Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most már örökre ilyen drágák...

Most már örökre ilyen drágák lesznek az ingatlanok? Vagy érdemes kivàrni?

Figyelt kérdés
(Megyeszékhely és környéke)
2019. máj. 22. 07:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Nemcsak megyeszékhelyen és környékén, hanem az ország egész területén sokkal drágábbak lettek az ingatlanok, és belátható időn belül (kb. 10 év) nem is lesznek olcsóbbak! Vagy tovább drágulnak, vagy pedig jobb esetben is stagnálni fognak!
2019. máj. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt nézzük, hogy január óta megint emelkedtek, akkor sok jóra ne számíts azért :D
2019. máj. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
54%
Erre szerintem a július 1-el bevezetett új CSOK és a 10 milliós kamatmentes hitel szerintem megadja a választ. Nemhogy csökkeni fognak, még emelkedésre kell számítani. Aztán valóban, majd kb. 10 év múlva lezuhannak az árak (a mostaninak megfelelő értéken lesznek).
2019. máj. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudni. Jöhet válság, vissza esés a gazdaságban.

Minden esetre az árakat nézve, a gyerekeim lemondtak a családalapításról.

2019. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

4# sajnos ugyanebben a cipőben vagyunk a párommal. Az albérlet rengeteget elvisz és nem gyerekbaràt. Mindenképp saját kéne mielőtt gyerekünk lesz, de annyira irreális árak vannak. Önerőnk lenne elég, de nagyon félünk a hiteltől (mindkettőnk családjában volt deviza károsult). Nem tudom mi lehetne a megoldás. Egy gyereket szeretnénk mindenképpen, így a csok és a babavàrò hitel szerintem nálunk nem jó opció.

Olyanokat is rebesgetnek, hogy a mostani hitelknél a fix kamat csak duma és ne dőljünk be neki..

Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Kb évi fél milliót rakunk félre az önerőhöz, de hát úgy érzem semmit nem ér, hiszen pár hónap alatt több milliót emelkednek az árak.

2019. máj. 22. 08:57
 6/28 anonim ***** válasza:
56%
Az élet (több évtized) azt tapasztalta, hogy soha semminek nem ment le-tartósan az ára! PL. kenyér, üzemanyag stb
2019. máj. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem hinném, hogy olcsóbb lesz.

Ugyanebben a cipőben járunk... hálistennek nekünk adott volt egy pici egyszobás, amit "megörököltünk", és csak fel kellett újítani, de egyrészt elképzelni nem tudom, másként hogy jutottunk volna ingatlanhoz, másrészt ide gyereket vállalni nem lehet. Nem is értem, hogy gondolják, hogy vállaljanak gyereket a fiatalok... hova??

2019. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
36%
Nem lesz örökre ilyen drága. Mindig változik. Persze csak hosszabb távon. 5 éve majdnem ugyanannyiért vettem egy nagyobb lakást, mint 12 éve egy kisebbet. Aztán most megint felmentek az árak. Egy idő után megint lent lesznek. De ehhez hosszú évek kellenek.
2019. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes még most venni, mielőtt bejön a bővített csok és a fiatal házasok támogatása. Remélhetőleg utóbbi nem egy az egyben fog kikötni az ingatlan piacon szabad felhasználás lévén, de jó esélye van. Ez persze csak az én véleményem, mindenki saját magára hallgasson.

Mi vettünk két éve minimális önerővel, hitelre. A lakásunk értéke azóta közel megduplázódott, úgyhogy akármennyire is féltünk, az élet úgy tűnik egyelőre minket igazolt. Hitelkamatokkal együtt is sokkal kevesebbet fizetünk vissza, mint amennyiért most tudnánk megvenni.

Van barátunk, aki 8 éve él és dolgozik Budapesten. Hitelmentesen akart lakást venni már a kezdetektől. 8 év után 16 millióval a zsebében szembesült vele, hogy ha nem lép, akkor örök életében albérletben fog élni, mert nem képes olyan ütemben megtakarítani, ahogy az árak emelkednek. Mostmár inkább beadta a derekát és vett fel hitelt a vásárláshoz. Megjegyzem arányaiban pont ugyanannyit kellett felvennie, mintha néhány évvel ezelőtt vette volna fel, de a számok kevesebbet mutattak volna és jó eséllyel már rég visszafizette volna az egészet.

Szerintem a hitel nem ördögtől való. Egyszerűen tudatosítani kell, hogy NINCS olyan opció, hogy a lakhatásodat nem tudod kifizetni. Tök mindegy, hogy az bérleti díj, vagy hiteltörlesztő, azt a legnehezebb időkben is ki kell tudnod gazdálkodni és pont.

Ha tudod azt, hogy 120 ezer forintot (most mondtam valamit) tudsz havonta költeni a lakhatásodra biztonsággal maximum, akkor nem nézelődsz a Budapest belvárosi fél milliós kínálatok között, de még a 150 ezreseket sem igazán nézegeted, mert az neked már a plafon, lehet most éppen ki tudod gazdálkodni, de ha kicsit emelnek a díjon, akkor már nem marad más, mint a költözés, nem mellesleg alig tudsz mellette megtakarítani. Ellenben, ha találsz megfelelőt 60 ezerért, akkor örülsz, mint majom a farkának és azonnal költöznél, mert tudod, hogy a 120-ig még nagy a hézag és azt a különbséget megtudod takarítani.

Sarkítva ugyan, de valahogy így kellene gondolkozni a hitelnél is. Hitelképes vagyok a fizetésem feléig, ami mondjuk havi 150 ezres (most megint mondtam valamit) törlesztőrészletet jelenthetne. Node ép ésszel végig gondolom, hogy jó eséllyel emelkedni fog az alapkamat, ha emelkedik az alapkamat, akkor nő a törlesztőrészlet. Fix kamatperiódus (pl. végig fix törlesztő) esetén is hiszem azt, hogy van az a kiskapu, amire a bankok azt tudják mondani jelentős alapkamat változás esetén, hogy nem nyelik be, emelnek a klienseknél. Erre fel kell készülni. Sose legyen így, de jobb ördögöt festeni a falra, mint meglepődni.

Szóval 150 ezerig hitelképes vagyok havonta és ezt rá is tudnám éppen szánni, de nem úgy fogom beállítani a törlesztőimet, hogy 139.600 forintot elvigyen, hanem inkább hosszabb futamidőre veszem fel, hogy a törlesztőm csak 70-80 ezer legyen, így marad biztonsági ráhagyás, amiből tudok gazdálkodni. Sokan ezt nem gondolják végig és erejükön felül maxolják ki a bevételeiket-kötelező kiadásaikat. Szerintem ez gáz és így nem szabad. Egyenes út az öngyilkossághoz.

Mi 12 milliót vettünk fel 2 éve, Budapeset közvetlen agglomerációjában, 5 éves kamatperiódussal. A terv az, hogy 6. év végén végtörlesztünk. Az előtörlesztések időpontjára elég pontos ütemtervet készítettünk és nagyobb kiadásoknál újra gondoljuk, ha szükséges. A lényeg, hogy állandóan foglalkozunk a hitelünkkel annak érdekében, hogy mihamarabb letudjuk.

Most általában olcsóbb hitelt fizetni, mint a bérleti díjat. Ha csak ennek a különbözetét félretudjátok tenni megtakarításként, előtörlesztésre, már nyertetek, de ha albérlet mellett tudtok megtakarítani, ez sem lesz gond később sem.

A mi közös hitelünk a párommal a közös bevételeink kevesebb, mint egy tizedét teszi ki kiadásként. Ez nem így volt, amikor felvettük, de idő közben a bevételeink nőttek és törlesztettünk elő, így a részleteink csökkentek. A folyamatos előre gondolkozásnak hála azért érezhető, hogy nagyon nagy bajnak kellene nálunk történnie, hogy ne tudjuk kifizetni a részleteinket.

Szóval bocsi a rizsáért... de én azt mondom, érdemes ezt végig gondolni, mérlegelni és elgondolkozni azon miért is félünk a hitelektől. A felelős devizások is visszafizették, még ha rossz szájízzel is. Nem éheztünk mellette, pláne nem vitte a házat a bank. A banknak is az az érdeke, hogy viszontlássa a pénzét, ha baj van is lehet velük egyeztetni, pár hónap halasztást kérni, szerződést módosítani, futamidőt nyújtani, stb. Nem fogják két hónap tartozás után végrehajtásra ítélni az ingatlanotokat.

2019. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

"Kb évi fél milliót rakunk félre az önerőhöz"


Bocs, de ez igen karcsúnak tűnik.

Kis matek.

Évi 5000.000 Ft, az 10 év alatt lesz 5 millió, és 20 év alatt lesz 10 millió Ft.

20 év múlva meg ki tudja hol lesznek az ingatlanárak??

(Az ennyi idő alatt felmerülő sok-sok családi, párkapcsolati egyéb problémáról már nem is beszélve... )


Jelenleg Bp.-en sok helyen már milliós m2 árakkal kell számolni. Ha így halad tovább akkor nem lehetetlen, hogy a 20 év alatt összegyűjtött 10 millió Ft. csupán 1 m2-re lesz elegendő.

2019. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!