Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten belül hol lehet...

Budapesten belül hol lehet reálisan 2 szobás lakást kapni 22 millióig?

Figyelt kérdés
X. kerület, XVII. XVIII, erzsébet stb?

2019. ápr. 30. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Én most a helyedben nem vennék semmit, elképesztően el vannak szállva az árak. 1-2 éven belül azonban ki fog durranni ez a buborék, akkor kell majd rárepülni a dolgokra! Ugyanannyi pénzből amennyiből most 1 lakást vennél, vehetsz majd 2-t, ha bedől a piac.
2019. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt mondták 2 éve is. Azóta +8-10 millióval emelkedtek az árak. Akkor egy 2 szobás panel 15-7 volt. Most 22 a legolcsóbb. Nem akarom elbukni a pénzemet.
2019. ápr. 30. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Szíved joga, ismerni kell azért valamennyire a magyar költségvetést ahhoz, hogy az ember megalapozottan tudjon ilyen állítást tenni. Én úgy gondolom hogy igazam lesz, de persze kövesd a saját megérzésed.
2019. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Most nézegetek lakásokat. Sajnos, egy normális állapotú 1 szobás garzon 20 misi körül van. Találtam ennél olcsóbban, de arra költeni kell. Nem hiszem, hogy a x-ben kapsz 2 szobás lakást ennyiért. Esetleg a 17, 18. De ez nagyon szűkös keret 2 szobás lakásra Budapesten.
2019. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

73%-nak adok igazat. Nem fog ez sokáig menni.


Én nekem is nagyon-nagyon kellene ingatlan, mivel évek óta távkapcsolatban élek, de ennyit nem tudok/akarok/szeretnék kiadni egy ingatlanért.


Én is biztos vagyok benne, hogy dőlni fog a piac, csak valószínű még várni kell rá egy kis időt.

2019. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem, ez már nem fog lejjebb menni. Rosszul látjátok.
2019. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eladtuk a lakásunkat és szétmegyünk szülőkkel, én ennyit kapok belőle. Nem akarom elherdálni a pénzt.
2019. ápr. 30. 16:41
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Azoknak akik az ingatlanárak csökkenésére apellálnak (én is ilyen buta voltam még 2-3 éve):

A 2008-as válság idején mennyivel mentek le a lakásárak? 20%-kal...és mennyi ember vett akkor lakást mégis? Alig tized annyian, mint most, mert válság volt, ez megvan? Hiába zuhannak be az ingatlanárak (ha bezuhannak), onnantól kezdve senki sem fogja ingatlanban tárolni a pénzét, mert a kamatok fel fognak szökni, ergo jobb befektetés minden, mint az ingatlan (főleg mert lemennek az árak, vili?), illetve a hitelezés is a nulla felé fog konvergálni, mert a hitelkamatok is fel fognak menni. De egy ilyen válságra az esély nem túl nagy, bármennyire is kongatják a vészharangokat. Mi 2 éve vettünk lakást, mert már akkor is mindenki keltette a pánikot, hogy nem sokáig lehet már ilyen jó kamattal lakáshitelt felvenni, a másik oldal meg hülyének nézett, hogy a "csúcson" veszünk lakást.

Na, most az akkor 16 millióért vett újpesti panelunk 35-öt ér. Ennyiért mennek el a 70nm feletti panelek manapság. Ez meg csak feljebb fog menni most a falusi CSOK miatt + az egyre több piacra kerülő új lakás miatt.

Most egyébként 22-ért lehet kapni 4. és 15. kerületben viszonylag "oké" lakásokat, ha a panel is megfelel.

2019. máj. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lovag Márton ***** válasza:
Budapesten a 8. kerületben, Magdolna vagy az Orczy negyedben.Lehet, hogy rossz a híre a környéknek, de mivel közel van a körúthoz, nagyon jó áron bérbe adható.Folyamatosan rehabilitálják a környéket és költöznek el a problémás lakók a kerületből.Metrók, egyetemek és a belváros is közel van.A jelenlegi piacon alul van értékelve, egy jó befektető pont ezeket keresi.
2019. máj. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!