Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit jelent: "Önálló bírósági...

Mit jelent: "Önálló bírósági végrehajtó által meghirdetett Ingatlanárverési Hirdetmény"?

Figyelt kérdés

Ingatlant vásárolnék, tehermenteset (se adó, se jelzálog stb). Az egyik hirdetményből idézem a szöveget, a kérdésem, hogy ettől függetlenül tehermentes a ház, tehát nem terheli adó? Mit jelent az idézet? Nem vagyok otthon ingatlanos kifejezésekben, ügyekben.


"Önálló bírósági végrehajtó által meghirdetett Ingatlanárverési Hirdetmény

[...]

AZ ADATOK TÁJÉKOZTATÓ JELLEGŰEK!

A legalacsonyabb vételi ajánlat összege a kikiáltási ár 50%-a

Az ingatlanra bárki licitálhat.

A vételi ajánlat megadására folyamatosan van lehetőség.

A vételi ajánlattétel helye a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar által működtetett Elektronikus Árverési Rendszer."



2019. febr. 25. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ööö...izé...azt vágod, hogy ki/mi a végrehajtó?

És, hogy miért árverez ingatlanokat?


Ne válaszolj, nem, nem vágod!

2019. febr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Abban vagyok bizonytalan, hogy ha egyszer az adott ingatlant árverezik, akkor biztosan adóssá válnék, ha megvásárolnám az ingatlant, vagy ez attól függ?


Másképp megfogalmazva: kizárólag azért lehet olcsón / árverezéssel még olcsóbban megvenni, mert tuti, hogy adósság terheli az ingatlant és akkor az ingatlan vásárló fizeti a megmaradt törlesztő részleteket?

2019. febr. 25. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a végrehajtó árverezi a házat, az azért van, mert a ház nem tehermentes, és az árverezésből befolyt összegből akarják kiegyenlíteni a tartozást. Tehát te megveszed, (ha te teszed a legnagyobb vételi ajànlatot), abból kifizetik a követelést, (ami lehet banki hitel, rezsitartozás, vagy a tulaj bármilyen egyéb tartozása, amit ráterheltek a házra) és utána lesz a ház tehermentes.
2019. febr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nos, akkor ha tegyük fel, árverésen át hozzám kerülne az ingatlan, utána 100%-ban az enyém lesz és 100% tehermentes? És ezek szerint ilyen esetben az önkormányzat / Magyar Állam a volt tulaj, akitől -tegyük fel- megvettem?


A fő kérdésem, hogy van ebben bármi kockázatom, az árverást leszámítva?


Pl ha más esetben nem tehermentes egy ingatlan, akkor vásárlás esetén az új tulaj fizeti a tartozásokat, ilyen helyzetbe nem akarok kerülni. viszont a kérdéses esetben, amiről most kérdést írtam ki, ha a birtokomba kerülne árverés útján a ház, onnantól semmi adósságot nem terhelnek rám, ugye?


És ha így van, akkor épp úgy hiányzik az adósság kockázata, mintha egy eleve tehermentes házat vennék?


Életem első ingatlanvásárlása áll előttem, Ilyen fajta árveréses megoldás nekem, kezdőként kockázatos? Egyszerűbb, ha tehermenteset vásárlok?


Az árveréses ingatlanba ügyvédi utánajárást lehet kérni, hogy pontosan mi is a helyzet az ingatlannal, adósság tekintetében?

2019. febr. 25. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szánj rá pénzt, és beszélgess el egy ingatlanos ügyvéddel erről!

Megéri!

2019. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Néhány dolgot már megtudtam ügyvédemtől, de jelenleg csupán ezek a kérdéseim. Ezért örülnék, ha valaki tudna válaszolni ezekre itt. Előre is köszönöm. :)
2019. febr. 25. 19:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha te nyered a licitet, akkor tehermentesen kapod meg az ingatlant, de valószínűleg nem láthatod amíg meg nem vetted, nem tudni milyen állapotban van, stb.

De nagyon vigyázz, nagyon sok a szélhámos ingatlanos.

Én a helyedben ilyen bizonytalan ügyletbe kezdőként nem kezdenék.

Hamar kijátszhatják a pénzed ha olyanokkal kerülsz kapcsolatba, akik látják hogy kezdő vagy...

2019. febr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A tulaj az, aki a tulajdoni lapon van. Ez nem feltétlenül a magyar állam. Attól, hogy te megveszed az ingatlant, nem lesz tehermentes. Először tehermentesìteni kell. Tehermentesìtés után lesz tehermentes. Rejtett költségek előfordulhatnak ezek után is. Pl:rezsitartozás, amit az ingatlanra nem terheltek rá, "csupán" szüneltetik a szolgáltatást, és addig nem kapcsolják vissza, amíg ki nem fizeted. Érdemes lenne erről a konkrét ingatlanról előtetesen tájékozódnod. (A földhivatalnál és egyéb szolgáltatóknál)
2019. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jöhetnek további válaszok is. :)

Tanulságosakat írtok.

2019. febr. 26. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!