Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen tényleg létezik, hogy 2...

Ilyen tényleg létezik, hogy 2 hónap alatt milliókkal emelkedtek az árak, megint?

Figyelt kérdés
Januárban adtam el a lakásomat, hercehurcák minden lezajlása után április vége felé kaptam kézhez a pénzem. És itt jött a fekete leves, horribilisen emelkedtek az árak! Komolyan nem tudom ezt ép ésszel felfogni, hogy mitől? Ami lakás akkor 23 m volt most 26m..

2019. máj. 6. 15:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Jelenleg a CSOK-nak köszönhetően az átlagember átlagpénztárcával nem jut lakáshoz, az ingatlanpiacot egy befektetői réteg pörgeti nem átlagos pénztárcával. Ezekkel nem versenyezhetünk, az albi díjakon akkorát kaszálnak, hogy nekik semmi sem drága.
2019. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De 2 hónap alatt ennyit hogy ugorhat a piac? Panellakások ára ráadásul. 1 év alatt megérteném, de ez már tényleg bolondok háza lassan.. Mindenki beleugrik hitelekbe, majd lesz ennek böjtje megint, én úgy érzem.
2019. máj. 6. 15:11
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

Egyértelműen egy tömeghisztériát láthatunk.

A XVII. kerületben, ahol lakom, ott is láttam 27 millióért hetvenvalahány m2-es panelt. :-)

Ennek nincs semmi fundamentális (valós) alapja, max. annyi, hogy amennyit az újabb támogatások jelentenek, annyival emelkednek az árak. Ennek köszönhetően sajnos sokaknak soha nem lesz lakása, ugyanis az önrész is elérhetetlenné válik. Ők örökre albérletbe kényszerülnek, vagy mennek külföldre....

2019. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De az legalább 70nm... Xi.kerben egy 32nm-es 30 millió...
2019. máj. 6. 15:20
 5/19 anonim ***** válasza:
Egy hete beszélgettünk párommal, ha eladnánk a házat, mennyit kérnénk. Reálisan 16-17 millió, de ma azt mondta 20 alatt nem adná. Hát ennyi, így megy feljebb és feljebb.
2019. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: Kérdező, azért az nagyon nem mindegy, hogy XI. vagy XVII. kerület. :-) Rákoskeresztúr vagy Gazdagrét pl. :-)

Arányában viszont a drágulás ugyanaz: a 10 évvel ezelőttihez olyan 3*-osra. Na, ez a durva! Ezért mondom én, hogy az én szememben ez egy hiszti.

2019. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6-os: Persze, hogy nem mindegy, de ha azt nézed: panel - panel. Túl nagy az árkülönbözet. 10 éve ilyen 1-2-3 milliós különbség volt, könnyű volt összeszedni. Most kb 15 milliós árdifferencia van.
2019. máj. 6. 16:14
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

Meg kell várni a buktát, nem lesz ez így örökké. Addig külföldözz egyet, szedj össze lóvét.


Aztán az eladót leköpve, gombokra lealkudva megvenni a házat, amikor omlik minden.

2019. máj. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8as: ezt mondják már évek óta, azóta 2.5x-esere nőttek az árak. Lakni meg kell valahol
2019. máj. 6. 17:50
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Akkor vegyél most ha az elveid ugy diktáljak... Sok mindent nem tudsz csinalni. Vársz vagy veszel 3x tularazott ingatlant.
2019. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!