Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit jelentenek ezek az ingatla...

Mit jelentenek ezek az ingatlan besorolások?

Figyelt kérdés
Mármint "parasztnyelvre" leforditva :ez és ez azért nem jó, mert ha oda építeni akarnak egy céget, felbecsulik a házad és annyit kapsz érte stb (egy példa) Pl mit jelent, hogy házszámos e egy tanya, vagy nem, vagy hogy mezogazdasagi vagy gazdasági épület e? (ha különböző a kettő), hogy művelés alól kivert terület, belterület, vagy külterület stb, ilyen fogalmakra lennék kíváncsi, de egy jó cikket is megkoszonnek, ha vki linkelne.

2019. máj. 22. 06:50
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Ha melletted (közeledben) szabad terület van, amit a városrendezési (falurendezési) terv beépítésre szán, akkor idővel ott építkezés lesz, annak minden hátrányával (zaj, por, forgalom stb.) és későbbi előnyével. Az ingatlanod árát akkor érdemes figyelembe venni, ha idővel el akarod adni.

2. Nem tudom, mit jelent, hogy házszámos-e egy tanya.

3. Mezőgazdasági épületek az istállók, farmok, tehát, ahol mezőgazdasági tevékenység folyik. Gazdasági épületek pl. a gyárak, raktárak, magtárad, gépszínek stb.

4. Művelés alól akkor veszik ki a mezőgazdasági földterületet, ha pl. építkezni akarnak rajta (lakások, gyárak, utak stb.). Ilyenkor a kültelket beltelkesítik (l. a köv. pontot).

5. Belterület (beltelek v. intravilán) olyan terület, ami egy város vagy falu beépített területe, vagy egyelőre még szabad ugyan, de beépítésre vár. Most még lehet akár mezőgazdaságilag is művelt, de idővel beépítésre szánt terület (l. a 4. pontot feljebb). Külterület (kültelek v. extravilán) minden más terület.

2019. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Zártkerti ház is szokott gazdasági épület lenni. Lakásra alkalmas, benne élnek, csak a zártkert egy mg-i jellegű ingatlan típus. Ki kell vonatni művelés alól (sokan megtették már), az épületet lakóházzá minősíteni. Csak utóbbi hitelezhető, a gazd. épület nem. (kivonatod művelés alol, akkor kivett terulet, udvar lesz, meg lakóház, így hívják, nem lesz már mezőgazdasági jellegű).

Tanyának, meg mindennek hrsz-e van. Ha házszáma van, akkor lehet az egy tanyás település (bokortanya féle) (=pàr utca, pár hákz hatalmas telekkel, mondjuk közte erdősáv, és az egésznek van egy település neve, az utcaknak neve, a házaknak száma) , ahol rendes utcák vannak, nem kint van egyszàl magában a pusztában.

Az első mondatodban a kisajátításra gondolsz?

2019. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nemtudom :D csak nézegetem a tanyákat, jövőre szeretnék venni, és vki mondta nkm hogy vigyázzak, mert ha nem hazszamos (akkor lehet h a kisajatithato a jó megfogalmazás) a tanya akkor csak felbecsulik és lehet a 10millios tanyáért kapok 4 milliót, és fogják és ledózerolják, mert oda épp egy lakóházat akarnak felhuzni vagy vmi. Bocsi a helyesirasert, csak telorol írok. Elsőnek és neked is nagyon szépen köszönöm a választ.
2019. máj. 27. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, akkor te arra gondolsz, hogy engedéllyel épült-e. Mert hrsz-e, azaz helyrajzi száma minden ingatlannak van, földnek (szántó), tanyának, lakásnak, háznak. Az úgy néz ki kb. hogy 1234/5 tehát ilyen sok szám. A házszám (mint a településeken a házaknak) tanyánál meg szerintem az, amit írtam.

Van olyan, hogy valami nem engedéllyel épült. Ez főleg zártkerteknél van. Nálunk is sokan kiköltöztek a környező zártkertekbe. Olcsó volt a telek, vettek egyet, felhúztak rá egy házat (általában kisebb alapterületű házakra kell gondolni), csak épp nem kértek rá építési engedélyt. De itt is olvashatsz ilyen kérdést, hogy egy engedély nélkül épült házat azért tíz-húsz év után nem bontatnak le. Én mondjuk nem tudok olyanról, hogy bárki házát "csak úgy" ledózerolnák.

A kisajátítás pl. ha mondjuk valahol nyitnak egy új utcát, és az önkormányzat lecsippent két telekből egy-egy darabot az új utca mentén. Most ez így csak példa, nem kell benne minden számot szó szerint venni. De annak azért van ellenértéke.

Szerintem nincs azzal a tanyával gond.

Minden ingatlannak van tulajdoni lapja a földhivatalban. Abba te ingyen betekinthetsz (hivatalosan így hívják). Az én házam tulajdoni lapjába is, bárkiébe. Kinézel egy tanyát, begyalogolsz a földhivatalba, megmondod a címét, megnézheted, hogy mi szerepel rajta: tulajdonos, az ingatlan megnevezése (itt jönnek ezek a fogalmak, hogy kivett udvar, meg belterület, meg ilyenek), és főleg azt meg tudod nézni, hogy tehermentes-e, csak olyat vegyél. (Tehát nincs tartozás rajta, mármint jelzálog hitelből).


így néz ki egy tulajdoni lap:

[link]


ingatlannal kapcsolatos fogalmak (az is benne van, amit kérdeztél, meg sok más is)

[link]


[link]


(google keresőszó: ingatlan fogalmak)

2019. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk az amit leírsz, tényleg kisajátítás, hogy a 10 milliós tanyáért kapsz 4 milliót, "mert oda egy lakóházat akarnak felhúzni", tanyáról beszélünk, kint a földeken, inkább azt mondanám, hogy egy autópálya elkerülőt akarnak ott átvinni, vagy valami ipari létesítményt építeni, lakóházat nem valószínű..

Bocs, kicsit lassú volt a felfogásom, de az is igaz, amit előbb írtam.

Az önkormányzatnak van rendezési terve, azt is meg lehet nézni, ha nem is te akarod bogarászni, de azt is meg lehet kérdezni, hogy ott van-e valami ilyen létesítmény tervbe véve.

Mondjuk én debreceni vagyok, itt épült egy 4-es elkerülő szakasz, nem hiszem, hogy házakat dózeroltak le érte, földterülekből kisajátíthattak (már alig tudom leírni :) ezt a szót) illetve tőlünk 4 km-re Kismacs mellett elkezdték csinálni a BMW gyár helyét, mert ott lesz, a település Mellé teszik, senkinek a házára nem tartanak igényt... tehát sanszosabb, hogy veszel egy tanyát, ott éldegélsz boldogan, aztán mikor 70 leszel, odatesznek a kertfarba egy autópályát, egy méterre a kerítésedtől.

2019. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!