Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásra készülünk...

Pultos kérdése:

Ingatlan vásárlásra készülünk pár hét múlva. Ez lesz az első és sok minden nem egyértelmű a számunkra. Az ingatlan vételárának kifizetéséről lenne szó. Kérhetnék tanácsokat?

Figyelt kérdés
Foglalót fogunk fizetni, a hátralevő összeget utalnánk szerződés aláírásakor, legalábbis eredetileg ez volt a terv. Az eladó addig nem hajlandó aláírni a szerződést, amig nincs a számláján a pénz. Nem szeretnénk előre utalni a pénzt szerződés aláírása előtt, illetve nem tudjuk ebből milyen hátrányunk származhatna. Tervek szerint a szerződés aláírásakor ügyvéd jelenlétében küldtük volna a fennmaradó összeget ami 1-2 nap után megérkezne az eladó számlájára ( transferwise-al ) Az eladó viszont addig nem hajlandó aláírni a papírok amig nincs rajta a pénz. Erre a szituációra várok véleményeket, tanácsokat. Előre is köszönöm!

2019. ápr. 30. 16:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Természetesen mi is mindent ügyvéddel szeretnénk csináltatni, csak megrekedt az ügy annál a pontnál, hogy az eladó előbb szeretne pénzt látni a számláján, mint hogy alá lenne írva a szerződés
2019. ápr. 30. 19:33
 12/22 anonim ***** válasza:
10: Hááát... inkább vegyetek egy másik lakást... Ez a partner miatt nem felel meg. Legrosszabb esetben még 5 évig jó partnernek kell lennie az eladónak (szavatosság), ő nem lesz az. De az átadásig is kínkeserves lesz minden heteken, hónapokon át, már ha egyáltalán az átadás a szándéka, a jelek nem erre utalnak már most se...
2019. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a terv.

1. megbízol egy ingatlanvásárlásban jártas ügyvédet, aki utánanéz mindennek és képviseli az érdekeidet.

2.Ha minden rendben, megírja a szerződést, foglalót (vagy előleget), amit megkap az eladó, amint aláírjátok a szerződést.

3. a vételár további készpénz-része az ügyvédnél marad letétben és a birtokbeadáskor kapja meg az eladó.


Lehet máshogy is csinálni, fő, hogy amíg semmi nincs aláírva, ne utalj. Az eladót és a vevőt is védi az ügyvéden keresztüli fizetés, és az ügyvédi letét.

2019. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én is az ügyvédi letétet javaslom, én is azzal oldottam meg egy hasonló adásvételt. Ott annyi volt a különbség, hogy az eladó Kanadában élt, és a minimum átfutási ideje 2 nap volt az utalásnak (nem volt direkt utalásra lehetőség).

Így a szerződés aláírásának napján ügyvédi letétbe helyeztem a fennmaradt vételárrészletet, az ügyvéd pedig intézkedett annak tovább utalásáról. Viszont én a szerződés napján teljesítettem, ahogy a szerződés előírta.

2019. ápr. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még valami: ha az eladó az ügyvédi letétet is ellenzi, akkor én nem erőltetném, mert nem bíznék egy ilyen eladóban.
2019. ápr. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag olyan nincs, hogy bármiféle szerződés híján akar a számlájára pénzt, mert akkor nincs a pénzmozgásnak semmiféle jogalapja. Ettől kezdve gyanús az ügylet. Igaz, az eladó bedobta a vízbe a csalival felszerelt horgot és lám már pedzegeti egy hal....
2019. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Előre soha semmiért nem fizetünk, ez alapszabály. Főleg nem ha milliós tételről van szó.

Én is leírom sokadszor, mert hasonló szitun estem át most, de végre megvan a ház, épp az üres padlón ülök és tervezgetem a jövőm :)

Kell egy ügyvéd, és ő intézzen mindent...

+ Mindenképen te keresd az ügyvédet, ne hagyd, hogy az ő ismerős ügyvédje legyen... Bár elméletileg pártatlannak kell lennie, de mégsem az.

2019. ápr. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nálam az ügyvéd ki is jött megnézni mit akatok venni, és a 80nm ház + melléképületekből a szerződésben egyből 80nm ház + bontandó melléképületek lettek.
2019. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

SEMMIKÉPP se utaljatok előre!

Inkább lépjetek vissza!

Ez nagyon csalásgyanús.


1. Szerződéskötéskor adtok 10% foglalót.

2. Akár aznap utalhatjátok a teljes összeget, de csak szerződéskötés UTÁN!

2019. máj. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Eddig 5 ingatlan adás-vételén vagyok túl. Ha vevő oldalon állnék,semmi esetre se mennék bele ebbe a vezióba. Ha eladó oldalon állok. Csak és kizárólag úgy fogadok el, foglalót, hogy adásvételi szerződés keretén belül, előre ütemezett kifizetési időpontokkal. Ha pl hiteles..... Ez annyit takar, hogy elballagunk az ügyvédhez ahol lerakhatja a foglalót, de alá is írjuk az adásvételit. A többi kifizetés pedig szerepel a szerződésben, és természetesen az én kötelezettségeim is ezzel kapcsolatban....akkor sem vennék át foglalót ha ott lobogtatná előttem, és 2 tanús papírt akarna írni...
2019. máj. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!