Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha nagyon unjátok már az...

Ha nagyon unjátok már az albérletezést Budapesten és saját otthont szeretnétek, akkor bevállalnátok emiatt a vidékre költözést?

Figyelt kérdés
Párom világéletében budapesti volt, én viszont vidéki vagyok és Szegeden tanultam egyetemen. Nagyon zavar, hogy mennyi pénzt visz el az albérletem és sosem találok olyat ami az én ízlésem és az otthonrendezői kreativitásom sem tudom kiélni, és természetesen jobb lenne azt a pénzt, amit bérleti díjként kiadok, a saját tőkémbe visszaforgatni. Egy jó ideje már nem is nézem a budapesti ingatlanokat, mert teljesen kiesett az én megfizethetőségi kategóriámból, viszont Szegeden láttam magamnak valót és árban is stimmel. A kérdésem lényege: ti feladnátok-e a pár éve építgetett életeteket azért, hogy végre otthon érezzétek magatokat valahol? Vagy inkább maradnátok helyben? Párom ráadásul BPen született és nem tudom, hogy hogyan tudna alkalmazkodni más körülményekhez.
2019. márc. 27. 08:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Persze a válaszok nem befolyásolják a döntésemet, csak kiváncsi vagyok mások véleményére. :)
2019. márc. 27. 08:14
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy pár év múlva családot is szeretnénk alapítani és nem szeretnék kiszolgáltatott helyzetben lenni a tulajnak, hogy bármikor elküldhet kisbabával, a gyerek esetleg kárt tesz valamiben és akkor másnak cuccokat kell vennem, feljár ellenőrizgetni stb.
2019. márc. 27. 08:16
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Mivel itt a munkám és a férjemnek is. Ráadásul tesóm is. Kaposvárról jöttünk fel még egyetemre. Hiába kapnék ott kacsalábon forgó palotát, ha nem lenne hol dolgoznom. Mi pedig ingázni sem vagyunk hajlandók. Valamit valamiért. Szerencsére egész „olcsó„ volt az albi, ami mellett tudtunl félretenni.
2019. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
2# még annyi, hogy albérletbe nem szültem volna. Csak ha meg van a saját lakás.
2019. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

Én tősgyökeres szegedi vagyok, de éltem 3 évet Budapesten is. Nagyon mentalitás függő, hogy ki hol szeret élni. Van akinek már nagyon elege van a nagyvárosból és menekülne, van aki nem tud létezni Budapest nélkül. Te ismered a párod.

Én három év alatt pont elteltem vele és azt mondtam, hogy rendben, rengeteg a lehetőség, de több a hátránya, mint az előnye. Visszejöttem Szegedre és imádok itt élni. Persze én alapból szeretem Szegedet.


Lényeges, hogy mi a munkátok, illetve mit szeretnétek dolgozni. Szegeden inkább az IT szektorban, tudományos, pénzügyi, gazdasági területen lehet munkákat találni (Eli, Bp, stb...), na és az egészségügyben. És valamivel alacsonyabb a bér, mint Budapesten, ez tény.


Viszont jó a közlekedés, van választék iskolákban és biciklivel, vagy akár gyalogosan is eljutsz bárhová. Ezt csak azért írom, mert ha esetleg gyermeket vállaltok, ezek fontos szempontok.

2019. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én is legszívesebben saját tulajdonú lakásba szülnék, de ha minden nő addig vátna, míg összegyűlik rá a pénze, akkor feleennyi gyermek sem születne Magyarországon.

Igen, tudom, ez nagyban függ a párom személyiségétől, de neki még nincs nagyon tapasztalata a vidéki életben, max. pihenési, nyaralási szándékkal ment vidékre, szóval ilyen szempontból lutri, hogy ő mennyire bírná hosszútávon.

Nekem élelmiszeripari végzettségem van, plusz hamarosan IT-s is, párom meg a média világában dolgozik. Sajnos az utóbbi inkább Budapesten van. Kedves utolsó ne is mond, annyira hiányzik Szeged... lassan egy éve nem voltam már ott, ideje lenne visszamennem.

2019. márc. 27. 10:15
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó vagyok! Ha a párod a média világában dolgozik, itt nagyon nehézkes lesz munkát találnia, jól fizetőt meg végképp, szinte esélytelen. Gondolom nem akar váltani. Te biztosan találnál magadnak melót.


Agglomerációba nem akartok költözni? Talán ott megfizethetőbbek az árak, bár nem tudom, hogy Budapest mellett merre érdemes nézelődni, ahol nem az ingázással telik el az embernek a fél élete és nem dugul be reggel-este a forgalom.

2019. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

"Azt még kifelejtettem, hogy pár év múlva családot is szeretnénk alapítani"


A párod tőzsgyökeres pesti.

Mivel a médiában dolgozik, szinte csak itt van lehetősége pénzt keresni.

A vidékre költözésetek után mégis hogyan és miből tartana el hosszú évekig, amíg te vidáman gyerekeket szülsz és kiéled az "otthonrendezői kreativitásodat"?!

2019. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
6# akkor nem kell gyereket szülni. Tényleg így gondolom. Egy albérlet ugyanannyi (sőt...) mint a törlesztőrèszlet. Egyedül az önerővel lehet gond. Amúgy mikor Pestről beszél valaki, úgy érzem össze mossa a belvárossal.. Ott én sem szívesen lakták. Mi is panelban élünk de kutyafuttató, játszótèr, kiskert van a ház mögött. Semmitől nem másabb, mint egy kisvárosi társasház.
2019. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Néztél már pesti ingatlanárakat? 40 millióhoz a belépő 8 millió forint, de gyakran még 20%-ra sem adja meg a bank a hitelt. 30 millió forint hitelnek pedig 200 felett van a törlesztője bőven.

Miért a párom hogy fog eltartani médiásként 150ezres albérletárak mellett? Nem látok kevesebb kockázatot ilyen szempontból vidék és BP között. Vidéken nincs a szakmájában munka, de BPen ugyanúgy nem teheti meg, hogy a médiás fizetéséből egyedül eltartson egy nőt és gyerekeket. Ne gondoljátok, hogy nem vettem ezeket latba, hogy vidéken nem olyan lehetőségek vannak, mint BPen, ennyire hülye azért nem vagyok. A kérdés arról szólt, hogy ér-e annyit az otthon, hogy változás és lemondás legyen cserében.

2019. márc. 28. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!