Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tehetek, ha nem megtekinte...

Mit tehetek, ha nem megtekintett állapotban kapom át az általam vásárolt ingatlant?

Figyelt kérdés
Volt ügyvéd, közjegyző, adásvételi készült. Az adásvételiben az áll, hogy amíg benne lakik az eladó, addig neki gondoskodnia kell arról, hogy megtekintett állapotban költözhessek az ingatlanba. Mi van akkor, ha a kedves eladó elhanyagolta a kertet és nem is hajlandó rendezni azt? Konkrétan el lep a gaz, nem szándékozza levágni.

2019. jún. 15. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Én ebből nem csinálnék ügyet. Ha szétveri a falakat, az ablakot, kárt tenne valamiben, azt nem hagynám szó nélkül és jogi lépéseket tennék. De egy kertet te is ki tudsz gazolni és rendbe tenni. Ezen szerintem fölösleges problémázni.
2019. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami fogalmi zavar van a leírtakban. A "megtekintett" szó jelen esetben azt jelenti, hogy a vásárló saját szemével látta az ingatlant, tehát tudja, hogy mit vásárol meg. A kertben levő növényzet nem tartozik az ingatlan fogalmába, mint ahogy egy ház belső berendezése sem. Azzal az indokkal sem lehet élni, hogy megtekintéskor nem esett az eső, de később igen és most vizes a tető (tehát nem a megtekintett állapot áll fenn)...
2019. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Ennyi idő alatt le vágtad volna!
2019. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy a 2 es írta ...
2019. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Még nem tudok beköltözni, mivel laknak ott.. Viszont ha engem b..nak meg a kert miatt, annak rhadtul nem örülnék..
2019. jún. 15. 16:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd már el, hogy neked mi bajod lehet abból, hogy amikor megnézted még nem volt gazos a kert, most meg már az? Esküszöm, nem értem.
2019. jún. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
De nagy probléma.
2019. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fizeted meg az utolsó vételár-részletet és nem veszed át az ingatlant. Vagy megegyeztek, hogy mennyivel fizetsz kevesebbet.
2019. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Bezzeg, ha télen tekintetted volna meg, fel sem tűnt volna :D
2019. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A gyönyörű hó oda lett volna nyáron. Na akkor mit csinál?
2019. jún. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!