkodj, mert azt a szabályzat tiltja!

2019. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
Ezt neked kell érezni. Én egyedül ekkora hitelt nem biztos, hogy bevállalnék bármennyire is rossz, illetve drága az albérletezés.
2019. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Ha megvan az 50% onero, akkor gondolkozhatsz hitelen. Pont a te helyzetedben (egyedulallo, semmi okod lekotnod magad) nem erdemes eroltetni a sajat ingatlant, pont ilyen korulmenyek kozott (3 ev alatt duplazodtak az arak).


A masik okoska, akinek a baratja "nem volt eletkeptelen" es kiadta a lakast es 30 ezer/ho-s szobaba koltozott, mit csinalt volna ha meg tortenetesen egy valsag miatt az intaglan ara felezodott volna, alberlot nem talalt volna, a bank meg vitte volna az ingatlant, bukta volna az onreszt es meg ados is maradt volna.

2019. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!