Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen hatása van, ha valaki...

Milyen hatása van, ha valaki olyan helyen lakik, ahol a talajt kommunális hulladékkal töltötték föl?

Figyelt kérdés
2019. jún. 1. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a környezetvédelmi és építészeti előírásoknak megfelelően történt minden és a helyet rendben így is vették át, amit lakóövezetté minősítettek, akkor semmi. Örülj, hogy tudtál venni egy piaci árnál olcsóbb telket/lakást. Mármint gondolom fúrt kutat nem akarsz magadnak csináltatni meg pince vagy mélygarázs építésekor is oda kell figyelni (legfőképp az engedélyezőnek), de a talajszint fölött nem érint semmiben, hogy mi van 15 méterrel alattad.
2019. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mélyebben belegondolunk, a Földön az archeológusok lépten-nyomon régen eltemetett kulturák nyomára bukkannak az ásatások során és ott nyilván kommunális hulladék is volt annak idején, meg ősi temető.
2019. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de én most egy 80-as vagy 90-es években feltöltött területről beszélek.

Ez áll róla egy tanulmányban: Önálló potenciális talajszennyeződés a rekultivált bányaterületek környéke a korábban szennyezett talajjal, kommunális hulladékkal való feltöltés miatt.

2019. jún. 1. 20:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Divat azt mondani, hogy semmi gond nincs vele, de akkor miért is volt olcsóbb a telek? (1-es válaszoló kitért erre)

Én meg nem vennék ilyen helyen.

2019. jún. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hallottam már rémeket nem megfelelően tömörített talaj miatti megsüllyedésről egykori hulladéklerakó helyén épült társasházakról. Ez persze kérdéses, hogy ténylegesen a nem megfelelő tömörítési eljárásnak volt-e köszönhető. Én nem biztos, hogy szívesen élnék ilyen helyen, de egyébként valószínű ha nem tudsz róla, észre sem veszed min élsz.
2019. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2019. jún. 2. 15:37
 7/11 szilas72 válasza:
A veszély az, hogy az akkori technológiával lefedett lerakók + "a' ma' jóólesszíígy" miatt a metán és a bomlás miatt a fenesse menne ielyen helyre. Arról nem beszélve, hogy akkoriban mik kerültek a kommunális lerakókba. (Hidd el tudom)
2019. jún. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gandalf6805 válasza:

Szia!

Osztálytársam apukája pont egy ilyenbe szakadt be!

Mire felhozták halott volt, az orvos megállapította, hogy nem a zuhanástól hanem a belélegzett gázoktól halt meg.


Én biztos nem költöznék ilyen helyre!

2019. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is egyetértek. Egyébként egy kifejezetten drága környékről van szó, és az ott lakók nem tudják, hogy anno szemétlerakó volt.
2019. jún. 5. 06:09
 10/11 Moon_Walker ***** válasza:
8-as, nyolc métert zuhant...
2019. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!