Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha eladok egy házat a vevőnek...

Ha eladok egy házat a vevőnek köteles vagyok megmondani, hogy az egy börtönbüntetését töltő bűnöző elárverezett háza volt?

Figyelt kérdés
2019. máj. 23. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
És a jövő héten szabadul....
2019. máj. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ezt bármilyen jogszabály kötelezővé tenné a számodra. :-)Ahogy azt sem, hogy az előző tulaj vallásáról, szexuális beállítottságáról be kellene számolnod.
2019. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Előrelátóbb lennék, évekkel a szabadulása előtt adnám el, s addigra már hét határon túl lennék.
2019. máj. 23. 09:42
 4/15 A kérdező kommentje:
Úgy érted eladhatják nekem egy byzi házát? Pedig ott aztán fanyalogva csinálnék bármit. Hát. Keményen visszanyalhat a fagyi látom.
2019. máj. 23. 09:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig ott aztán fanyalogva csinálnék bármit."

Miért is?

Mit befolyásol egy házon (a nem lakott állapotot leszámítva), hogy hol van a tulajdonosa?

Börtönt lehet kapni fehérgalléros bűncselekményért is!

2019. máj. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem.

Az összes korábbi tulajdonost is fel akarod sorolni?

2019. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés hogy hol van a tulajdonos, hanem hogy mit művelt abban a házban. Itt elment a téma oldalra, nem a börtönviselt múlt miatt fanyalognék.


Visszatérve a témára, én akkor se érezném magam biztonságban ha kiderülne, hogy egy fehérgalléros bűnöző egykori otthonát vettem meg. Ki tudja mikor jelenik meg ő s találja ki hogy az övé, vagy az ellenségei akik "öld meg mind, Isten majd szétválogatja" alapon kiirtanak családostul.

2019. máj. 23. 12:15
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ment el oldalra, csak te írtál hiányosan, amit utólag pótoltál kommentben. Vagyis azért akarod eladni, mert félsz abban a házban lakni ezek szerint. Nem, nem vagy köteles megmondani. Mondjuk én ilyen házat meg sem vettem volna, ha ennyire taszított a gondolata, hogy börtönben lévő ember elárverezett házában fogsz lakni... Adjál túl rajta, a tulajdoni lapon csak az előző tulajok szerepelnek, az nem, hogy a delikvens éppen mit követett el. Ez csak téged frusztrál. Aki nem tudja, nem is fogja zavarni. Mondjuk furcsállom, te honnan tudsz erről? Árverezéskor sem kötik a vevő orrára a tulaj tartózkodási helyét.
2019. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem egészen ez a helyzet. ilyen házat vennék, aminek a tulajdonosát lecsukták sok évre s a büntetőper költségeit ráterhelték, így elárverezhető lett a ház. Mivel ismerem a volt tulajt tudom, miket tett. Üzleti lehetőséget látok benne, megvenni árverésen s eladni piaci áron, a pénzből meg máshol venni házat hogy adómentes legyen a helyzet. Csak ugye így az új tulajdonos nyakába varrom egy pszichopata esetleges bosszúját. erkölcsi kételyeim vannak az új tulajdonos felé. A régivel nincs, mert engem is meglopott, csak nem bizonyítható. Nem igazi üzlet, inkább kárpótlás jellegű lenne, ezzel a módszerrel csak abból kapnék vissza valamennyit ami eredetileg az enyém volt, de legálisan nem pedig valami önbíráskodáshoz hasonló módon. Esetleg erkölcsi elégtételnek is lehetne nevezni, ha van ilyen fogalom. Belépni abba a házba sajátomként aminek egy jó része gazdaságilag már rég az enyém.
2019. máj. 23. 13:51
 10/15 xswerdy ***** válasza:
100%

egy-két dolgot rosszul látsz:

1. koránt sem biztos, hogy az ingatlan piaci ár alatt kelne el. Manapság egekbe mennek az árveréseken az árak. És van, aki főállásban azzal foglalkozik, hogy árverésen vesz ingatlanokat, és továbbadja. Ebben a műfajban vannak nálad sokkal profibbak. Ha ők nem indulnak rá a házra, akkor lehet, hogy nem is érdemes.

2. Nem lesz adómentes a jövedelmed, ha másik ingatlant veszel az árából. Ha 5 évig megtartod, akkor lesz adómentes, akkor meg mindegy, mire költöd.

2019. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!