Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdekelne hogy vályog házra...

Érdekelne hogy vályog házra adnak e jelzálog hitelt? Nem nagy értékű 3,6m kellene, de egy illető azt mondta nem biztos. Nagyon elszomorodtam, mert igazából nem tudom h tégla vagy vájog De lehet igaza?

Figyelt kérdés
2019. jún. 28. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha hosszú parasztház, akkor vályog.

Ha kádárkocka, akkor kétesélyes, építették ebből is abból is, felénk 10 kádárkockából 8 vályog, pedig Pest megye.

Egyébként tömésfalva nem adnak zálogjogot, a vályogtéglára igen. Fura is lenne, ha nem adnának, mivel a legújabb építészet csúcsa a vályogtégla, Makovecz Imre a saját házát vályogtéglából építette.

A legjobb lenne, ha a településetek környéki bankoknál érdeklődj, ott majd elmondják a mérlegelési szempontokat is.

2019. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább az a fura, hogy a tömèsfal is vályogból van mint a vályogtègla; mègis ennyire megkülönböztetnèk jelzálognál? Pedig mèg számos vályogfal technológia van.
2019. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb.10 éve vettem fel hitelt vályogázra. Pedig akkor igen szigorú elbírálás mellett adtak jelzáloghitelt. Akkor azt mondták, hogy állapot-, és lokáció függő, hogy hitelezik-e a vályogházat. A mienk szerkezetileg elfogadható, de nagyon lelakott volt viszont jó helyen, megyeszékhelyen.
2019. jún. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. jún. 29. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:
#1-esnek: nem hallottam még ezt, hogy a bankok a tömésfalú (vert falú) házat nem hitelezik, míg a vályogtéglából épültet igen. Mindkettő anyaga vályog, amiben a vizesedés komoly kárt tud okozni, így nem az építési mód számít, hanem az elhelyezkedés, alapozás, statikai állapot stb. Én azt a tájékoztatást kaptam, hogy olyan ingatlant fogadnak el fedezetnek, amire biztosítást is lehet kötni.
2019. jún. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!