Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vásaroltunk egy házat, az...

Vásaroltunk egy házat, az eladó még be van jelentve. Mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés
Jelenleg még nem tartózkodunk a házban, felújítás alatt van. Az eladó és a volt albérlő levelei és számlái erre a címre érkeznek. Ki tudom jelenteni őket, ha viszem magammal az adásvételit és tulajdonlapot?

2019. jún. 7. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem értelmezhető pontosan a kérdésben foglalt állítás. Biztosan be van még jelentve arra a lakcímre az eladó és a volt albérlő vagy csak a levelek és számlák odaérkezéséből következtetsz erre ? Az adásvételt intéző ügyvéd egyik feladata belefogalmazni az adásvételi szerződésbe a felvetett szempontokat ill. ellenőrizni mindezt és a vételár kifizetését ezekhez a feltételekhez kötni.
2019. jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elnézést ha félre értelmezhető volt. Igen a levelek odaérkezéséből következtettem erre.
2019. jún. 7. 21:37
 3/12 anonim ***** válasza:

a közműveket át szoktuk íratni az új tulaj nevére. Már a te nevedre kéne jönnie...?


Ha egyéb levele odajon, attól még nem biztos, hogy nem jelentkezett ki. A bank pl arról nem tud...

Aki elköltözött, a postán kérhet utánküldést. 5000 Ft körüli összeget kell fizetni negyed évre, a postán átirányítják a leveleit az új címére.

Bankoknak (otp - nek biztos) , digi tv-nek pl eljárója van, ő dobja be a levelet, nem a postás. Banknál be kell jelenteni a változást.

Okmányiroda amúgy sztem megmondja, hogy kijelentkezett-e.

2019. jún. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A közművek már a nevemre jönnek, azzal nincs probléma. De a többi levél, provident, invitel és stb. mind oda érkezik. Ezt szeretném megszüntetni.
2019. jún. 8. 16:06
 5/12 anonim válasza:
Okmányiroda kényszerkijelentés ill. adott szolgáltató felé jelezni hogy nem laknak ott
2019. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 xswerdy ***** válasza:
a jogi út előtt célszerű lenne az eladóval beszélni, hogy ilyen és ilyen levelei jönnek, jöjjön el értük, és jelentse be minden szolgáltatónál a címváltozást. Egyben megkérdezni, hogy ugye kijelentkezett, ha nem, pótolja.
2019. jún. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az eladó nem szándékozik felvenni a telefont. :/
2019. jún. 12. 23:11
 8/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Sms-t tudsz neki írni? Facebook? Email?

Megvan az új címe neked? Vagy bármilyen értesítési címe? Az ügyvéd, aki az adásvételit írta, nem tudja?


Elsőként én bemennék az okmányirodába megkérdezni, hogy kijelentkezett-e. Te vagy tulaj, neked meg kell, hogy mondják.


Továbbiakban egy tértivevényes ajánlott levélben kellene őt értesíteni arról, hogy intézkedjen a levelezési címének az átjelentéséről, a leveleit telefonon egyeztetett időpontban átveheti, jelentkezzen ki, ha még be van jelentkezve, különben kényszerkijelentést eszközölsz, a leveleit pedig visszaküldöd a feladónak a továbbiakban.

A tértivevénynek nyoma van, ez az abszolút hivatalos levelezés.


Ekkor őt hivatalosan is értesítetted.

Ha nem reagál, akkor intézheted tovább, durvábban:

1. kényszerkijelentés, ha be van még jelentkezve

2. Levelek: Azoknak, aki neki levelet küld a te címedre, csak ő jelentheti be az új címét, te nyilván nem.

Szépen minden levelét vissza kell küldeni címzett ismeretlen felirattal. Postásnak a kezébe nyomni, ráírni, hogy elköltözött. Postással szóban közölni, hogy elköltözött, nem kommunikál, nem tudod az új címét, nem hagyta meg, felszólításra sem reagál.

2019. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, a volt albérlőt még most láttam csak, az is jó.

Menjél be sürgősen az okmányirodába.

Kényszerkijelentésnél ki kell tölteni egy nyomtatványt, két tanuval aláiratni, és kész.

2019. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Intézkedem. :)
2019. jún. 22. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!