Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanos jutalékát mikor...

Ingatlanos jutalékát mikor szokás odaadni?

Figyelt kérdés

Hitelesek vennék meg a hazamat. A foglalobol már fizetni kell az ingatlanost vagy csak ha tuti a vétel és megkapták a hitelt (azaz én meg az utolsó összeget is)?

Mert ha véletlenül bukik az üzlet, akkor vissza kell adnom a foglalot - és ha ugye már kifizettem belőle az ingatlanost, akkor az nagyon gaz.


2019. máj. 20. 07:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem tèrtetek ki külön rá, akkor nem jár vissza a foglaló.

Az ingatlanost a vègleges szerződès megírásakor kell fizetni. De úgyis jelentkeznek.

2019. máj. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A foglaló csak akkor jár vissza, ha az ügylet az eladó hibájából nem valósul meg.
2019. máj. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A szerződés szerint a foglalot vissza kell adnom, ha a bank (esély szinte minimális, de mégis) mégsem folyósít hitelt a vevőknek, vagy annyival kevesebbet, hogy nem tudjak megvenni az ingatlant.
2019. máj. 20. 08:22
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a legegyszerűbb most is az, ha végigolvasod a szerződésed. :-)

Legtöbbször az szerepel benne, hogy az első pénzmozgás esetén kell kifizetned a jutalékot, amely jelen esetben a foglaló átadás-átvételével történik.

De ismétlem magam, olvasd végig a szerződésed, abban benne kell lennie.

2019. máj. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés, meg előtte állok.
2019. máj. 20. 13:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én vettem a lakást, akkor fizette ki az eladó az ingatlanost, amikor ügyvédnél aláírtuk az adásvételit és kifizettük a vételár felét. A hitelt kb 2 hónappal később folyósították.
2019. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

“A szerződés szerint a foglalot vissza kell adnom, ha a bank (esély szinte minimális, de mégis) mégsem folyósít hitelt a vevőknek, vagy annyival kevesebbet, hogy nem tudjak megvenni az ingatlant.”


Akkor ez nem foglaló.

2019. máj. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Különben az az általános szokás, hogy amikor az ügyvédnél megkapod a foglalt, akkor abból kell kifizetni az ügynököt.
2019. máj. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xswerdy ***** válasza:
100%
7-nek: de, ez foglaló. Alapesetben valóban az előleg visszajár, a foglaló nem, ha meghiúsul az üzlet. De ki lehet kötni speciális eseteket, amikor nem az alapeset él. Tipikus esete ennek, ha a hitel elutasítását nem tekintjük a vevő hibájának.
2019. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elvileg a szerződéskötéskor.

Max. ha még előtte vagy, ezt a speciális esetet előre meg kell beszélni az adott ingatlanirodával.

A nagyobb irodák szerintem nem változtatnak a szokásos formulájukon a kedvedért, a kisebbek rugalmasabbak szoktak lenni.

2019. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!