Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jartatok úgy, hogy kineztetek...

Jartatok úgy, hogy kineztetek almaitok otthonát, úgy tűnt, meg is lesz, de valamiért meghiúsult?

Figyelt kérdés
Miért? Mi történt? Hogy éltetek meg? Sikerült helyette jót találni?
2019. máj. 15. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Én kerestem, megtaláltam, pedig drága férjemnek ezer kritériuma volt (legyen viszonylag közel a belvároshoz, legyen mélygarázs, pince is tartozzon a lakáshoz, ne legyen játszótér a közelben, legyen két fürdő, de minimum egy vendégvécé...) átküldtem neki azonnal, hogy hívja fel, tárgyaljon, mert őszerinte az férfimunka. Mondanom sem kell, hogy addig húzta-halasztotta, míg eltöketlenkedte, más elvitte. Hogy éltem meg, hát gutaütés közelében voltam. Azóta nem is keresek, szarok bele, úgyis mindennek ez a vége, én fáradjak vele, ő már csak élvezhetné, ha nem ragaszkodna ahhoz, hogy majd ő intézkedik, amit viszont rendszeresen elszúr. Maradunk ebben a vacak lyukban örökre, ahol most vagyunk. Talán idővel lecserélem... A FÉRJET!
2019. máj. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Igen,jártam.

Megtaláltam a minden szempontból az igazit, de sajnos a felújításra már sehogy nem futotta volna, ami valójában a terepen derült csak ki, a képeken nem látszott.

Ennek ellenére a szívem szakad meg érte, azonnal otthon éreztem magam, tényleg álmaim háza volt. Szinte mindennap eszembe jut, pedig ennek 10 éve.

2019. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Találtunk egy tök jó elosztású lakást, ritka manapság a jó alaprajz, több kisebb gyerekszobával. Megnéztük, tetszett, de a következő látogatónál ott volt kp-ban a foglaló, úgyhogy buktuk sajnos. Eléggé elkeseredtünk, mert ritka volt az a fajta lakás.

Rövidesen aztán találtunk egy másik ugyanolyat, csak jobb helyen, és azt meg is vettük, így már annyira nem bántuk az elsőt, de akkor tök szarul esett.

2019. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én esetem kicsit más volt. Egy adott környéken kerestem házat, naponta néztem a felhozatalt. Mikor megtaláltam "álmaim otthonát", a hely és a képek alapján, gondolatban már be is rendeztem. Aztán jött a megtekintés, hát..köszönő viszonyban sem volt a képeken látottakkal. Utána megint lett egy "álmaim otthona", ott is becsaptak a képek. Másfél év után megalkudtam, belementem, hogy megveszem a sok rossz között kevésbé rosszat egy másik környéken. Már megbeszéltük, hogy másnap foglalózzuk, mikor ajánlottak egy házat azon a környéken, ahol eredetileg akartam venni. Még aznap elmentünk megnézni, és szó szerint "álmaim házában" találtuk magunkat. Ha nem velünk történik, nem hiszem el. Még aznap ajánlatot tettünk rá, másnap foglalóztuk. Öt éve történt, azóta is minden nap arra ébredek, milyen szerencsések vagyunk, hogy ilyen szép otthonra találtunk:)
2019. máj. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami miatt meghiúsult, akkor nem az volt az álmaid otthona, nem az volt neked "megírva". Kár ezen bánkódni.

Majd jön jobb, szebb.

2019. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, ez így van! Megtaláltuk álmaink lakását, legalábbis azt hittük. Gyorsan döntöttünk, megbeszéltünk mindent, bár itt már voltak a kezdeti gyors beindulás után kisebb akadályok az eladók részéről, de igyekeztünk kompromisszumot keresni.

Ügyvédünk már volt, tul.lap rendben, elkészült a szerződés, átolvasásra megkaptuk mindketten. Aztán az eladó talált benne egy olyan részt amit nem kívánt teljesíteni (evidens lett volna), mi pedig ebben már nem kötöttünk kompromisszumot.

Igy aztán sztornó..

Hogy éltük meg?

Az érdekes az volt,hogy miután több dolog volt amiben már a megbeszélés kapcsán mi "engedtünk",a végső lökés pedig a végére jött, ezért megkönnyebbültünk annak ellenére,hogy magát a lakást sajnáltuk.

De még mindig jobb volt ez így, mint a szerződést aláírva csalódni.


Aztán pár hónap múlva megtaláltuk álmaink lakását. Ez sem ment egyszerűen, de a tulajdonosok együttműködőek voltak mindenben,és létrejött az adásvétel.

Akkor már főleg nem bántuk,hogy az előző elmaradt, egy jobb helyen lévő, jobb állapotú, nagyobb méretű lakást kaptunk. Igaz, többért, de még meg tudtuk fizetni.

2019. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kétszer szívtuk meg kp-s vevő miatt (az utolsónál már minden kész volt a foglalózáshoz és a szerződéshez, a tulaj miatt kellett várni, hát miközben vártunl, eladta másnak). Egyszer az értékbecslés miatt. Szarul éltük meg, főleg azt, amikor a tulaj az orrunk elől adta el. De most úgy néz ki, meglesz egy sokkal jobb, ha az értékbecslő meg nem szívat megint...
2019. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy hölgy férje építette a házat, de az férfi maghalt. A hölgy meg el akarta adni, és az Apukája mellé akart költözni. A ház csodálatos volt, és nem is volt drága. De sajnos földút vitt vagy 2 km-en keresztül odáig. Ami egy nagy esőben, vagy tavaszi hóolvadásban dagonyává változik Józsán, és még a kukás autó sem bír bemenni...

Így aztán fájó szívvel lemondtam róla.

De találtam egy fekvésben, méretben, elosztásban hasonlóan jót, csak egy kicsit drágábban. Aszfaltozott út mellett...

2019. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!