Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha elhallgatok ingatlannál...

Ha elhallgatok ingatlannál egy statikai hibát, abból lehet baj, igaz?

Figyelt kérdés

Végül is csak a vak nem veszi észre, hogy repedt az egyik fal, kívül belül látszik, most még bútorozva van, de kiürítve lehet, a szívéhez kap az illető.

Első nap hívott ide egy főszakit, aki mindenhez ért, végignézték az egész házat.

Én tavaly vettem, akkor a szomszéd nénike elmondta, a volt tulaj azért adta el gyorsan, mert megsüllyedt a ház egyik sarka az esővíz miatt(csatorna)

45 fokos repedések vannak, nem vészes, de több helyen látszik kívül-belül.

Már adott foglalót egy vevő, papírt még nem írtunk róla..



2019. máj. 16. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha hívott "főszakit" és a repedés kívül-belül látható, akkor neked további dolgod nincs.
2019. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Magad is írtad, kívül belül látszik. Szaki is kijött megnézni. További teendőd nincs ezügyben.
2019. máj. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hívott szakit, végignézték a házat, így nincs mit elhallgatnod. Gondolom nincsen szakvéleményed a ház állapotáról, laikusként pedig tök mindegy mit gondolsz, vagy nem gondolsz, mondhatod azt, hogy jóhiszemű voltál, hiszen beengedted a szakit. A szerződésben szerepeljen, hogy a "megtekintett állapotban", így ennyi.
2019. máj. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden adásvételiben szerepel az "ismert és megtekintett" állapotban.Egyébként a látható és észrevehető hibákra nem vonatkozik a szavatosság intézménye...
2019. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mondjuk nem beszéltek róla, rá se kérdeztek, hülye is vagyok az ilyesmihez, csak nehogy valami trükkös ügyvéd olyan szerződést talál ki, hogy tájékoztattam őket részletesen minden hibáról, stb.

Aztán fél év múlva eltűnik a ház egy víznyelő barlangban.

2019. máj. 17. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!