Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan megvásárlása után,...

Ingatlan megvásárlása után, kapok majd tulajdonlapot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni ha kifizetek egy ingatlant(zárt kert ing. )és majd küldik a csekket hogy fizessem ki az illetéket, avval együtt kapok tulajdonlapot is?


A 2. kérdésem:kinek, mennyi idő alatt küldték?


Az utolsó pedig az lenne hogy tényleg igaz lehet hogy a kissebb összegü illetékeket (500ezer alatti )automatikusan 12havi egyenlő részletfizetési lehetöséggel küldik ki?

Köszönöm a válaszokat!


2019. máj. 3. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"majd küldik a csekket hogy fizessem ki az illetéket, avval együtt kapok tulajdonlapot is?"

Nem.


"A 2. kérdésem:kinek, mennyi idő alatt küldték?"

12 hónapon belül.

Nekem 11 hónap után jött ki.


"a kissebb összegü illetékeket (500ezer alatti )automatikusan 12havi egyenlő részletfizetési lehetöséggel küldik ki?"

Nem, kérni kell a részletfizetést.

2019. máj. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Jó sokáig elhúzzák, ugylátszik nem sűrgős a pénz nekik.
2019. máj. 3. 08:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék hogy ha az ügyvéd már beadta földhivatalba bejegyzési kérelmet, gondolom neki kellet volna jelezni hogy szeretnék 12havi részletet kérni az illetékre? Ezt én utólag is megtehetem a navnál?
2019. máj. 3. 09:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk kb 7 hónap múlva jött a csekk. Az ügyvéd jelezte, hogy az 50%-os kedvezményt igénybe vennénk, valamint a részletfizetési lehetőséget is. Ennek ellenére a csekken egyben szerepelt az összeg, igaz legalább az 50%-al csökkentett volt. Viszont mivel irtózatosan körülményenek találtam intézkedni az ügyben, inkább kifizettem egyben. A NAV nem segítőkész és felkészületlenek az ügyintézők
2019. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. máj. 3. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ingatlannyilvántartási eljárás a benyújtástól számított 60 nap.Hogy a Földhivatal határidőn belül dolgozik-e, nem tudom, elvileg így kellene.


Az illetéket a NAV küldi ki, és ahogy írják, ez is változó, de a teljes összeget küldi, Neked kell kérelmezni ha részletekben szeretnéd fizetni.


Mi 3 éven belül adtunk el ingatlant, ebben az esetben még já illetékkedvezmény, de az ügyvéd azt mondta,hogy mindenképp' a teljes összeg jön ki és úgy kell kérni a kedvezményt amennyiben jár.


Meglepődtem,hogy az egyik válaszoló írta, már előre jelezte az ügyvéd...

2019. máj. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én azon csodálkozom hogy nem kapok egy tulajdonlapot, amikor a nevemre kerül.

Te se kaptál?

Külön lelehet kérni ügykapun, azt tudom.

2019. máj. 4. 19:36
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja és mi kell ahhoz hogy elengedjék részletekbe, van valami kikötés? Volt már 1/2 ingatlan a nevemen.

Köszi ha válaszolsz

2019. máj. 4. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!